Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: torsdag 7 september 2017

Lång

3 950 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK39:059:53
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK40:02+0:5710:08
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna40:30+1:2510:15
4Stefan MillegårdSävedalens AIK43:20+4:1510:58
5Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb48:44+9:3912:20
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna51:24+12:1913:00
7Stanley MattssonIK Uven53:06+14:0113:26
8Torbjörn WikströmOK Orinto53:20+14:1513:30
9Lennart AlmströmIK Stern54:41+15:3613:50
9Sten BlomströmIK Stern54:41+15:3613:50
11Anders BerglundOK Skogshjortarna57:28+18:2314:32
12Henrik HvoslefIK Stern1:00:12+21:0715:14
13Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:01:03+21:5815:27
14Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:01:18+22:1315:31
15Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:04:13+25:0816:15
16Monica KnutssonSävedalens AIK1:08:24+29:1917:18
17Eva AlsinIK Ymer1:10:02+30:5717:43
18Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:12:48+33:4318:25
19Jukka RankanenSjövalla FK1:16:13+37:0819:17

Mellan

3 100 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto29:489:36
2Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK35:30+5:4211:27
3Sören SvenssonSjövalla FK37:15+7:2712:00
4Kent KardellLjungskile FK38:42+8:5412:29
5Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb42:17+12:2913:38
6Karin AxelssonIK Uven42:49+13:0113:48
7Stig-Ove TollIK Stern43:01+13:1313:52
8Ingemar LindblomOK Orinto43:23+13:3513:59
9Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK44:26+14:3814:20
10Solveig HedenblomSjövalla FK44:43+14:5514:25
11Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:01+15:1314:31
12Christer JohanssonOK Orinto47:39+17:5115:22
13Kurt FredrixonOK Skogshjortarna48:53+19:0515:46
14Kjell JeppsonIF Rigor49:29+19:4115:57
15Christina ShedwinIK Stern50:16+20:2816:12
16Eva IsakssonOK Skogshjortarna50:30+20:4216:17
17Pertti HeedOK Orinto52:14+22:2616:50
18Roland BrandshageSävedalens AIK53:29+23:4117:15
19Sven-Olof LjungblomSjövalla FK53:42+23:5417:19
20Ingrid HermanssonIK Ymer54:34+24:4617:36
21Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:09+28:2118:45
22Bo CederlöfsKFUM Örebro OK59:03+29:1519:02
23Karl-Axel JohanssonIK Uven59:35+29:4719:13
24Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK1:00:47+30:5919:36
25Karin CederlöfKFUM Örebro OK1:01:13+31:2519:44
26Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:02:04+32:1620:01
27Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK1:02:11+32:2320:03
28Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK1:03:18+33:3020:25
29Barbro VallinKungälvs OK1:06:44+36:5621:31
30Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:10:21+40:3322:41
31Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:16:27+46:3924:39
Rosa JohanssonIK Uvenej godkänd

Kort

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne AndersenSjövalla FK43:0821:34
2Kent CarlgrenOK Skogshjortarna46:15+3:0723:07
3Barbro AnderssonOK Skogshjortarna46:45+3:3723:22
4Ragnar BewertOK Landehof50:29+7:2125:14
5Lillemor HallinOK Landehof50:50+7:4225:25
6Percy KarlssonSävedalens AIK53:03+9:5526:31
7Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK54:54+11:4627:27
8Gösta CederinGöteborg-Majorna OK56:45+13:3728:22
9Marianne GrahnGöteborgs SK1:05:01+21:5332:30
10Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK1:25:22+42:1442:41
11Inger EismarkOK Orinto1:44:26+1:01:1852:13

Stig

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK36:3518:17
2Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna50:07+13:3225:03
3Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK53:03+16:2826:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser