Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gängkavel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Gängkavel
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 26 augusti 2017

Gäng

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Nyköpings OK 552:08
1. Elin Järvall8:5621+2:408:5618+2:40
1. Kristina Järvallej startej start
1. Albin Stenssonej startej start
2. Carl Carlsson16:29125:251-17
3. Philip Carlsson26:43152:0810
2Nyköpings OK 354:54+2:46
1. Tuva Dahlgren7:259+1:097:258+1:09
2. Edvin Hellsten19:102+2:4126:352-6+1:10+0:01
3. Albin Falk28:192+1:3654:5420+2:46+1:36
3Nyköpings OK / IF Thor 257:44+5:36
1. Hanna Anängen6:394+0:236:395+0:23
2. Lina Svärd (IF Thor)20:294+4:0027:084-1+1:43+1:20
3. Isak Anängen30:363+3:5357:443-1+5:36+3:53
4Nyköpings OK 161:02:16+10:08
1. Dan Nilsson6:242+0:086:243+0:08
2. Signe Nilsson20:163+3:4726:4030+1:15+1:07
3. William Nilsson35:365+8:531:02:164+1+10:08+8:53
5Nyköpings OK 61:10:29+18:21
1. Sofie Hagberg8:3818+2:228:3816+2:22
2. Thorbjörn Lagerström27:1411+10:4535:5213-3+10:27+8:05
3. Kasper Lagerström34:374+7:541:10:295-8+18:21+7:54
6Nyköpings OK 201:10:30+18:22
1. Isak Söderblom8:2917+2:138:2915+2:13
2. Oscar Ekenborg25:539+9:2434:229-6+8:57+6:44
3. Fredrik Ekenborg36:087+9:251:10:306-3+18:22+9:25
7Nyköpings OK 131:10:39+18:31
1. Kristina Holmström8:2115+2:058:2114+2:05
2. Melker Berggren26:2310+9:5434:4411-3+9:19+7:14
3. Per Berggren35:556+9:121:10:397-4+18:31+9:12
8Nyköpings OK 91:10:46+18:38
1. Adele Palmqvist7:5913+1:437:5912+1:43
1. Victor Palmqvist8:2816+2:127:5913+1:43
2. Karin Palmqvist24:145+7:4532:135-7+6:48+5:05
3. Johan Palmqvist38:338+11:501:10:468+3+18:38+11:50
9Nyköpings OK 71:13:48+21:40
1. Tage Lindsten8:1914+2:038:1913+2:03
1. Elvira Lindsten7:237+1:077:237+1:07
1. Algot Lindsten10:3126+4:157:237+1:07
2. Jonas Lindsten25:186+8:4932:416-7+7:16+5:13
3. Elinor Lindsten41:0710+14:241:13:489+3+21:40+14:24
10Nyköpings OK 11:14:26+22:18
1. Filippa Guttke7:2710+1:117:279+1:11
2. Mikael Guttke25:197+8:5032:467-2+7:21+6:10
3. Caroline Guttke41:4011+14:571:14:2610+3+22:18+14:57
11Nyköpings OK 191:17:50+25:42
1. Anna Clashammarej startej start
1. Melker Clashammar7:237+1:077:237+1:07
2. Emil Clashammar28:1413+11:4535:3712+10:12
3. Niclas Clashammar42:1312+15:301:17:5011-1+25:42+15:30
12Nyköpings OK 101:20:47+28:39
1. Cajsa Alenius6:253+0:096:254+0:09
1. Camilla Alenius10:3227+4:166:253+0:09
1. Theo Alenius10:2925+4:136:253+0:09
2. Mikael Alenius28:0412+11:3534:2910+6+9:04+8:55
3. Meja Alenius46:1813+19:351:20:4712+2+28:39+19:35
13Nyköpings OK 121:19:34+27:26
1. Astrid Hamilton10:3828+4:2210:3820+4:22
2. Johanna Sundelöf29:4014+13:1140:1815-5+14:53+10:31
3. Ian Hamilton39:169+12:331:19:3413-2+27:26+12:33
14Nyköpings OK 181:41:37+49:29
1. Nicklas Dahlgren6:1616:162
2. Emanuel Eriksson37:3918+21:1043:5517+15+18:30+18:30
3. Andreas Holmqvist57:4215+30:591:41:3714-3+49:29+30:59
15Nyköpings OK 211:41:54+49:46
1. August Hedin7:3111+1:157:3110+1:15
1. Tyra Viberg9:5723+3:417:3111+1:15
2. Ludvig Hedin32:1015+15:4139:4114+4+14:16+13:01
3. Anna Hedin1:02:1317+35:301:41:5415+1+49:46+35:30
16Nyköpings OK 111:53:38+1:01:30
1. Magnus Fredriksson6:525+0:366:526+0:36
2. Miranda Fredriksson37:1117+20:4244:0318+12+18:38+18:02
3. Maria Fredriksson1:09:3519+42:521:53:3816-2+1:01:30+42:52
17Nyköpings OK 152:01:56+1:09:48
1. Isac Lidehn7:136+0:577:137+0:57
1. Neo Berg8:4919+2:337:136+0:57
2. Ylva Lidehn34:1216+17:4341:2516+9+16:00+15:03
3. Thomas Lidehn1:20:3120+53:482:01:5617+1+1:09:48+53:48
18Nyköpings OK 142:06:26+1:14:18
1. Jonathan Petersson10:1124+3:5510:1119+3:55
2. Evelina Petersson1:00:4919+44:201:11:00190+45:35+41:40
3. Anders Petersson55:2614+28:432:06:2618-1+1:14:18+28:43
19Nyköpings OK 42:13:04+1:20:56
1. Elsa Brunberg8:5420+2:388:5417+2:38
1. Birk Lagervik9:4222+3:268:5417+2:38
2. Liana Lagervik1:06:1821+49:491:15:1220+3+49:47+47:09
3. Emil Brunberg57:5216+31:092:13:0419-1+1:20:56+31:09
20Nyköpings OK 172:20:38+1:28:30
1. Anna Kindblom11:1330+4:5711:1321+4:57
1. Kalle Kindblom11:1029+4:5411:1021+4:54
2. Olle Kindblom1:04:0720+47:381:15:17210+49:52+44:55
3. Tobias Kindblom1:05:2118+38:382:20:3820-1+1:28:30+38:38
Nyköpings OK 8ej godkänd
1. Karolina Gustafsson7:4412+1:287:4411+1:28
2. Mathias Lindgren25:238+8:5433:078-3+7:42+6:14
3. Axel Lindgrenej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser