Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-Serie med NOK-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-Serie med NOK-träning
Arrangörsorganisation: OK Denseln
Datum: tisdag 22 augusti 2017

D16

4 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården33:427:50
2Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb37:21+3:398:41
3Fanny ÖstlundOK Kolmården40:57+7:159:31
4Elin NetzOK Kolmården46:35+12:5310:50
Sara WänströmFinspångs SOKej godkänd

H16

4 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb32:227:31
2Edvin WaldfeltFinspångs SOK35:02+2:408:08
3Valter FredrikssonGOIF Tjalve35:35+3:138:16
4Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb36:54+4:328:34
5Axel KindåkerFinspångs SOK36:59+4:378:36
6Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb37:15+4:538:39
7Carl HedegårdOK Kolmården39:01+6:399:04
8Erik JohnssonOK Kolmården41:13+8:519:35
9Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb43:08+10:4610:01

D14

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården23:027:40
2Alice JohanssonFinspångs SOK24:02+1:008:00
3Sofie EttlingSkogspojkarnas OK24:56+1:548:18
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK28:08+5:069:22
5Evelin GummessonFinspångs SOK32:21+9:1910:47
6Linda SvenssonFinspångs SOK33:45+10:4311:15
7Maja HarryssonFinspångs SOK36:21+13:1912:07
8Linn JohnssonMatteus SI36:39+13:3712:13

H14

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverre RöjgårdOK Kolmården21:497:16
2Andreas TörnkvistOK Denseln24:02+2:138:00
3Olof EkmanFinspångs SOK24:30+2:418:10
4Simon FlankegårdGOIF Tjalve26:26+4:378:48
5Elmer WaldfeltFinspångs SOK29:27+7:389:49
6Carl-Henrik WassOK Kolmården36:31+14:4212:10
7Filip WaldemarsonOK Denseln37:29+15:4012:29
8Elias WaldemarsonOK Denseln38:51+17:0212:57
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
David StrömbäckOK Denselnej start
Vilgot KempeOK Denselnej start

D12

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella RosengrenGOIF Tjalve21:219:42
2Alva KarlssonOK Kolmården23:01+1:4010:27
3Josefine NilssonFinspångs SOK23:53+2:3210:51
4Elsa PetterssonFinspångs SOK26:59+5:3812:15
5Ida ErnstssonFinspångs SOK27:29+6:0812:29
6Johanna LinellFinspångs SOK28:49+7:2813:05
7Moa GöhlFinspångs SOK29:02+7:4113:11
8Klara ZimmermanGOIF Tjalve32:55+11:3414:57
9Emmy BorgOK Denseln33:30+12:0915:13
10Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb34:18+12:5715:35
11Cornelia LarssonFinspångs SOK35:23+14:0216:05
12Mirella StubbeOK Kolmården59:29+38:0827:02

H12

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo BraamOK Denseln16:387:33
2Rikard HellgrenFinspångs SOK20:07+3:299:08
3Edvin FredrikssonGOIF Tjalve23:42+7:0410:46
4Wilmer KempeOK Denseln24:04+7:2610:56
5Elias SjöwallOK Denseln28:16+11:3812:50
6Vincent DahmGOIF Tjalve28:36+11:5812:59
7Robin WilhelmsonGOIF Tjalve35:34+18:5616:10
Melker WaldfeltFinspångs SOKej godkänd
Ted JohnssonMatteus SIej godkänd
Elis PetersonOK Denselnej start

D10

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EngströmFinspångs SOK23:0811:00
2Lova BraamOK Denseln23:38+0:3011:15
3Tilda MalmströmGOIF Tjalve25:13+2:0512:00
4Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb25:54+2:4612:20
5Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb29:29+6:2114:02
6Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK31:09+8:0114:50
7Alice EttlingSkogspojkarnas OK35:05+11:5716:42
8Agnes EklundOK Denseln36:53+13:4517:33
9Hilda BrantvallOK Denseln40:52+17:4419:27

H10

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PetersonOK Denseln24:2811:39
2Erik EttlingSkogspojkarnas OK27:50+3:2213:15
3Tobias FjellnerMatteus SI34:30+10:0216:25
4Malte AnderssonMatteus SI38:26+13:5818:18
5Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb45:25+20:5721:37

U1

2 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algot WaldemarsonOK Denseln19:529:27
2Jakob FjellnerMatteus SI23:06+3:1411:00
3Viktor SverkerOK Denseln23:24+3:3211:08
3Edvin EklundOK Denseln23:24+3:3211:08
5Arvid AlexanderssonOK Denseln24:24+4:3211:37
6Rasmus SamuelssonOK Denseln25:25+5:3312:06
7Mille NorinMatteus SI25:41+5:4912:13
8Arvid FalkNAIS Orienteringsklubb26:32+6:4012:38
9Matilda ÖsterlundMatteus SI26:44+6:5212:43
10Ville AnderssonMatteus SI28:16+8:2413:27
11Gustav OlssonOK Denseln29:52+10:0014:13
12Ella JohanssonFinspångs SOK31:32+11:4015:00
13Markus KantarpÄrla IF34:09+14:1716:15
14Linn BorgOK Denseln34:30+14:3816:25
15Oscar LundbyGOIF Tjalve35:31+15:3916:54
16Rasmus WilhelmsonGOIF Tjalve37:58+18:0618:04
17Otto BrantvallOK Denseln39:16+19:2418:41
18Alma BrantvallOK Denseln39:25+19:3318:46
19Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:07:28+47:3632:07
Wilhelm SelegårdOK Denselnej start
Lovisa SjöwallOK Denselnej start
Isak StrömbäckOK Denselnej start
Lukas SvenssonOK Denselnej start

U2

2 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander LarssonFinspångs SOK21:0510:02
2Arvid EklundOK Denseln21:47+0:4210:22
3Mio NorinMatteus SI21:51+0:4610:24
4Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb24:46+3:4111:47
5Oscar SöderströmOK Kolmården25:06+4:0111:57
6Alfred PetterssonFinspångs SOK25:42+4:3712:14
7Nils JohnssonMatteus SI25:58+4:5312:21
8Sixten LundmarkÄrla IF27:26+6:2113:03
9Lukas KantarpÄrla IF27:51+6:4613:15
10Sanna JosefssonOK Kolmården28:36+7:3113:37
11Adam LundbyGOIF Tjalve29:16+8:1113:56
12Alvar KempeOK Denseln30:14+9:0914:23
13Julie CasselsjöOK Kolmården30:49+9:4414:40
14Saga SehlerOK Kolmården30:50+9:4514:40
15Sixten LevinssonOK Kolmården31:19+10:1414:54
16Emil TingströmNAIS Orienteringsklubb31:59+10:5415:13
17Loke AlenbrandOK Kolmården33:39+12:3416:01
18Sune AlenbrandOK Kolmården33:42+12:3716:02
19Ida PeterssonOK Kolmården33:59+12:5416:10
20Maya EklundOK Kolmården36:24+15:1917:20
21Viggo PeterssonOK Kolmården37:28+16:2317:50
22Moa PeterssonOK Kolmården37:48+16:4318:00
23Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb1:00:39+39:3428:52
Klara SonelandOK Denselnej start

U3

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip TörnkvistOK Denseln22:0810:03
2Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb41:46+19:3818:59

U4

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb48:4216:14

Bana B

4 400 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpÄrla IF22:525:11
2Per LindmanFinspångs SOK24:12+1:205:29
3Anders BergLinköpings OK27:34+4:426:15
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK29:33+6:416:42
5Olle LindmanFinspångs SOK29:39+6:476:44
6Joakim GustafssonFinspångs SOK29:54+7:026:47
7Gunnar NilssonFinspångs SOK31:32+8:407:10
8Johan MalmOK Kolmården32:21+9:297:21
9Magnus Johanssonklubblös32:52+10:007:28
10Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb33:19+10:277:34
11Eric JehrlanderGOIF Tjalve33:37+10:457:38
12Gunnar MelinOK Kolmården34:02+11:107:44
13Henrik LjungemyrOK Kolmården34:59+12:077:57
14Johan WänströmFinspångs SOK36:38+13:468:19
15Lars DanielsonMatteus SI36:43+13:518:20
16Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb36:53+14:018:22
17Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb37:33+14:418:32
18Inger BergLinköpings OK38:04+15:128:39
19Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK38:21+15:298:42
20Jonas Westinklubblös38:51+15:598:49
21Jonas JohnssonOK Kolmården38:56+16:048:50
21Mats EkmanFinspångs SOK38:56+16:048:50
23Karolina HellgrenFinspångs SOK39:41+16:499:01
24Anna JohnssonSkogspojkarnas OK40:00+17:089:05
25Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK40:02+17:109:05
26Lena LindmanFinspångs SOK41:18+18:269:23
27Malin AxFinspångs SOK41:36+18:449:27
28Peter WilhelmsonGOIF Tjalve43:39+20:479:55
29Hanna KromnérSkogspojkarnas OK44:32+21:4010:07
30Magnus JohanssonOK Kolmården45:40+22:4810:22
31Anders AxelssonFinspångs SOK48:49+25:5711:05
32Erik HallgrenFinspångs SOK49:14+26:2211:11
33Bertil SenestadFinspångs SOK50:15+27:2311:25
34Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb50:18+27:2611:25
35Kennet LindqvistOK Kolmården50:33+27:4111:29
36Johanna LiljaOK Denseln51:29+28:3711:42
37Hannes WernGOIF Tjalve51:32+28:4011:42
38Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK52:16+29:2411:52
39Carl NöjdNAIS Orienteringsklubb53:08+30:1612:04
40Niclas KinnanderMatteus SI1:03:02+40:1014:19
41Måns WidemarkGOIF Tjalve1:15:03+52:1117:03
Ingvild KongslienSkogspojkarnas OKej godkänd

Bana C

3 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PetersonOK Denseln26:226:56
2Caludia WaltiOLK Argus39:30+13:0810:23
3Magnus AnderssonOK Denseln39:55+13:3310:30
4Dag JehrlanderGOIF Tjalve42:43+16:2111:14
5Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb42:58+16:3611:18
6Johan DahmGOIF Tjalve43:16+16:5411:23
7Jesper WaldfeltFinspångs SOK43:27+17:0511:26
8Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb44:08+17:4611:36
9Lena FröbergGOIF Tjalve46:43+20:2112:17
10Therese EkmanFinspångs SOK47:05+20:4312:23
11Ebba HedegårdOK Kolmården47:51+21:2912:35
12Bo EliassonSkogspojkarnas OK51:44+25:2213:36
13Anders Svenssonklubblös51:50+25:2813:38
14Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb54:14+27:5214:16
15Lina EttlingSkogspojkarnas OK59:49+33:2715:44
16Filip FlankegårdGOIF Tjalve1:07:01+40:3917:38
17Carina LindmanFinspångs SOK1:10:36+44:1418:34
18Sten AnderssonKimstad GOIF1:11:18+44:5618:45
19Johnny WallingeOK Kolmården1:18:28+52:0620:38
Per FröbergGOIF Tjalveej godkänd
Niklas WesterOK Denselnej godkänd

Bana D

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda KohtamäkiFinspångs SOK29:3112:17
2Caroline CasselsjöOK Kolmården32:26+2:5513:30
3Fia WärnNAIS Orienteringsklubb33:22+3:5113:54
4Fredrik KarlssonOK Kolmården33:32+4:0113:58
5Linda WänströmFinspångs SOK36:20+6:4915:08
6Niklas EklundOK Denseln39:15+9:4416:21
7Helene ÖhlundGOIF Tjalve40:58+11:2717:04
8Karin ZimmermanGOIF Tjalve41:01+11:3017:05
9Thomas EklundOK Denseln45:45+16:1419:03
10Britten PerssonFinspångs SOK46:13+16:4219:15
11Smilla ReuteråsGOIF Tjalve50:03+20:3220:51
12Oskar ReuteråsGOIF Tjalve50:06+20:3520:52
13Karin RenbergOK Kolmården1:09:36+40:0529:00

Bana E

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb21:0711:06
2Annika FjellnerMatteus SI21:39+0:3211:23
3Mona EklundOK Denseln25:00+3:5313:09
4Åsa KindåkerFinspångs SOK35:28+14:2118:40
5Sara FahlstedtSkogspojkarnas OK41:55+20:4822:03
Emmy AnderssonKlubblösej godkänd

Bana F

1 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa LiljaOK Denseln28:4020:28
2Greta SvenssonOK Denseln28:43+0:0320:30
3Matilda ÖsterlundMatteus SI29:56+1:1621:22

Inskolning

1 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stina AlexanderssonOK Denselnfullföljt
Emmy AnderssonOK Denselnfullföljt
Isabella BraamOK Denselnfullföljt
Tove FahlstedtSkogspojkarnas OKfullföljt
Einar FalkNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Elsa GillerforsNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Linus JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
David KarlssonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Tuva KarlssonOK Denselnfullföljt
Emmy KempeOK Denselnfullföljt
Sigrid LindMatteus SIfullföljt
Simon SandellKimstad GOIFfullföljt
Siri SandellKimstad GOIFfullföljt
Alfred SelegårdOK Denselnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser