Officiell resultatlista för Idre FjällOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre FjällOL
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: söndag 24 juni 2012

D21

7 930 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Magdalena Olsson IFK Moras OK 1:02:20 7:51
2 Frida Sandberg Säterbygdens OK 1:05:13 +2:53 8:13
3 Sofie Petersson Helsingborgs SOK 1:05:21 +3:01 8:14
4 Linn Nilsson OK Tyr 1:05:48 +3:28 8:17
5 Sofia Holmgård Kils OK 1:06:16 +3:56 8:21
6 Emma Andersson Sävedalens AIK 1:06:18 +3:58 8:21
7 Minna Ryyppö Helsingin Suunnistajat 1:11:30 +9:10 9:00
8 Amanda Thellsén OK Roxen 1:12:30 +10:10 9:08
9 Charlotta Bergqvist Gävle OK 1:12:39 +10:19 9:09
10 Maria von Schmalensée Täby OK 1:12:48 +10:28 9:10
11 Helena Svensson OK Tyr 1:14:36 +12:16 9:24
12 Elin Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 1:15:44 +13:24 9:33
13 Helén Persson Finspångs SOK 1:16:01 +13:41 9:35
14 Maria Bois Leksands OK 1:19:22 +17:02 10:00
15 Annika Lundström Sundbybergs IK 1:24:16 +21:56 10:37
16 Hedvig Markgren Täby OK 1:25:48 +23:28 10:49
17 Elisabeth Ahlgren Linköpings OK 1:27:53 +25:33 11:04
18 Anna Håkansson Linköpings OK 1:30:36 +28:16 11:25
19 Charlotte Lindkvist Leksands OK 2:01:15 +58:55 15:17
Anna Mårsell Stora Tuna OK ej start
Olga Rieznychenko IFK Moras OK ej start

H21

12 490 m, 25 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Daniel Attås OK Tisaren 1:08:23 5:28
2 Victor Silvemark Ärla IF 1:15:05 +6:42 6:00
3 Tomas Hallmén OK Tisaren 1:15:36 +7:13 6:03
4 Mikael Andersson Linköpings OK 1:16:07 +7:44 6:05
5 Nils Spetz Ulricehamns OK 1:16:24 +8:01 6:07
6 Jacob Westerberg Finspångs SOK 1:18:46 +10:23 6:18
7 Anton Hallor OK Tisaren 1:19:02 +10:39 6:19
8 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 1:20:22 +11:59 6:26
9 Samuel Andersson IFK Umeå 1:21:20 +12:57 6:30
10 Love Berzell Attunda OK 1:21:43 +13:20 6:32
11 Oskar Andrén OK Tisaren 1:23:14 +14:51 6:39
12 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 1:23:51 +15:28 6:42
13 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 1:24:39 +16:16 6:46
14 Oscar Vångell Ärla IF 1:26:28 +18:05 6:55
15 Ulf Bergqvist Gävle OK 1:27:16 +18:53 6:59
16 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 1:30:24 +22:01 7:14
17 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 1:33:13 +24:50 7:27
18 Henrik Andersson Bredaryds SOK 1:41:36 +33:13 8:08
19 Niklas Gustafsson OK Tisaren 1:42:04 +33:41 8:10
20 Magnus Sundmark IK Gandvik 1:43:33 +35:10 8:17
21 Simon Hedlund Ärla IF 1:44:29 +36:06 8:21
22 Henrik Tosteberg Linköpings OK 1:49:27 +41:04 8:45
Måns Sandgren OK Orion ej godkänd
Daniel Nilsson Nyköpings OK ej godkänd
Rasmus Elmertoft Norbergs OK ej godkänd
Erik Sköld Linköpings OK ej start
Artem Panchenko IFK Moras OK ej start
Olof Sandgren OK Orion ej start

D21 Kort

5 490 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Anna-Karin Bondesson Frosta OK 49:46 9:03
2 Marie Grönlund Lunds OK 59:26 +9:40 10:49

H21 Kort

7 930 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Rasmus Grönlund Lunds OK 1:00:33 7:38
2 Robert Vångell Linköpings OK 1:07:22 +6:49 8:29
3 Anton Marmelid Helsingborgs SOK 1:10:14 +9:41 8:51
4 Björn Karlsson Rehns BK 1:19:37 +19:04 10:02
5 Niklas Olsson IFK Moras OK 1:43:31 +42:58 13:03

D20

5 490 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Stina Berg Helsingborgs SOK 47:14 8:36
2 Julia Lauri OK Tisaren 47:26 +0:12 8:38
3 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 55:02 +7:48 10:01
4 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 1:03:26 +16:12 11:33

D18

5 490 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sanna Skoog Kils OK 43:33 7:55
2 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 44:35 +1:02 8:07
3 Hanna Eriksson IFK Moras OK 46:43 +3:10 8:30
4 Veronica Lindgren OK Skogshjortarna 57:52 +14:19 10:32
5 Hanna Gustafsson OK Kåre 1:16:52 +33:19 14:00
6 Amanda Elmertoft Norbergs OK 1:43:14 +59:41 18:48
Malin Widén Uddevalla OK ej godkänd
Kajsa Spetz Ulricehamns OK ej start

H18

7 650 m, 9 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Fredrik Peterson Linköpings OK 1:04:03 8:22
2 Albin Detterfelt Linköpings OK 1:07:38 +3:35 8:50
3 Erik Skärberg Vänersborgs SK 1:09:49 +5:46 9:07
4 William Karlsson Norbergs OK 1:10:37 +6:34 9:13
5 Martin Vidfelt Lindebygdens OK 1:13:47 +9:44 9:38
6 Oskar Karlsson Norbergs OK 1:20:20 +16:17 10:30
7 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 1:23:54 +19:51 10:58
8 Torgny Palm HJS-Vansbro OK 1:31:53 +27:50 12:00
Henrik Håkansson OK Kolmården ej godkänd

D16

4 400 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Andrea Svensson Finspångs SOK 33:50 7:41
2 Sanna Stenholm Kils OK 40:28 +6:38 9:11
3 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 49:03 +15:13 11:08
4 Sara Hamrefors Västerås SOK 56:03 +22:13 12:44
5 Lovisa Jonsson Norbergs OK 1:12:14 +38:24 16:25

H16

5 380 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Emil Åberg Korsnäs IF OK 36:51 6:50
2 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 45:12 +8:21 8:24
3 Robin Zschäckel LG Ost 50:19 +13:28 9:21
4 Gabriel Jansson OK Linné 1:43:31 +1:06:40 19:14
Oscar Perérs Korsnäs IF OK ej start

D14

3 670 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elsa Holmgård Kils OK 32:57 8:58
2 Anna Hallmén OK Tisaren 33:40 +0:43 9:10
3 Tova Olsson Grycksbo IF OK 34:55 +1:58 9:30
4 Emmy Fredriksson Korsnäs IF OK 36:08 +3:11 9:50
5 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 38:05 +5:08 10:22
6 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 38:31 +5:34 10:29
7 Sanna Sjödén Älvdalens IF OK 39:05 +6:08 10:38
8 Mirjam Dalén Sala OK 39:45 +6:48 10:49
9 Klara Ask Markbygdens OK 40:05 +7:08 10:55
10 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 41:31 +8:34 11:18
11 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 41:38 +8:41 11:20
12 Jenny Perers Korsnäs IF OK 42:37 +9:40 11:36
13 Ellen Saras Grycksbo IF OK 42:42 +9:45 11:38
14 Emma Åkesson IK Hakarpspojkarna 48:15 +15:18 13:08
15 Sarah Persson OK Denseln 51:00 +18:03 13:53
16 Sara Eriksson IFK Moras OK 52:09 +19:12 14:12
17 Linnea Nilsson Nyköpings OK 1:07:35 +34:38 18:24
Lova Klasér Korsnäs IF OK ej godkänd

H14

3 960 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Viktor Skoog Kils OK 31:48 8:01
2 Filip Trofast Bredaryds SOK 32:35 +0:47 8:13
3 Isak Åberg Korsnäs IF OK 37:31 +5:43 9:28
4 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 41:13 +9:25 10:24
5 Henrik Hamrefors Västerås SOK 44:35 +12:47 11:15
6 Byron Palm HJS-Vansbro OK 47:41 +15:53 12:02
Marcus Oldin KFUM Örebro OK ej godkänd

D14 Kort

3 030 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Clara Jacobsson Tidaholm SOK Sisu 41:44 13:46

H14 Kort

3 030 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Karl Fredriksson Korsnäs IF OK 38:34 12:43

D12

3 030 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 22:14 7:20
2 Ella Olsson Grycksbo IF OK 22:28 +0:14 7:24
3 Tindra Jernström Avesta OK 27:06 +4:52 8:56
Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna återbud

H12

3 030 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 23:48 7:51
2 Thorsten Svensson Finspångs SOK 25:28 +1:40 8:24
3 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 26:11 +2:23 8:38
4 Axel Åkesson Markbygdens OK 35:31 +11:43 11:43
5 Peter Åberg Korsnäs IF OK 37:35 +13:47 12:24

D12 Kort

1 790 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lisa Hallmén OK Tisaren 13:07 7:19

H12 Kort

1 790 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Mattias Jonasson Älvdalens IF OK 11:56 6:40
2 William Segura KFUM Örebro OK 15:20 +3:24 8:33

D10

1 790 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Nora Holmgård Kils OK 12:48 7:09
2 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 13:35 +0:47 7:35
3 Tintin Yngström OK Tisaren 14:02 +1:14 7:50
4 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 15:31 +2:43 8:40

H10

1 790 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 11:32 6:26
2 Linus Jernström Avesta OK 18:00 +6:28 10:03

H35

9 100 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Nils Schmiedeberg LG Ost 1:01:28 6:45
2 Raik Zschäckel LG Ost 1:07:43 +6:15 7:26
3 Christian Enberg Linköpings OK 1:12:19 +10:51 7:56
4 Arne Nilsson Nyköpings OK 1:18:06 +16:38 8:34
5 Mathias Westin OK Kåre 1:30:44 +29:16 9:58
Niklas Aldin Stora Tuna OK ej godkänd

D40

4 540 m, 12 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ulrika Saras Grycksbo IF OK 42:29 9:21
2 Charlotte Flansbjer OK Djerf 44:41 +2:12 9:50
3 Gith Thellsén OK Roxen 47:40 +5:11 10:29
4 Maria Gustavsson IFK Moras OK 50:29 +8:00 11:07
5 Helena Widegren IF Thor 51:51 +9:22 11:25
6 Karin Ersson IFK Moras OK 54:38 +12:09 12:02
7 Marie-Louise Persson FK Herkules 54:52 +12:23 12:05
8 Ann Roller Järfälla OK 56:18 +13:49 12:24
9 Susanne Lindh Avesta OK 57:29 +15:00 12:39
10 Malin Petersson OK Denseln 58:05 +15:36 12:47
11 Elisabet Hult Attunda OK 59:59 +17:30 13:12
12 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 1:02:29 +20:00 13:45
Louise Rundkvist IK Hakarpspojkarna ej start

H40

6 570 m, 10 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johan Haglund KFUM Örebro OK 47:59 7:18
2 Thomas Persson OK Denseln 48:24 +0:25 7:22
3 Jan-Ove Wiking Istrums SK 52:40 +4:41 8:00
4 Fredrik Ask Markbygdens OK 53:49 +5:50 8:11
5 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 54:52 +6:53 8:21
6 Magnus Trofast Bredaryds SOK 55:57 +7:58 8:30
7 Erik Åberg Korsnäs IF OK 58:13 +10:14 8:51
8 Mikael Svensson FK Herkules 1:08:22 +20:23 10:24
9 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 1:08:52 +20:53 10:28
Ulf Eriksson IFK Moras OK ej godkänd

D45

4 540 m, 11 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Hana Tichovska SK Praga 38:16 8:25
2 Carina Sandberg Säterbygdens OK 40:30 +2:14 8:55
3 Laila Hallmén OK Tisaren 42:55 +4:39 9:27
4 Eva Sandström Vänersborgs SK 49:30 +11:14 10:54
5 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 53:10 +14:54 11:42
6 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 54:31 +16:15 12:00
7 Åsa Detterfelt Linköpings OK 1:00:37 +22:21 13:21
8 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 1:07:30 +29:14 14:52
9 Dorothe Spillmann IF Thor 1:14:05 +35:49 16:19
10 Anke Schmiedeberg LG Ost 1:35:10 +56:54 20:57
Anna Karin Skärberg Vänersborgs SK ej godkänd

H45

6 320 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Erik Ersson IFK Moras OK 43:00 6:48
2 Eric Roller Järfälla OK 44:04 +1:04 6:58
3 Niklas Edvardsson Hästveda OK 45:12 +2:12 7:09
4 Ola Jernström Avesta OK 46:57 +3:57 7:25
5 Lars Holmgård Kils OK 48:19 +5:19 7:38
6 Kennet Andersson Grycksbo IF OK 49:00 +6:00 7:45
7 Martin Tichovsky SK Praga 51:42 +8:42 8:10
8 Håkan Träff NAIS Orienteringsklubb 53:38 +10:38 8:29
9 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 57:13 +14:13 9:03
10 Per Sandberg Säterbygdens OK 58:15 +15:15 9:13
11 Johan Ohlström IF Thor 59:13 +16:13 9:22 Ladda ner rutt i gpx-format
12 Arild Heggeset Freidig 59:57 +16:57 9:29
13 Stefan Spetz Ulricehamns OK 1:00:17 +17:17 9:32
14 Jonny Birgersson Grycksbo IF OK 1:05:39 +22:39 10:23
15 Hans Jonsson Väsby OK 1:07:35 +24:35 10:41
16 Jörgen Dalén Sala OK 1:15:44 +32:44 11:58
17 Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 1:22:29 +39:29 13:03
Kent Skärberg Vänersborgs SK ej godkänd
Jan Lindberg Korsnäs IF OK ej start

D50

3 760 m, 11 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ylva Grape Andersson IFK Moras OK 37:56 10:05
2 Kane Andersson IFK Moras OK 38:11 +0:15 10:09
3 Britta Sahlin Vänersborgs SK 39:25 +1:29 10:28
4 Lotta Lidman Almqvist Västerviks OK 42:29 +4:33 11:17
5 Pia Gustafsson Linköpings OK 45:12 +7:16 12:01
6 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 46:38 +8:42 12:24
7 Mia Gustafsson OK Kåre 47:37 +9:41 12:39
8 Lena Sandgren Swartz OK Orion 49:19 +11:23 13:06
9 Maria Sturesson Anderstorps OK 52:00 +14:04 13:49
10 Sofie Nylander OK Kåre 1:00:02 +22:06 15:57
11 Minna Seir HSOK.dk 1:02:23 +24:27 16:35

H50

6 210 m, 9 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Christer Skoog Kils OK 41:49 6:44
2 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 46:30 +4:41 7:29
3 Erik Wadman IFK Moras OK 47:19 +5:30 7:37
4 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 50:46 +8:57 8:10
5 Jan-Olof Bäck OK Djerf 52:44 +10:55 8:29 Ladda ner rutt i gpx-format
6 Mikael Perérs Korsnäs IF OK 53:23 +11:34 8:35
7 Jan Nilsson Andrarums IF 58:16 +16:27 9:22
Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK ej godkänd
Christer Sturesson Anderstorps OK ej godkänd

D55

3 760 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Kerstin Johansson Markbygdens OK 48:08 12:48
2 Eva Andreasson Borås GIF 57:20 +9:12 15:14
3 Kerstin Sundberg OK Kåre 1:02:49 +14:41 16:42
4 Catherine Dawson Gafanhori 1:14:44 +26:36 19:52

H55

5 870 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lars Harkman Malungs OK Skogsmårdarna 50:20 8:34
2 Conny Sahlin Vänersborgs SK 1:01:57 +11:37 10:33
3 Tomas Vångell Linköpings OK 1:04:56 +14:36 11:03
4 Torben Seir HSOK.dk 1:07:26 +17:06 11:29
5 Thomas Almqvist Västerviks OK 1:17:51 +27:31 13:15
Svante Lindgren Korsnäs IF OK ej start

D60

3 480 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lena Hedman Hallstahammars OK 51:03 14:40
2 Monica Svärd OK Klemmingen 54:43 +3:40 15:43
3 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 1:01:10 +10:07 17:34
4 Mona Petersen OK Motala 1:07:25 +16:22 19:22
5 Berith Pettersson Vänersborgs SK 1:10:18 +19:15 20:12
6 Eva Marie Gran OK Øst 1:16:15 +25:12 21:54

H60

5 490 m, 11 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Torgny Pettersson Markbygdens OK 44:25 8:05
2 Per Eriksson Linköpings OK 44:33 +0:08 8:06
3 Per Erik Fogel OK Kåre 46:36 +2:11 8:29
4 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 52:21 +7:56 9:32
5 Sven Larsson Särna SK 58:27 +14:02 10:38
6 Inge Hultman Kovlands IF 1:00:11 +15:46 10:57
7 Göran Larsson Vänersborgs SK 1:00:20 +15:55 10:59
8 Göran Svärd OK Klemmingen 1:00:34 +16:09 11:01
9 Karl-Erik Andersson IFK Moras OK 1:00:59 +16:34 11:06
10 Roy Dawson Gafanhori 1:01:35 +17:10 11:13
11 Lars Persson OK Kompassen 1:13:06 +28:41 13:18

D65

3 480 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 38:00 10:55
2 Ewa Nordlund Länna IF 54:34 +16:34 15:40
3 Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 1:08:13 +30:13 19:36
4 Rosa Johansson IK Uven 1:14:20 +36:20 21:21

H65

4 590 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 42:38 9:17
2 Runo Johansson Kristinehamns OK 44:39 +2:01 9:43
3 Leif Nordlund Länna IF 45:18 +2:40 9:52
4 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 45:29 +2:51 9:54
5 Lars-Göran Molin Markbygdens OK 49:45 +7:07 10:50
6 Anders Björnberg Frölunda OK 50:39 +8:01 11:02
7 Göran Bengtsson Tockarps IK 51:06 +8:28 11:07
8 Stig Blidefalk OK Nipan 51:28 +8:50 11:12
9 Lennart Olsson IK Standard 51:30 +8:52 11:13
10 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 52:27 +9:49 11:25
11 Claus Petersen OK Motala 52:29 +9:51 11:26
12 Christer Silfvernagel Härnösands OK 52:33 +9:55 11:26
13 Bo-Göran Gunnarsson Markbygdens OK 54:02 +11:24 11:46
14 Sverre Jonsson OK Ravinen 54:29 +11:51 11:52
15 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 55:14 +12:36 12:02
16 Jan-Olov Rask OK Enen 59:26 +16:48 12:56
17 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 1:00:55 +18:17 13:16
18 Per-Olof Fernberg IS Skanne 1:20:41 +38:03 17:34
Christer Lundin OK Renen ej godkänd

D70

3 080 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Solveig Dillman Hammarby IF OF 37:58 12:19
2 Asta Sjöberg Lindebygdens OK 39:53 +1:55 12:56
3 Lena  Leandersson Älvdalens IF OK 41:59 +4:01 13:37
4 Siv Hasselgrund Bjursås OK 51:03 +13:05 16:34
5 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 56:31 +18:33 18:20
Britt Ericson Hammarby IF OF ej godkänd

H70

4 400 m, 9 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 45:29 10:20
2 Karl-Axel Johansson IK Uven 49:16 +3:47 11:11
3 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 51:16 +5:47 11:39
4 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 55:28 +9:59 12:36
5 Johnny Brandt Hällefors OK 55:31 +10:02 12:37
6 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 56:49 +11:20 12:54
7 Torsten Westman OK Nolaskogsarna 1:00:43 +15:14 13:47
8 Amund Herrebröden OK Øst 1:39:07 +53:38 22:31
Gunnar Tiselius OK Kåre ej godkänd

D75

2 000 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Marita Karlsson OK Alferna 56:10 28:05

H75

3 080 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 John Vallin OK Hedströmmen 41:15 13:23
2 Bo Löwegren Västerås SOK 44:52 +3:37 14:34
3 Holger Persson OK Eken 48:21 +7:06 15:41

H80

2 000 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lennart Stenberg Stigfinnarna 31:25 15:42
2 Kaj Nilsson Säterbygdens OK 31:51 +0:26 15:55
3 Claes Sjöberg Lindebygdens OK 40:35 +9:10 20:17

U1

1 790 m, 8 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 17:28 9:45
2 Hugo Persson OK Denseln 17:49 +0:21 9:57
3 Alva Ersson IFK Moras OK 18:14 +0:46 10:11
4 Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 20:45 +3:17 11:35
5 Ida Arlebo KFUM Örebro OK 24:04 +6:36 13:26
6 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 31:45 +14:17 17:44
7 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 31:47 +14:19 17:45
8 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 38:43 +21:15 21:37
Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna ej start

U2

1 800 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Vilmer Götlin KFUM Örebro OK 14:48 8:13
2 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 18:21 +3:33 10:11
3 Elin Skärberg Vänersborgs SK 21:40 +6:52 12:02

Öppen motion 1

1 790 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Emilia  Engström Avesta OK 11:04 6:10
2 Albin Svensson FK Herkules 23:49 +12:45 13:18
3 Johannes Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 24:06 +13:02 13:27
4 Eskil Fläck Grycksbo IF OK 25:27 +14:23 14:13
5 Emma Saleskog OK Tyr 31:18 +20:14 17:29
6 Lisa Mossberg OK Tyr 31:20 +20:16 17:30
Iris Eriksson -- ej godkänd

Öppen motion 3

3 030 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Karolina Olsson Grycksbo IF OK 27:39 9:07
2 Mari Fläck Grycksbo IF OK 30:49 +3:10 10:10
3 Eva Ivarsson OK Hammaren 30:57 +3:18 10:12
4 Moa Arlebo KFUM Örebro OK 33:54 +6:15 11:11
5 Anette Oldin KFUM Örebro OK 33:57 +6:18 11:12
6 Kerstin Åberg Korsnäs IF OK 35:32 +7:53 11:43
7 Anna Fredriksson Korsnäs IF OK 36:06 +8:27 11:54
8 Lars Arlebo KFUM Örebro OK 36:24 +8:45 12:00
9 Jan-Erik Larsson Kils OK 37:13 +9:34 12:16
10 Freja Swärdh -- 38:04 +10:25 12:33
11 Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 38:26 +10:47 12:41
12 Karin Mårtensson OK Skogsstjärnan 39:26 +11:47 13:00
13 Marita Johansson Markbygdens OK 43:42 +16:03 14:25
14 Catrine Stolt Hagaby GOIF 44:10 +16:31 14:34
15 Alma Gustafsson SOK Aneby 48:58 +21:19 16:09
16 Unni Herrebröden OK Øst 50:44 +23:05 16:44
17 Inger Alice Eismark IFK Göteborg 1:00:07 +32:28 19:50
18 Rosita Blidefalk OK Nipan 1:03:58 +36:19 21:06
Ossian Eriksson -- ej godkänd

Öppen motion 4

5 380 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Pierre Fridell Älvdalens IF OK 58:59 10:57
2 Ulrica Vidfelt Lindebygdens OK 1:22:30 +23:31 15:20
3 Elisabeth Olsson Älvdalens IF OK 1:28:30 +29:31 16:26
4 Anna  Gustafsson KFUM Örebro OK 1:42:11 +43:12 18:59
Håkan Mossberg OK Tyr ej godkänd

Öppen motion 7

3 480 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 23:37 6:47
2 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 33:48 +10:11 9:42
3 Carina Gustafsson OK Gynge 34:01 +10:24 9:46
4 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 36:38 +13:01 10:31
5 Maria  Rost NT NUI 37:11 +13:34 10:41
6 Ritva Kärkkäinen Avesta OK 38:31 +14:54 11:04
7 Lars Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 39:22 +15:45 11:18
8 Ulf Hamrefors Västerås SOK 40:36 +16:59 11:40
9 Rune Ivarsson OK Hammaren 41:13 +17:36 11:50
10 Öivind Eriksen OK Øst 42:31 +18:54 12:13
11 Ove Pettersson Älvdalens IF OK 50:53 +27:16 14:37
12 Engla Fläck Grycksbo IF OK 51:21 +27:44 14:45
13 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 54:03 +30:26 15:31
14 Ingrid Tengeland IK Gandvik 56:39 +33:02 16:16
15 Anne Eriksson KFUM Örebro OK 59:13 +35:36 17:00
16 Joel Andersson IK Gandvik 1:00:04 +36:27 17:15
17 Hans Andersson IK Gandvik 1:00:07 +36:30 17:16
18 Frank Danielsson Kinnaströms SK 1:16:22 +52:45 21:56
Ingemar Widén KFUM Örebro OK ej godkänd

Öppen motion 9

6 500 m, 10 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Neil Marston Nydalens SK 41:27 6:22
2 Jarkko Ryyppö Rastivarsat 43:02 +1:35 6:37
3 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 45:58 +4:31 7:04
4 Jan-Åke Stolt Karlsson Hagaby GOIF 53:13 +11:46 8:11
5 Jonas Brånalt Frölunda OL 55:56 +14:29 8:36
6 Olle Windelius Frosta OK 1:17:14 +35:47 11:52
7 Daniel Andersson IK Gandvik 1:26:20 +44:53 13:16
8 Johanna Jonsson -- 1:26:21 +44:54 13:17
9 Ola Gustafsson SOK Aneby 1:31:35 +50:08 14:05
10 Vendula Sramkova Nydalens SK 1:38:39 +57:12 15:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser