Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Allians

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Allians
Arrangörsorganisation: Hultsfreds OK
Datum: tisdag 8 augusti 2017

BanaA

6 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats Erik MalmbergVimmerby OK45:397:00
2Robert HjelmVimmerby OK55:17+9:388:28
3Gunnar KarlssonMålilla OK59:47+14:089:10
4Oskar EklundMålilla OK1:03:36+17:579:45
5Tony ZetterströmMålilla OK1:12:58+27:1911:11
6Andreas AinemoHultsfreds OK1:25:56+40:1713:10
Ulf IsakssonHässleby SOKej godkänd
Per ErlandssonVimmerby OKutgått

BanaB

5 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn FalkVimmerby OK51:2110:00
2Rickard DanielssonVimmerby OK52:36+1:1510:15
3Linus KarlssonMålilla OK55:41+4:2010:51
4Julia ArvidssonVimmerby OK56:18+4:5710:58
5Daniel AxelssonMålilla OK57:47+6:2611:15
6Patrik ArvidssonVimmerby OK58:25+7:0411:23
7Björn AxemoHultsfreds OK58:57+7:3611:29
8Anneli ArvidssonVimmerby OK1:00:35+9:1411:48
9Kenneth AntonssonVimmerby OK1:03:34+12:1312:23

BanaC

3 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn KvistHässleby SOK41:3611:00
2Moa ErlandssonVimmerby OK43:28+1:5211:29
3Torbjörn SvenssonVimmerby OK45:41+4:0512:05
4Jonas AxelssonMålilla OK48:36+7:0012:51
5Frida DanielssonVästerås SOK50:10+8:3413:16
6Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan50:55+9:1913:28
7Lennart EklundMålilla OK51:16+9:4013:33
8Lina MellbergMålilla OK54:34+12:5814:26
9Leif AxelssonMålilla OK55:50+14:1414:46
10Thomas KarlssonVimmerby OK59:24+17:4815:42
11Lars LångVimmerby OK1:05:19+23:4317:16
12Annsofi JohanssonHultsfreds OK1:11:41+30:0518:57
13Annelie NylanderHultsfreds OK1:11:45+30:0918:58
14Kenneth JutheVimmerby OK1:15:30+33:5419:58
15Karin HemmingsVimmerby OK1:18:03+36:2720:38

BanaD

3 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl BäckVimmerby OK24:037:28
2Elisabeth DanielssonVimmerby OK33:45+9:4210:28
3Marianne BergVimmerby OK45:31+21:2814:08
4Stig JonssonBjörkfors GOIF45:37+21:3414:09
5Elin SvenssonVimmerby OK51:35+27:3216:01
6Marie SvalbringMålilla OK52:04+28:0116:10
7Laila ErlandssonMålilla OK59:27+35:2418:27

BanaE

3 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne ZetterströmMålilla OK22:507:32
2Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK33:38+10:4811:06
3Stina SvenssonVimmerby OK37:08+14:1812:15
4Vilgot PerniusMålilla OK37:39+14:4912:25
5Anne-Marie RobertssonMålilla OK37:43+14:5312:26
6Majvie AnnegårdSOK Viljan38:20+15:3012:39
7Gunhild SvenoniusHultsfreds OK1:09:40+46:5022:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser