Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Furulund

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Furulund
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 24 augusti 2017

Öppen motion 3

2 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LindbladSävedalens AIK28:429:49
2Jonas SvedbergTibro OK31:37+2:5510:49
3Sara SvenssonTibro OK43:09+14:2714:46
4Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK45:52+17:1015:42
5Elin TjernströmKlubblös54:22+25:4018:37
6Linn AnderssonKlubblös54:23+25:4118:37
7Stanley TaivulaKlubblös56:03+27:2119:11
8Maria NyströmKlubblös58:45+30:0320:07
9Axel GrimbeckSävedalens AIK1:00:09+31:2720:35
10Ann GrimbeckSävedalens AIK1:00:21+31:3920:40
11Hans SvenssonOK Kullingshof1:11:51+43:0924:36
12Kerstin SvenssonOK Kullingshof1:11:52+43:1024:36
13Rolf BååthHestra IF1:15:14+46:3225:45
Karin SävingerKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK44:4111:41
2Arvid SkeppSävedalens AIK53:16+8:3513:56
3Peter SävingerGöteborg-Majorna OK58:00+13:1915:10
4Sandra Wiklund- -1:00:43+16:0215:53
5Erik StrannegårdKlubblös1:01:00+16:1915:58
6Stefan JohanssonKlubblös1:08:21+23:4017:53
7Johan DahlKlubblös1:08:43+24:0217:59
8Sopie BosdotterKlubblös1:08:51+24:1018:01
9Antonius KnevelKlubblös1:08:55+24:1418:02
10Jens HallgrenOK Skogshjortarna1:12:23+27:4218:56
11Ludvig BjörkKlubblös1:14:58+30:1719:37
12Ina SonneKlubblös1:18:39+33:5820:35
13Malin JohnssonKlubblös1:18:45+34:0420:36
14Tova LarssonLerums SOK1:19:30+34:4920:48
15Marie-Louise LarssonLerums SOK1:19:58+35:1720:56
16Sebastian CarbolKlubblös1:20:02+35:2120:57
Jenny PalmroosKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John LandstedtKlubblös1:05:1612:06
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:12:29+7:1313:26

Öppen motion 7

3 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LindgrenSävedalens AIK41:3011:55
2Magnus JosefssonSävedalens AIK43:09+1:3912:23
3Nils GrimbeckSävedalens AIK43:27+1:5712:29
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK45:52+4:2213:10
5Mark UbbinkSävedalens AIK56:10+14:4016:08
6Joakim HanssonKlubblös1:03:55+22:2518:22
7Simon BååthSävedalens AIK1:06:38+25:0819:08
Per SkogbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elin SkogbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

ÖM SAIK

5 750 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid VågIFK Göteborg50:048:42
2Magnus CarlstedtSävedalens AIK52:22+2:189:06
3Carl JosefssonSävedalens AIK57:06+7:029:55
4Finn LydonJROS57:28+7:249:59
5Carl-Johan Hoel- -1:02:26+12:2210:51
6Cecilia AndersonJROS1:04:16+14:1211:10
7Casper SkeppSävedalens AIK1:04:32+14:2811:13
8Pippa DakinOK Ravinen1:05:42+15:3811:25
9Jonathan RhysJROS1:07:27+17:2311:43
10Sam FieldingJROS1:07:36+17:3211:45
11Noah HowlettOK Ravinen1:10:50+20:4612:19
12Tim HarrisonJROS1:10:55+20:5112:20
13Emma WilsonJROS1:19:48+29:4413:52
14Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:31:38+41:3415:56
15Lucy HainesJROS1:31:39+41:3515:56
16Matthew PickeringJROS1:33:32+43:2816:16
Mark SaundersJROSej godkänd
Lachlan ChavasseJROSej godkänd
Andreas GårdstamKlubblösej godkänd
Katarina Skarkova- -utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser