*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Mol 15

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mol 15
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: torsdag 17 augusti 2017

Lätt Vit

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob MagnussonVisborgs OK14:586:14
2Pia MüllerVisborgs OK29:29+14:3112:17
3Elmer AllmungsIF Hansa Hoburg31:46+16:4813:14
4Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg43:07+28:0917:57
5Maja PerssonVisborgs OK44:05+29:0718:22
6Lars-Inge KarlssonKlubblös44:25+29:2718:30
7Svante SamuelssonGotlands Bro OK48:55+33:5720:22
8Ebba SamuelssonGotlands Bro OK49:02+34:0420:25
9Evelina SandgrenGotlands Bro OK49:06+34:0820:27
10Alma SuderbysIF Hagen49:10+34:1220:29
11Agnes SandgrenGotlands Bro OK52:21+37:2321:48
12Alice SamuelssonGotlands Bro OK53:50+38:5222:25
13Meja SuderbysIF Hagen55:07+40:0922:57
ej godkänd

Lätt Lång

4 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban AllmungsIF Hansa Hoburg31:527:14
2Hanna WallinSvaide Roma SOK36:33+4:418:18
3Jakob MagnussonVisborgs OK42:04+10:129:33
4Magnus ThomssonGotlands Bro OK45:36+13:4410:21
5Bo MagnussonVisborgs OK50:16+18:2411:25
6Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg1:05:10+33:1814:48

Medelsvår

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF33:4711:38
2Julia KeyGotlands Bro OK36:41+2:5412:38
3Henning NiklassonIF Hansa-Hoburg39:37+5:5013:39
4Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg42:06+8:1914:31
5Annika ÖsterdahlVisborgs OK43:09+9:2214:52
6Gunnel BalckIFK Enskede1:00:36+26:4920:53
7Siv JohanssonVisborgs OK1:21:35+47:4828:07

Svår Kort

3 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg36:2510:06
2Klara BäckstädeVisborgs OK46:10+9:4512:49
3Tommy UllbergSvaide Roma SOK47:11+10:4613:06
4Ylva SvangrenGotlands Bro OK47:21+10:5613:09
5Karin BengtssonVisborgs OK49:25+13:0013:43
6Pär GustafssonSvaide Roma SOK51:38+15:1314:20
7Anki HallströmSvaide Roma SOK53:52+17:2714:57
8Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK54:11+17:4615:03
9Måns PerssonVisborgs OK54:18+17:5315:05
10Anna BäckstädeVisborgs OK57:23+20:5815:56
11Helge GardelinGotlands Bro OK1:00:46+24:2116:52
12Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:01:28+25:0317:04
13Nils HallgrenVisborgs OK1:07:50+31:2518:50
14Roland JohanssonVisborgs OK1:12:20+35:5520:05
15Folke LindgrenVisborgs OK1:51:40+1:15:1531:01
16Sture LarssonVisborgs OK1:54:07+1:17:4231:41
Rogert HäggSvaide Roma SOKej godkänd
Ingemar PetterssonGarda OKej godkänd
Elin DahlVisborgs OKej godkänd
Lewis KeyGotlands Bro OKej godkänd
Emmett KeyGotlands Bro OKej godkänd

Svår Medel

5 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF35:327:06
2Per WallinSvaide Roma SOK40:37+5:058:07
3Niklas GustafssonGarda OK45:31+9:599:06
4Ann-Charlotte DahlVisborgs OK55:07+19:3511:01
5Pernilla MellinSvaide Roma SOK58:56+23:2411:47
6Torbjörn LarssonGarda IK59:55+24:2311:59
7Johan BergiusVisborgs OK1:02:27+26:5512:29
8Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg1:04:22+28:5012:52
9Anders LevinSvaide Roma SOK1:04:49+29:1712:57
10Gunnar HallströmVisborgs OK1:06:22+30:5013:16
11Mattias PetterssonGarda OK1:09:07+33:3513:49
12Stefan ErlandssonGarda OK1:09:50+34:1813:58
13Monika JonssonSvaide Roma SOK1:15:04+39:3215:00
Olle SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Stefan PerssonVisborgs OKej godkänd
Mattias WhiteGarda OKej godkänd
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd

Svår Lång

7 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK48:116:25
2Max SuderbysIF Hagen50:24+2:136:43
3Felix BäckstädeVisborgs OK57:07+8:567:36
4Anders EklundSvaide Roma SOK1:02:23+14:128:19
5Greger WesterlundSvaide Roma SOK1:05:35+17:248:44
6Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:06:39+18:288:53
7Mattias LevinSvaide Roma SOK1:10:49+22:389:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser