Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering-Herrestads AIF

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering-Herrestads AIF
Arrangörsorganisation: Herrestads AIF
Datum: torsdag 24 augusti 2017

Öppen motion 1

1 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BrochmannHerrestads AIF19:5816:55
2Måns Linde´nUddevalla OK22:54+2:5619:24

Öppen motion 2

1 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilia OlssonUddevalla OK18:139:26
2Kristina MagnussonKlubblös18:24+0:119:32
3Vilma HenrikssonUddevalla OK19:00+0:479:50
4Angelica ErikssonHerrestads AIF22:02+3:4911:24
5Stina HernelindHerrestads AIF23:54+5:4112:23
6Eddie HernelindHerrestads AIF30:49+12:3615:58
7Filip HåkanssonUddevalla OK33:18+15:0517:15
8Emelie NylundUddevalla OK34:11+15:5817:42
8Adrian AntonssonUddevalla OK34:11+15:5817:42
10Tilda PerrsonUddevalla OK34:32+16:1917:53
11Maja ZakariassonUddevalla OK37:06+18:5319:13

Öppen motion 3

2 530 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgrim BrochmannHerrestads AIF27:0510:42
2Alva ZackariassonUddevalla OK38:53+11:4815:22
3Rasmus LindénUddevalla OK44:30+17:2517:35
4Katarina LindénUddevalla OK44:46+17:4117:41
5Tor LindénUddevalla OK46:10+19:0518:14
6Vera KlingbergLjungskile FK54:05+27:0021:22
7Malte HenrikssonUddevalla OK1:04:51+37:4625:37
8Samuel HeddelinHerrestads AIF1:15:28+48:2329:49
9Elias HeddelinHerrestads AIF1:15:44+48:3929:56
10Simon HeddelinHerrestads AIF1:16:09+49:0430:05

Öppen motion 4

3 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva WestUddevalla OK37:4511:18
2Ulf Jonas JohanssonUddevalla OK41:10+3:2512:19
3Therese JohanssonUddevalla OK41:14+3:2912:20
4William BrochmannKlubblös45:37+7:5213:39
5Alicia LundgrenUddevalla OK52:10+14:2515:37
6Olof BlomgrenKlubblös56:52+19:0717:01
7Jurij PraiggerKlubblös57:09+19:2417:06
8Klara HanssonUddevalla OK1:12:34+34:4921:43

Öppen motion 5

3 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof KarlssonUddevalla OK43:3111:16
2Hans-Erik RingströmHåby IF44:15+0:4411:27
3William Wasse´niusUddevalla OK44:20+0:4911:29
4Jan-Erik PålssonUddevalla IS54:05+10:3414:00
5Evamarie LundahlIF Hagen1:03:33+20:0216:27
Hjalmar OlssonUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 6

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor FlingmarkUddevalla OK38:32
2Daniel OlssonUddevalla OK40:57+2:25
3Christoffer OlssonUddevalla OK43:40+5:08
4Jonas ZackariassonUddevalla OK45:03+6:31
5Anders JohanssonUddevalla OK51:29+12:57
6Ellinor GustafssonUddevalla OK1:01:58+23:26
7Anders ErikssonIF Hagen1:05:04+26:32
Håkan LarssonUddevalla OKej godkänd
Axel WasseniusUddevalla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser