Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IKS Höstspringet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IKS Höstspringet
Arrangörsorganisation: IK Standard
Datum: tisdag 15 augusti 2017

EOL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Henrik WelinBana 2,2 (9)36:29+13:0516:53

EOL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lukas WestinBana 2,2 (9)1:47:58+1:24:3449:59

EOL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Bert ErikssonBana 2,9 (9)1:01:47+38:3621:40

EOL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bo SegerBana 3,4 (19)40:08+2:5911:50

EOL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johanna SjöBana 3,4 (19)utgått

Eskilstuna OL

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Urban RisbergBana 4,5 (24)37:578:22
1Andreas KlevstigBana 2,9 (9)23:118:08
7Maria AlmerénBana 3,4 (19)42:30+5:2112:32
8Inger OnsbringBana 6,2 (13)1:12:30+25:4211:40
8David WestlinBana 3,4 (19)43:40+6:3112:52
9Jerry HolmBana 3,4 (19)46:48+9:3913:48
9Lennart SjöBana 4,5 (24)43:47+5:509:39
10Marianne LissBana 3,4 (19)47:35+10:2614:02
11Håkan GustafsonBana 6,2 (13)1:19:22+32:3412:46
11Magnus HarrysonBana 4,5 (24)44:35+6:389:50
12Kerstin LissBana 3,4 (19)51:46+14:3715:16
17Danielsson EvaBana 4,5 (24)51:47+13:5011:25
18Hans LevinBana 4,5 (24)55:58+18:0112:21
Agneta NilssonBana 2,9 (9)ej godkänd
Andreas KlevstigBana 4,5 (24)ej godkänd

IK Standard

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lind FilippaBana 2,9 (9)50:55+27:4417:51
8Irma SöderklingBana 2,2 (9)1:00:32+37:0828:01
15Malachy BrunkerBana 3,4 (19)59:38+22:2917:35
19Anders ElofssonBana 4,5 (24)57:09+19:1212:36
20Amanda LindBana 4,5 (24)1:10:37+32:4015:35
21Sanna NorrmanBana 4,5 (24)1:10:53+32:5615:38
Leo SöderklingBana 2,9 (9)ej godkänd

Kjula IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Robert NordlanderBana 4,5 (24)42:11+4:149:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sofria AlmerenBana 3,4 (19)ej godkänd

MSE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Tommy LundbergBana 3,4 (19)1:03:33+26:2418:44

MSE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Lasse WahlgrenBana 3,4 (19)1:47:32+1:10:2331:43

OK Grip

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Maria LindbergBana 3,4 (19)1:04:38+27:2919:03

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Björn WistrandBana 6,2 (13)53:39+6:518:38

OK Tor

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elsa VernerBana 2,2 (9)23:2410:50
1Erika JedarBana 3,4 (19)37:0910:57
2Elliot VikströmBana 2,2 (9)23:30+0:0610:52
2Per VernerBana 4,5 (24)41:02+3:059:03
2Ludvig HolmqvistBana 6,2 (13)52:16+5:288:24
3Melker VernerBana 2,2 (9)24:31+1:0711:21
3Wilma LarssonBana 4,5 (24)42:04+4:079:17
4Casper HedarBana 6,2 (13)53:46+6:588:39
4William NetzBana 2,2 (9)28:48+5:2413:19
5Henrik OlssonBana 6,2 (13)1:03:16+16:2810:11
5Sigge RinaldoBana 2,2 (9)31:41+8:1714:40
5Rasmus HedarBana 3,4 (19)41:41+4:3212:17
5Stefan VikströmBana 4,5 (24)42:24+4:279:21
6Arvid FröbergBana 2,9 (9)1:17:02+53:5127:01
6Marie HedarBana 3,4 (19)41:44+4:3512:18
7Klara JedarBana 2,2 (9)45:23+21:5921:00
7Eva HallBana 4,5 (24)42:38+4:419:24
8Johan KarlssonBana 4,5 (24)43:01+5:049:29
10Tomas AnderssonBana 6,2 (13)1:17:12+30:2412:25
10Linda RinaldoBana 4,5 (24)44:19+6:229:46
11Erik NetzBana 3,4 (19)51:07+13:5815:04
12Katarina OlssonBana 4,5 (24)46:07+8:1010:10
13Viktor FröbergBana 3,4 (19)52:59+15:5015:37
14Josefine JonssonBana 4,5 (24)49:11+11:1410:51
15Jörgen JonssonBana 4,5 (24)49:19+11:2210:53
16Karl ZensBana 4,5 (24)49:48+11:5110:59
Anette LarssonBana 4,5 (24)ej godkänd
Monika JonssonBana 2,9 (9)ej godkänd

Stora Sundby GoIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Mikael StranskyBana 6,2 (13)1:17:02+30:1412:24
Mats OttossonBana 4,5 (24)ej godkänd

Söderhamn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Louise FurubomBana 6,2 (13)1:06:48+20:0010:45

Vingåkers OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Jesper AnderssonBana 3,4 (19)56:11+19:0216:34

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Kari TalltjärnBana 6,2 (13)ej godkänd

Ärla IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Patrik LindBana 6,2 (13)46:487:32
2Bengt LundbladBana 3,4 (19)39:06+1:5711:32
2Tommy ÖhlingBana 2,9 (9)43:24+20:1315:13
3Ulf KarlssonBana 3,4 (19)39:19+2:1011:35
4Irene ÖhlingBana 2,9 (9)52:42+29:3118:29
6Malin BierfeldtBana 4,5 (24)42:27+4:309:22
7Sandra Karlsson BierfeldtBana 6,2 (13)1:07:52+21:0410:55
13Mona BierfeldtBana 4,5 (24)49:00+11:0310:49
Pontus BierfeldtBana 6,2 (13)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser