Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM långdistans
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 29 augusti 2017

D21

6 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin PerssonJärla Orientering1:01:199:45
2Siri EngbergJärla Orientering1:08:46+7:2710:57
Elin Hemmyr SkantzeJärla Orienteringej start
Irina NybergAlfta-Ösa OKej start

H21

7 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering44:136:05
2Mattias MillingerJärla Orientering46:13+2:006:22
3Dan WesterJärla Orientering47:25+3:126:32
4Peter HemmyrJärla Orientering50:44+6:316:59
5Anton HanssonIK Hakarpspojkarna53:06+8:537:19
6Dan EngbergJärla Orientering55:24+11:117:38
Axel MattssonJärla Orienteringej godkänd
Victor SadaranganiJärla Orienteringej godkänd

D20

4 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KnutesJärla Orientering1:16:1615:41

H20

6 280 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Magnus EricsonJärla Orienteringej start

H16

4 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vincent WippJärla Orientering1:27:1517:57

D14

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SundströmJärla Orientering39:1311:02

H14

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel FribergerJärla Orienteringfullföljt

D12

2 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja AhlquistJärla Orientering27:3910:40
2Britta BörjessonJärla Orientering33:20+5:4112:52
3Märta AhlquistJärla Orientering42:50+15:1116:32
4Elora LindholmJärla Orientering51:23+23:4419:50

H12

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HagwallJärla Orientering27:1810:32

D10

1 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miriam CostermansJärla Orientering17:3412:01

H10

1 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven BörjessonJärla Orientering11:568:10
2Gustav NetzJärla Orientering12:51+0:558:48
3Olof HagwallJärla Orientering13:27+1:319:12
4Linus NybergJärla Orientering20:26+8:3013:59

D40

3 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AhlquistJärla Orientering1:10:5018:18
Jenny SöderbergJärla Orienteringej godkänd
Åsa BörjessonJärla Orienteringej godkänd

H40

6 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan GlevénJärla Orientering1:17:3612:21
2Leif BertilssonJärla Orientering1:31:56+14:2014:38
3Michael AhlquistJärla Orientering1:38:36+21:0015:42
Henrik FribergerJärla Orienteringej start

D50

3 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering43:1011:09
2Johanna SundströmJärla Orientering1:13:44+30:3419:03

H50

4 860 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf KarlssonJärla Orientering54:2511:11
2Gustaf EricsonJärla Orientering55:18+0:5311:22
3Jonas AnderssonJärla Orientering56:39+2:1411:39
4Leif LundinJärla Orientering59:24+4:5912:13
5Henrik HagwallJärla Orientering59:37+5:1212:16
6Mikael SternJärla Orientering1:00:48+6:2312:30
7Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:01:10+6:4512:35 Ladda ner rutt i gpx-format
8Ola HenrikssonJärla Orientering1:03:33+9:0813:04
9Tomas BjörelindJärla Orientering1:20:30+26:0516:33

D60

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering39:0212:47
2Eva Hadmark- P.Tullinge SK45:17+6:1514:50

H60

3 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif MattssonJärla Orientering48:5112:37
2Ulf BråsjöJärla Orientering53:27+4:3613:48
Peter SandströmJärla Orienteringej start

H70

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars EnglundJärla Orientering47:1515:29
2Jan Erik WibergJärla Orientering54:30+7:1517:52

U1

1 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella JakobssonJärla Orientering18:2512:36
2Vilmer FolckeJärla Orientering18:40+0:1512:47
3Joel BertilssonJärla Orientering18:42+0:1712:48
4Tuva NybergJärla Orientering18:44+0:1912:49
5Melker HagwallJärla Orientering18:49+0:2412:53
6Tomas WallinJärla Orientering23:06+4:4115:49
7Matilda EhingerJärla Orientering23:48+5:2316:18
8Isak WimanKlubblös33:02+14:3722:37
8Olof SanderJärla Orientering33:02+14:3722:37
10Kalle SanderJärla Orientering33:07+14:4222:40
Olle LindebergJärla Orienteringej start

Öppen motion 1

1 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina WretbladJärla Orientering13:259:11
2Filippa BäcklundJärla Orientering21:11+7:4614:30

Öppen motion 4

3 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric SalomonssonJärla Orientering44:4812:37
2Martin SahlinJärla Orientering49:29+4:4113:56
3Nina WallanderJärla Orientering49:50+5:0214:02
4Per-Anders ÖstlingJärla Orientering58:35+13:4716:30
5Peter WippJärla Orientering59:06+14:1816:38
Mikael LindebergJärla Orienteringej godkänd
Anton HaeffnerJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser