Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna Rånäs OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna Rånäs OK
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: torsdag 17 augusti 2017

Kort

2 760 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders EdlingOK Linné42:4915:30
2Bo WestlingHäverödals SK44:52+2:0316:15
3Sigurd WallénTäby OK50:05+7:1618:08
4Lars-Åke ErikssonTäby OK50:58+8:0918:27
5Gun-Inger SahlbergLånghundra IF51:28+8:3918:38
6Jan-Olof MalmSigtuna OK52:07+9:1818:52
7Margaretha NyströmLänna IF54:10+11:2119:37
8Leif LarssonEnebybergs IF55:53+13:0420:14
9Olov JanssonHäverödals SK56:25+13:3620:26
10Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL57:05+14:1620:40
11Ragnar AnderssonHäverödals SK1:00:18+17:2921:50
12Conny OlssonHäverödals SK1:01:28+18:3922:16
13Birgitta ErikssonLänna IF1:02:40+19:5122:42
14Lars-Erik LindellVäsby OK1:05:21+22:3223:40
15Agnes BergSundbybergs IK1:06:20+23:3124:02
16Björn ErikssonOK Roslagen1:14:10+31:2126:52
17Kjell SjöbergEnebybergs IF1:33:22+50:3333:49
Tage AbrahamssonRånäs OKej godkänd
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Clas WallinOK Roslagenej godkänd
Ulrika BlomqvistKlubblösej godkänd
Lars FosseliusRånäs OKutgått

Mellan

3 660 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif NordinTurebergs IF44:1612:05
2Lars WestinVallentuna-Össeby OL45:41+1:2512:28
3Göran LarboAttunda OK46:40+2:2412:45
4Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF49:39+5:2313:33
5Eva OlssonRånäs OK50:51+6:3513:53
6Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF51:06+6:5013:57
7Thomas HoffRimbo SOK52:08+7:5214:14
8Gunlis LarssonOK Enen55:42+11:2615:13
9Birgitta KlangLånghundra IF56:57+12:4115:33
10Per-Johan JanssonLänna IF57:07+12:5115:36
11Leif LundquistEnebybergs IF59:05+14:4916:08
12Sören ErikssonLänna IF1:00:31+16:1516:32
13Bengt FribergJärfälla OK1:00:47+16:3116:36
14Britt LarssonLänna IF1:02:01+17:4516:56
15Ulf ÅströmOK Roslagen1:02:05+17:4916:57
16Stig LarssonLänna IF1:02:07+17:5116:58
17Christer AnderssonATG1:03:38+19:2217:23
18Bengt-Göran StjernaLänna IF1:05:52+21:3617:59
19Ulf SkogtjärnOK Linné1:08:36+24:2018:44
20Eva von HeijneSigtuna OK1:08:38+24:2218:45
21Gunnar KvarnerudLänna IF1:09:53+25:3719:05
22Sivert SöderbärgOK Roslagen1:14:46+30:3020:25
23Ann SjöbergEnebybergs IF1:21:25+37:0922:14
24Margareta HaraldssonSigtuna OK1:21:43+37:2722:19
25Leif BergSigtuna OK3:20:05+2:35:4954:40
Jerry NybergKlubblösutgått

Lång

4 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK38:278:31
2Thomas JanssonOK Roslagen42:40+4:139:27
3Peder KarlssonRånäs OK45:07+6:4010:00
4Eddie BjärrenholtRånäs OK47:47+9:2010:35
5Per LjungStockholms OK51:45+13:1811:28
6Stig AnderssonOK Linné58:18+19:5112:55
7Kenneth LarssonOK Enen1:07:04+28:3714:52
8Eva ElnerudSigtuna OK1:07:47+29:2015:01
9Per-Åke HolmSigtuna OK1:09:01+30:3415:18
10Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:35:24+56:5721:09
Anders LundbergOK Roslagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser