Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: torsdag 7 september 2017

Öppen motion 0,5

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida-Karin JohanssonUddevalla OK3:42
1Tilia OlssonUddevalla OK3:42
3Ida-Karin JohannsonUddevalla OK4:22+0:40
Alma OlssonUddevalla OKej godkänd
Måns LindenUddevalla OKutgått

Öppen motion 1

27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Adrian AntonssonUddevalla OK6:41
2Tilia OlssonUddevalla OK22:42+16:01
3Kristina MagnussonHerrestads AIF32:08+25:27
4Alma OlssonUddevalla OK35:11+28:30
5Eskil AnderssonLjungskile FK39:42+33:01
6Stina Herelind- -40:48+34:07
7Filip HåkanssonUddevalla OK44:20+37:39
8Mindra DahlUddevalla IS45:09+38:28
9Rasmus LindenUddevalla OK49:13+42:32
10Tor LindénUddevalla OK49:50+43:09
11Susanne NordholmKlubblös49:53+43:12
12Inez AnderssonLjungskile FK52:36+45:55
13Hillevi AnderssonLjungskile FK52:40+45:59
14Alexander SkooghKlubblös53:14+46:33
15Rasmus SkooghKlubblös53:25+46:44
16William SkoogKlubblös53:52+47:11
17Elsa BladLjungskile FK55:17+48:36
18Molly - -57:38+50:57
19Eddie Hernelind- -57:53+51:12
20Ebba BladLjungskile FK58:02+51:21
21Rasmus WallströmLjungskile FK1:05:08+58:27
22Ronja WallströmLjungskile FK1:05:10+58:29
23Luise NylandKlubblös1:06:33+59:52
24Magnus LundgrenKlubblös1:13:20+1:06:39
25Filippa BeckmanKlubblös1:19:04+1:12:23
26Anna BeckmanKlubblös1:19:05+1:12:24
27Gustav BeckmanKlubblös1:19:30+1:12:49

Öppen motion 3

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lasse BerndesKlubblös40:50
2Klara HåkanssonUddevalla OK47:21+6:31
3Håkan AnderssonKlubblös53:07+12:17
4Alva ZakariassonUddevalla OK53:51+13:01
5Kuno EkdahlOK P454:26+13:36
6Inga-Lill NilssonUddevalla OK55:09+14:19
7Viktor NilssonStångenäs AIS1:00:15+19:25
8Tilda PerssonUddevalla OK1:02:38+21:48
9Angelika EricssonHAIF1:17:04+36:14
10Klara HanssonUddevalla OK1:30:12+49:22
Thore NilssonUddevalla OKej godkänd
Fredrick NilssonStångenäs AISej godkänd
Mattias PrickUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 4

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan LarssonLjungskile FK52:05
2Hjalmar OlssonUddevalla OK52:10+0:05
Anneli PerssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per BladLjungskile FK40:01
2Wiliam WasseniusUddevalla OK1:16:28+36:27
Lilselotte Melin/ LarssonLjungskile FKej godkänd
Gunnila HolmbergHAIFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser