Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för JOK Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: JOK Medel-KM
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: måndag 21 augusti 2017

H21

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK33:067:31
2Jonathan AlmJärfälla OK35:46+2:408:07
3Nils EdvardssonJärfälla OK36:30+3:248:17
4Aleksandr ManoilovJärfälla OK44:04+10:5810:00

D16

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdvardssonJärfälla OK35:3812:43
2Ellinor BjörklundJärfälla OK41:00+5:2214:38
3Ellinor HambergJärfälla OK42:03+6:2515:01
4Alice HallménJärfälla OK45:46+10:0816:20

H16

3 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SvenssonJärfälla OK29:508:10
2Anton SilierJärfälla OK29:53+0:038:11
3Manne HammarbergJärfälla OK33:49+3:599:15
4Isak WestringJärfälla OK35:42+5:529:46
5Oskar NilssonJärfälla OK53:04+23:1414:32
Johan LundbäckJärfälla OKej start

D14

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miia RollerJärfälla OK34:3911:10
2Bella PedersenJärfälla OK35:55+1:1611:35
3Thea LennartssonJärfälla OK43:40+9:0114:05

H14

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William GrunderJärfälla OK20:116:30
2Jesper ÅkessonJärfälla OK25:07+4:568:06
3Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK32:10+11:5910:22
4Erik BovalliusJärfälla OK33:18+13:0710:44
Jannick Karlsson BrabieJärfälla OKutgått
Anton WällstedtJärfälla OKej start

D12

2 625 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina PedersenJärfälla OK35:5513:40
2Ebba WestringJärfälla OK44:15+8:2016:51
3Elsa ForsbergJärfälla OK1:12:37+36:4227:39
Stella ÖstblomJärfälla OKej godkänd

H12

2 625 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan AndersonJärfälla OK21:468:17
2Anton BartschJärfälla OK34:27+12:4113:07
3Hampus SundbergJärfälla OK39:24+17:3815:00
4Marcus GrunderJärfälla OK51:53+30:0719:45
Erik WällstedtJärfälla OKej godkänd

H10

1 575 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar BartschJärfälla OK16:5510:44
2Simon AndersonJärfälla OK20:43+3:4813:09

D40

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara AndersonJärfälla OK32:4711:42
2Märit NordlundJärfälla OK33:25+0:3811:56
3Magdalena GrunderJärfälla OK42:56+10:0915:20
4Maria PedersenJärfälla OK45:28+12:4116:14
5Teresia WällstedtJärfälla OK52:44+19:5718:50
Petra LundbäckJärfälla OKej start

H40

3 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PedersenJärfälla OK29:178:01
2Magnus LennartssonJärfälla OK31:31+2:148:38
3Jon SundbergJärfälla OK40:20+11:0311:03
4Henrik AndersonJärfälla OK52:41+23:2414:26

D45

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla ThunstedtJärfälla OK24:3310:13
2Ann RollerJärfälla OK26:09+1:3610:53
3Andrea SilierJärfälla OK29:22+4:4912:14
4Carin HomannJärfälla OK35:06+10:3314:37
5Malin KvarnefalkJärfälla OK35:39+11:0614:51
6Maria EdvardssonJärfälla OK39:00+14:2716:15

H45

3 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas JonssonJärfälla OK30:338:22
2Johan WestringJärfälla OK34:04+3:319:20
3Per NilssonJärfälla OK36:53+6:2010:06
4Andreas GrunderJärfälla OK39:37+9:0410:51
5Mark ÅkessonJärfälla OK40:09+9:3611:00
6Mikael HedinJärfälla OK48:36+18:0313:18
7Henrik HanssonJärfälla OK58:03+27:3015:54
8Thierry ReignierJärfälla OK1:18:32+47:5921:30
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Jonas PålssonFMTMej start

H50

3 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frank SteinerJärfälla OK34:189:23
2Ola BovalliusJärfälla OK38:59+4:4110:40
3Erik NylundJärfälla OK42:58+8:4011:46
4Leif MörkforsJärfälla OK49:29+15:1113:33
5Göran LundqvistJärfälla OK54:06+19:4814:49
Anders JohnsonJärfälla OKej godkänd
Eric RollerJärfälla OKutgått

D55

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karina LangerakJärfälla OK27:5211:36
2Eva SvanbergJärfälla OK28:31+0:3911:52
3Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:12:32+44:4030:13
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H55

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar SvanbergJärfälla OK27:529:57
2Peter LundbergJärfälla OK28:27+0:3510:09
3Stefan SundeliusJärfälla OK29:12+1:2010:25
4Anders LundJärfälla OK29:18+1:2610:27
5Jan NettelbjerJärfälla OK30:05+2:1310:44
6Per NylundJärfälla OK31:07+3:1511:06

H60

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ReinholdssonJärfälla OK38:4113:48
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start

H65

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge NylundJärfälla OK26:0710:52
2Bo WinanderJärfälla OK34:16+8:0914:16

D70

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK31:3513:09
2Carin RunqvistJärfälla OK44:23+12:4818:29
3Birgitta NylundJärfälla OK1:09:09+37:3428:48

H70

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar ErikssonJärfälla OK31:3013:07 Ladda ner rutt i gpx-format
2Per Lennart KarlssonJärfälla OK45:22+13:5218:54
3Åke JonssonJärfälla OK48:00+16:3020:00
4Leif ToftenJärfälla OK50:00+18:3020:50
5Lars LöthmanJärfälla OK53:07+21:3722:07
Lars JonassonJärfälla OKej godkänd

U1

1 575 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin BjörklundJärfälla OK26:1316:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser