Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Korpen (propagandaorientering)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Korpen (propagandaorientering)
Arrangörsorganisation: Närkes Skogskarlars Klubb
Datum: söndag 27 augusti 2017

ÖM 1

2 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro27:5212:06
2Lisa MalmKFUM Örebro OK31:52+4:0013:51
3Ella KruseKFUM Örebro OK33:21+5:2914:30
4Johnny ErixonFellingsbro GOIF34:40+6:4815:04
5Rasmus KruseKFUM Örebro OK34:42+6:5015:05
6Emma SeguraKFUM Örebro OK35:23+7:3115:23
7Samuel ErikssonOK Letstigen41:56+14:0418:13
8Ted NilssonKFUM Örebro OK42:38+14:4618:32
9Alva NilssonKFUM Örebro OK47:55+20:0320:50
10Bengt HolgerssonOK Tisaren49:07+21:1521:21
11Per ThybeckLindebygdens OK55:18+27:2624:02
12Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OK1:01:29+33:3726:43
13Selma JonssonHällefors OK1:11:10+43:1830:56
14Gun HelmerssonLindebygdens OK1:19:03+51:1134:22
Sigurd HallorOK Milanej godkänd
Monica ThybeckLindebygdens OKej godkänd
Shang GaoKFUM Örebro OKej godkänd
Tommy HaglundKFUM Örebro OKej godkänd

ÖM 3

2 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle MalmKFUM Örebro OK28:139:47
2Johanna BergKFUM Örebro OK37:04+8:5112:52
3Julia GustafssonKFUM Örebro OK41:15+13:0214:19
4Albin KlaseniusKFUM Örebro OK45:01+16:4815:37
5Helena LöfKFUM Örebro OK51:44+23:3117:57
6Sten JonssonHällefors OK54:55+26:4219:04
7Kerstin CarlssonOK Letstigen56:46+28:3319:42
8Jan-Olof SandellOK Milan1:18:24+50:1127:13
9Torbjörn NilssonOK Letstigen1:26:02+57:4929:52
Viktor JonhedKFUM Örebro OKej godkänd

ÖM 4

4 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth HagströmOK Letstigen1:13:2816:26
2Celine Pace-SolerOK Letstigen1:13:35+0:0716:27

ÖM 5

3 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK35:4610:02
2Anton KruseKFUM Örebro OK43:10+7:2412:07
3Oliver PetterssonOK Milan45:09+9:2312:40
4Vilma LarssonOK Milan47:56+12:1013:27
5Måns BergqvistGarphyttans IF48:51+13:0513:43
6Björn BergqvistGarphyttans IF48:53+13:0713:43
7Oscar IngvarssonLindebygdens OK49:06+13:2013:47
8Jonas ÖrnKFUM Örebro OK51:41+15:5514:31
9Bo EngborgHällefors OK53:57+18:1115:09
10Gert IngvarssonLindebygdens OK54:14+18:2815:14
11Gustav AskrothKFUM Örebro OK55:32+19:4615:35
12Agneta HasselkvistOK Milan56:06+20:2015:45
13Lars-Inge WixnerHagaby GoIF Örebro56:25+20:3915:50
14Sara FredrikssonKFUM Örebro OK1:02:13+26:2717:28
15Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:04:53+29:0718:13
16Emma SätterlundKFUM Örebro OK1:06:47+31:0118:45
17Sven JacobsonOK Milan1:20:44+44:5822:40
18Eva KorkeakoskiOK Milan1:27:27+51:4124:33

ÖM 7

3 030 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK41:0513:33
2Leif HjulströmOK Milan44:10+3:0514:34
3Camilla KruseKFUM Örebro OK44:41+3:3614:44
4Ulrika SanderOK Milan49:10+8:0516:13
5Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK52:15+11:1017:14
6Lars KarlssonAlmby IK55:22+14:1718:16
7Gunnar HaglundOK Milan56:38+15:3318:41
8Ingela PetterssonOK Milan57:08+16:0318:51
9Ingvar HalldinOK Tylöskog57:44+16:3919:03
10Birgitta ArleboKFUM Örebro OK58:00+16:5519:08
11Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren58:29+17:2419:18
12Britt-Marie EklöfOK Milan1:00:11+19:0619:51
13Nils MogrenHällefors OK1:03:08+22:0320:50
14Robert KruseKFUM Örebro OK1:03:53+22:4821:05
15Hans JonhedKFUM Örebro OK1:05:57+24:5221:45
16Anders HolmbergLindebygdens OK1:06:57+25:5222:05
17Bengt WisénLindebygdens OK1:11:08+30:0323:28
18Ulla JonhedKFUM Örebro OK1:12:03+30:5823:46
19Lars ArleboKFUM Örebro OK1:13:12+32:0724:09
20Åsa RiisomOK Tylöskog1:16:30+35:2525:14
21Karl EkströmOK Alferna1:19:26+38:2126:12
22Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:21:06+40:0126:45
23Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:25:11+44:0628:06
24Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:28:25+47:2029:10
25Evy EkströmOK Alferna1:32:35+51:3030:33
26Kjell LarssonOK Alferna1:40:02+58:5733:00
Ingemar WidénKFUM Örebro OKutgått

ÖM 8

4 490 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro45:3410:08
2William SeguraKFUM Örebro OK46:11+0:3710:17
3Linus MalmKFUM Örebro OK47:32+1:5810:35
4Melker ForsbergKFUM Örebro OK48:33+2:5910:48
5Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro54:11+8:3712:04
6Saga SanderOK Milan54:17+8:4312:05
7Åsa WetterbergKFUM Örebro OK57:50+12:1612:52
8Emil LöthgrenOK Milan57:59+12:2512:54
9Joakim DahlbergAlmby IK58:03+12:2912:55
10Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:02:02+16:2813:48
11Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:05:26+19:5214:34
12Niklas SanderOK Milan1:05:45+20:1114:38
13Annika BrodinLindebygdens OK1:06:37+21:0314:50
14Jenny JohanssonKFUM Örebro OK1:07:27+21:5315:01
15Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:09:33+23:5915:29
16Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:11:49+26:1515:59
17Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:12:49+27:1516:13
18Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:17:09+31:3517:10
19Johanna NordströmKFUM Örebro OK1:20:55+35:2118:01
20Lennart LundhOK Tisaren1:21:20+35:4618:06
21Lage JonssonLindebygdens OK1:21:44+36:1018:12
22Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:26:38+41:0419:17
23Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:29:52+44:1820:00
24Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:40:55+55:2122:28
Åke SundinHällefors OKutgått
Anna GustafssonKFUM Örebro OKutgått
Malin KlaseniusKFUM Örebro OKutgått

ÖM 9

6 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK45:057:04
2Jacob ErikssonKFUM Örebro OK47:56+2:517:31
3Oskar ArleboKFUM Örebro OK48:14+3:097:34
4Stefan AronssonKFUM Örebro OK54:43+9:388:35
5Martin FagerlundKFUM Örebro OK56:12+11:078:49
6Lars JonhedKFUM Örebro OK1:01:19+16:149:37
7Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:10:50+25:4511:07
8Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:11:33+26:2811:13
9Kristin JacobsonKFUM Örebro OK1:11:49+26:4411:16
10Hans LibergOK Milan1:14:38+29:3311:42
11Tomas EkströmKFUM Örebro OK1:17:38+32:3312:11
12Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK1:21:40+36:3512:49
13Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:22:44+37:3912:59
14Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:22:47+37:4212:59
15Martin SedströmKFUM Örebro OK1:28:38+43:3313:54
16Jakob BergKFUM Örebro OK1:29:57+44:5214:07
17Sara GarpenlundKFUM Örebro OK1:32:08+47:0314:27
18Daniel StunzKFUM Örebro OK1:41:23+56:1815:54
19Daniel EriksonKFUM Örebro OK2:03:35+1:18:3019:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser