Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL Djupvik 2017-08-29

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Djupvik 2017-08-29
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 29 augusti 2017

Bana C

3 010 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats GärlingStjärnhovs OK 6532:56
2Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF35:31+2:35
3Inga JohanssonNyköpings OK36:39+3:43
4Lennart JohanssonOK Tor38:54+5:58
5Leif JanssonEskilstuna OL39:03+6:07
6Åke ErikssonOK Grip39:45+6:49
7Leif NormanKatrineholms OK40:06+7:10
8Monica SvärdOK Klemmingen40:15+7:19
9Leif ThorssonOK Grip41:04+8:08
10Claes HedlundTrosabygdens OK41:25+8:29
11Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK42:00+9:04
12Vivianne HolgerssonOK Måsen42:12+9:16
13Karl-Robert MoqvistOK Tor42:39+9:43
14Christer SvenssonNyköpings OK43:04+10:08
15Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF44:04+11:08
16Gerd HagströmTjalve IF Norrköping44:25+11:29
17Roger HolmbergNyköpings OK44:33+11:37
18Lars-Erik ThofeltOK Klemmingen44:39+11:43
19Britt-Marie ErikssonOK Grip45:07+12:11
20Göran LarssonSödertälje IF45:19+12:23
21Kjell JohanssonNyköpings OK46:04+13:08
22Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL47:09+14:13
23Inger HellqvistNyköpings OK48:54+15:58
24Kurt NilssonNyköpings OK49:14+16:18
25Alf MattssonOK Kolmården49:20+16:24
26Nils JohanssonOK Tjärnen49:26+16:30
27Anders JohanssonNyköpings OK50:00+17:04
28Lennart KarlssonOK Grip50:38+17:42
29Erland KarlssonOK Tjärnen51:29+18:33
30Christer LiwellÄrla IF52:30+19:34
31Birgitta WallinTrosabygdens OK52:44+19:48
32Per KarlssonNyköpings OK52:49+19:53
33Stig GustavssonSödertälje IF53:06+20:10
34Elisabeth ErikssonNyköpings OK53:08+20:12
35Stina GunnarssonÄrla IF53:27+20:31
36Sixten WesterlundSödertälje IF53:46+20:50
37Berit GustavssonSödertälje IF53:56+21:00
38Berit EdengrenNyköpings OK54:53+21:57
39Bo MalmqvistOK Grip56:50+23:54
40Jan BurellOK Enen58:08+25:12
41Lauri LumpusSödertälje IF58:20+25:24
42Jan EnesvedSödertälje IF58:36+25:40
43Torbjörn BäckIFK Norrköpings OK1:00:45+27:49
44Catharina JohanssonOK Kolmården1:03:21+30:25
45Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:06:36+33:40
46Birgitta ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:06:53+33:57
47Lars-Gösta NilssonSträngnäs-Malmby OL1:10:59+38:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser