Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Ungdomstävling + Öppna banor

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Ungdomstävling + Öppna banor
Arrangörsorganisation: Örkelljunga FK
Datum: lördag 26 augusti 2017

D Grön

1 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe RanbroHelsingborgs SOK17:5111:26
2Elvira NilssonOK Kompassen18:37+0:4611:56
3Karla LaitilaFK Boken20:40+2:4913:14
4Vilma AstermanFK Boken21:02+3:1113:28
5Ruth JenkinsTrollhättans SOK23:51+6:0015:17
6Ellinor ÅkerlundFK Boken25:03+7:1216:03
7Nemie LöfbergFK Boken29:11+11:2018:42
Emilia AnderssonÖrkelljunga FKej start

H Grön

1 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maximus LöfbergFK Boken16:0910:21
2Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK16:59+0:5010:53
3Oskar RanbroHelsingborgs SOK18:12+2:0311:40
4Gunnar NilssonOK Kompassen30:16+14:0719:24
Arvid HugosonÖrkelljunga FKej start
Frans HugosonÖrkelljunga FKej start

D Vit

2 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK19:258:47
2Klara PalmFK Boken29:42+10:1713:26
3Emilie LudwigHjärnarps OL31:18+11:5314:09
4Amelia Victor MendesHjärnarps OL31:43+12:1814:21
5Alva ErikssonHjärnarps OL33:34+14:0915:11
6Viktoria ÅkerlundFK Boken37:16+17:5116:51
7Lilly OlssonÖrkelljunga FK39:10+19:4517:43
8Lovisa ErichsenFK Boken1:07:39+48:1430:36

H Vit

2 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK16:427:33
2Elias PerssonHelsingborgs SOK18:51+2:098:31
3Arvid RongeHelsingborgs SOK26:27+9:4511:58
4Oscar Victor MendesHjärnarps OL27:28+10:4612:25
5Emil MårtenssonÖrkelljunga FK29:54+13:1213:31
6Olle ErikssonHjärnarps OL30:57+14:1514:00
7Elis OlssonHelsingborgs SOK33:08+16:2614:59
8Jonathan EdholmÖrkelljunga FK33:45+17:0315:16
9Casper SandströmÖrkelljunga FK37:12+20:3016:49
10Wiggo JönssonÖrkelljunga FK48:08+31:2621:46
11Anton CarlströmFK Boken1:05:38+48:5629:41
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FKej start
Joel ToftHjärnarps OLej start
Viggo WerlestålHelsingborgs SOKej start

D Gul

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba RanbroHelsingborgs SOK30:039:23
2Elsa WibergHelsingborgs SOK38:47+8:4412:07
3Emelia CarlströmFK Boken48:48+18:4515:15
4Ebba NilssonÖrkelljunga FK1:07:28+37:2521:05
Wilma JönssonÖrkelljunga FKej start
Hanna MorénHjärnarps OLej start

H Gul

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LindelövHjärnarps OL28:008:45
2Otto NybergÖrkelljunga FK32:03+4:0310:00
3Milton GunnarssonÖrkelljunga FK37:20+9:2011:40
4Isak EdholmÖrkelljunga FK41:17+13:1712:54
5Axel NilssonÖrkelljunga FK46:43+18:4314:35
6Kristoffer AnderssonÖrkelljunga FK49:21+21:2115:25
7Arvid AlbinssonHjärnarps OL52:08+24:0816:17

D Orange

3 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna OttossonÖrkelljunga FK52:5614:16
2Agnes KnutssonÖrkelljunga FK54:19+1:2314:38

H Orange

3 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK28:067:34
2David MorénHjärnarps OL31:55+3:498:36
3Erik AlbinssonHjärnarps OL32:56+4:508:52

Öppen motion 1

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marlene GranÖrkelljunga FK50:0521:07

Öppen motion 3

2 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette Victor MendesHjärnarps OL41:1314:24
2Sonja HammarOK Kompassen42:14+1:0114:46
3Thomas ErichsenFK Boken1:03:03+21:5022:02

Öppen motion 5

3 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik OlssonHelsingborgs SOK24:026:35
2Jonas NorénHelsingborgs SOK35:14+11:129:39
3Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK37:01+12:5910:08
4Roy OvessonHelsingborgs SOK42:12+18:1011:33
5Adrian HardenFK Boken44:41+20:3912:14
6Tommy PetersonHelsingborgs SOK47:26+23:2412:59
7Rolf GustafssonHelsingborgs SOK57:10+33:0815:39
8Peter EbbessonTeam Bear1:10:27+46:2519:18
Roland NilssonOK Kompassenej godkänd
Leif LöfTrollhättans SKej godkänd
Martin CarlströmFK Bokenej start
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser