Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre FjällOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre FjällOL
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: söndag 24 juni 2012

--

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Iris ErikssonÖppen motion 1 (7)ej godkänd

--

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Freja SwärdhÖppen motion 3 (19)38:04+10:2512:33

--

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ossian ErikssonÖppen motion 3 (19)ej godkänd

--

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Johanna JonssonÖppen motion 9 (10)1:26:21+44:5413:17

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Rolf JakobssonH70 (9)51:16+5:4711:39

Anderstorps OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Maria SturessonD50 (11)52:00+14:0413:49
Christer SturessonH50 (9)ej godkänd

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jan NilssonH50 (9)58:16+16:279:22

Attunda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Love BerzellH21 (25)1:21:43+13:206:32
11Elisabet HultD40 (12)59:59+17:3013:12

Avesta OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emilia  EngströmÖppen motion 1 (7)11:046:10
2Linus JernströmH10 (2)18:00+6:2810:03
3Tindra JernströmD12 (3)27:06+4:528:56
4Ola JernströmH45 (18)46:57+3:577:25
6Ritva KärkkäinenÖppen motion 7 (19)38:31+14:5411:04
9Susanne LindhD40 (12)57:29+15:0012:39

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Siv HasselgrundD70 (6)51:03+13:0516:34

Borås GIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Eva AndreassonD55 (4)57:20+9:1215:14

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Thomas KleistH65 (19)52:27+9:4911:25

Bredaryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Filip TrofastH14 (7)32:35+0:478:13
6Magnus TrofastH40 (10)55:57+7:588:30
18Henrik AnderssonH21 (25)1:41:36+33:138:08

Finspångs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andrea SvenssonD16 (5)33:507:41
2Thorsten SvenssonH12 (5)25:28+1:408:24
6Jacob WesterbergH21 (25)1:18:46+10:236:18
13Helén PerssonD21 (19)1:16:01+13:419:35

FK Herkules

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Albin SvenssonÖppen motion 1 (7)23:49+12:4513:18
7Marie-Louise PerssonD40 (12)54:52+12:2312:05
8Mikael SvenssonH40 (10)1:08:22+20:2310:24

Freidig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Arild HeggesetH45 (18)59:57+16:579:29

Frosta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna-Karin BondessonD21 Kort (2)49:469:03
6Olle WindeliusÖppen motion 9 (10)1:17:14+35:4711:52

Frölunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anders BjörnbergH65 (19)50:39+8:0111:02

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jonas BrånaltÖppen motion 9 (10)55:56+14:298:36

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Catherine DawsonD55 (4)1:14:44+26:3619:52
10Roy DawsonH60 (11)1:01:35+17:1011:13

Grycksbo IF OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karolina OlssonÖppen motion 3 (19)27:399:07
1Ulrika SarasD40 (12)42:299:21
2Ella OlssonD12 (3)22:28+0:147:24
2Mari FläckÖppen motion 3 (19)30:49+3:1010:10
3Tova OlssonD14 (18)34:55+1:589:30
4Eskil FläckÖppen motion 1 (7)25:27+14:2314:13
6Kennet AnderssonH45 (18)49:00+6:007:45
12Engla FläckÖppen motion 7 (19)51:21+27:4414:45
13Ellen SarasD14 (18)42:42+9:4511:38
14Jonny BirgerssonH45 (18)1:05:39+22:3910:23

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Charlotta BergqvistD21 (19)1:12:39+10:199:09
15Ulf BergqvistH21 (25)1:27:16+18:536:59

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Anders AxenborgH21 (25)1:30:24+22:017:14

Hagaby GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jan-Åke Stolt KarlssonÖppen motion 9 (10)53:13+11:468:11
14Catrine StoltÖppen motion 3 (19)44:10+16:3114:34

Hallstahammars OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena HedmanD60 (6)51:0314:40

Hammarby IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Solveig DillmanD70 (6)37:5812:19
Britt EricsonD70 (6)ej godkänd

Helsingborgs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stina BergD20 (4)47:148:36
3Henrik OlofssonÖppen motion 9 (10)45:58+4:317:04
3Anton MarmelidH21 Kort (5)1:10:14+9:418:51
3Sofie PeterssonD21 (19)1:05:21+3:018:14

Helsingin Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Minna RyyppöD21 (19)1:11:30+9:109:00

HJS-Vansbro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Zeb PalmH12 (5)23:487:51
2Lilian PalmD10 (4)13:35+0:477:35
6Byron PalmH14 (7)47:41+15:5312:02
8Torgny PalmH18 (9)1:31:53+27:5012:00

HSOK.dk

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Torben SeirH55 (5)1:07:26+17:0611:29
11Minna SeirD50 (11)1:02:23+24:2716:35

Hällefors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Johnny BrandtH70 (9)55:31+10:0212:37

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Christer SilfvernagelH65 (19)52:33+9:5511:26

Hästveda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Niklas EdvardssonH45 (18)45:12+2:127:09

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Helena WidegrenD40 (12)51:51+9:2211:25
9Dorothe SpillmannD45 (11)1:14:05+35:4916:19
11Johan OhlströmH45 (18)59:13+16:139:22Ladda ner rutt i gpx-format

IFK Göteborg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ingemar LindblomH65 (19)55:14+12:3612:02
17Inger Alice EismarkÖppen motion 3 (19)1:00:07+32:2819:50

IFK Lidingös Skid o OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Elin CarlssonD21 (19)1:15:44+13:249:33

IFK Moras OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ylva Grape AnderssonD50 (11)37:5610:05
1Magdalena OlssonD21 (19)1:02:207:51
1Erik ErssonH45 (18)43:006:48
2Kane AnderssonD50 (11)38:11+0:1510:09
3Alva ErssonU1 (8)18:14+0:4610:11
3Hanna ErikssonD18 (7)46:43+3:108:30
3Erik WadmanH50 (9)47:19+5:307:37
4Maria GustavssonD40 (12)50:29+8:0011:07
5Niklas OlssonH21 Kort (5)1:43:31+42:5813:03
6Karin ErssonD40 (12)54:38+12:0912:02
9Karl-Erik AnderssonH60 (11)1:00:59+16:3411:06
16Sara ErikssonD14 (18)52:09+19:1214:12
Ulf ErikssonH40 (10)ej godkänd
Olga RieznychenkoD21 (19)ej start
Artem PanchenkoH21 (25)ej start

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Samuel AnderssonH21 (25)1:21:20+12:576:30

IK Gandvik

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Daniel AnderssonÖppen motion 9 (10)1:26:20+44:5313:16
14Ingrid TengelandÖppen motion 7 (19)56:39+33:0216:16
16Joel AnderssonÖppen motion 7 (19)1:00:04+36:2717:15
17Hans AnderssonÖppen motion 7 (19)1:00:07+36:3017:16
20Magnus SundmarkH21 (25)1:43:33+35:108:17

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Emma ÅkessonD14 (18)48:15+15:1813:08
Louise RundkvistD40 (12)ej start

IK Standard

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Lennart OlssonH65 (19)51:30+8:5211:13

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karl-Axel JohanssonH70 (9)49:16+3:4711:11
4Rosa JohanssonD65 (4)1:14:20+36:2021:21

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Per-Olof FernbergH65 (19)1:20:41+38:0317:34

Istrums SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jan-Ove WikingH40 (10)52:40+4:418:00

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Eric RollerH45 (18)44:04+1:046:58
8Ann RollerD40 (12)56:18+13:4912:24

KFUM Örebro OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan HaglundH40 (10)47:597:18
1Weine FredrikssonH65 (19)42:389:17
1Vilmer GötlinU2 (3)14:488:13
2Ellinor ErikssonD18 (7)44:35+1:028:07
2William SeguraH12 Kort (2)15:20+3:248:33
2Erik GöthlinÖppen motion 7 (19)33:48+10:119:42
2Jacob ErikssonH16 (4)45:12+8:218:24
3Birgitta ArleboD65 (4)1:08:13+30:1319:36
4Lovisa GustafssonD10 (4)15:31+2:438:40
4Jonatan GustafssonH14 (7)41:13+9:2510:24
4Moa ArleboÖppen motion 3 (19)33:54+6:1511:11
4Anna  GustafssonÖppen motion 4 (5)1:42:11+43:1218:59
5Anette OldinÖppen motion 3 (19)33:57+6:1811:12
5Eleonor GrönvallD70 (6)56:31+18:3318:20
5Ida ArleboU1 (8)24:04+6:3613:26
8Julia GustafssonU1 (8)38:43+21:1521:37
8Marcus JanssonH21 (25)1:20:22+11:596:26
8Lars ArleboÖppen motion 3 (19)36:24+8:4512:00
9Mats GustafssonH40 (10)1:08:52+20:5310:28
9Peter ErikssonH45 (18)57:13+14:139:03
13Erik LindgrenH21 (25)1:24:39+16:166:46
15Anne ErikssonÖppen motion 7 (19)59:13+35:3617:00
Ingemar WidénÖppen motion 7 (19)ej godkänd
Marcus OldinH14 (7)ej godkänd

Kils OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sanna SkoogD18 (7)43:337:55
1Nora HolmgårdD10 (4)12:487:09
1Christer SkoogH50 (9)41:496:44
1Viktor SkoogH14 (7)31:488:01
1Elsa HolmgårdD14 (18)32:578:58
2Sanna StenholmD16 (5)40:28+6:389:11
5Sofia HolmgårdD21 (19)1:06:16+3:568:21
5Lars HolmgårdH45 (18)48:19+5:197:38
9Jan-Erik LarssonÖppen motion 3 (19)37:13+9:3412:16

Kinnaströms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Frank DanielssonÖppen motion 7 (19)1:16:22+52:4521:56

Korsnäs IF OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karl FredrikssonH14 Kort (1)38:3412:43
1Emil ÅbergH16 (4)36:516:50
2Mats JönssonH50 (9)46:30+4:417:29
3Isak ÅbergH14 (7)37:31+5:439:28
3Lina FredrikssonD16 (5)49:03+15:1311:08
4Melvin FredrikssonU1 (8)20:45+3:1711:35
4Emmy FredrikssonD14 (18)36:08+3:119:50
5Peter ÅbergH12 (5)37:35+13:4712:24
5Magnus FredrikssonH40 (10)54:52+6:538:21
5Lotta JungåkerD45 (11)53:10+14:5411:42
6Kerstin ÅbergÖppen motion 3 (19)35:32+7:5311:43
6Mikael PerérsH50 (9)53:23+11:348:35
7Erik ÅbergH40 (10)58:13+10:148:51
7Anna FredrikssonÖppen motion 3 (19)36:06+8:2711:54
10Ronja JungåkerD14 (18)41:31+8:3411:18
11Frida FredrikssonD14 (18)41:38+8:4111:20
12Jenny PerersD14 (18)42:37+9:4011:36
Lova KlasérD14 (18)ej godkänd
Svante LindgrenH55 (5)ej start
Jan LindbergH45 (18)ej start
Oscar PerérsH16 (4)ej start

Kovlands IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Inge HultmanH60 (11)1:00:11+15:4610:57

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta JohanssonD65 (4)38:0010:55
2Runo JohanssonH65 (19)44:39+2:019:43

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Samuel HedlundH18 (9)1:23:54+19:5110:58

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Maria BoisD21 (19)1:19:22+17:0210:00
19Charlotte LindkvistD21 (19)2:01:15+58:5515:17

LG Ost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Robin ZschäckelH16 (4)50:19+13:289:21

LG Ost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils SchmiedebergH35 (6)1:01:286:45

LG Ost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Raik ZschäckelH35 (6)1:07:43+6:157:26

LG Ost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anke SchmiedebergD45 (11)1:35:10+56:5420:57

Lindebygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulrica VidfeltÖppen motion 4 (5)1:22:30+23:3115:20
2Asta SjöbergD70 (6)39:53+1:5512:56
3Claes SjöbergH80 (3)40:35+9:1020:17
5Martin VidfeltH18 (9)1:13:47+9:449:38
17Tomas VidfeltH45 (18)1:22:29+39:2913:03

Linköpings OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik PetersonH18 (9)1:04:038:22
2Albin DetterfeltH18 (9)1:07:38+3:358:50
2Per ErikssonH60 (11)44:33+0:088:06
2Robert VångellH21 Kort (5)1:07:22+6:498:29
3Christian EnbergH35 (6)1:12:19+10:517:56
3Hanna Modig TjärnströmD20 (4)55:02+7:4810:01
3Tomas VångellH55 (5)1:04:56+14:3611:03
4Julia Modig TjärnströmD20 (4)1:03:26+16:1211:33
4Mikael AnderssonH21 (25)1:16:07+7:446:05
5Pia GustafssonD50 (11)45:12+7:1612:01
7Åsa DetterfeltD45 (11)1:00:37+22:2113:21
17Elisabeth AhlgrenD21 (19)1:27:53+25:3311:04
18Anna HåkanssonD21 (19)1:30:36+28:1611:25
22Henrik TostebergH21 (25)1:49:27+41:048:45
Erik SköldH21 (25)ej start

Lunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rasmus GrönlundH21 Kort (5)1:00:337:38
2Marie GrönlundD21 Kort (2)59:26+9:4010:49

Länna IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ewa NordlundD65 (4)54:34+16:3415:40
3Leif NordlundH65 (19)45:18+2:409:52

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars HarkmanH55 (5)50:208:34
7Lars GunnarssonÖppen motion 7 (19)39:22+15:4511:18
Emilia GunnarssonU1 (8)ej start

Markbygdens OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Torgny PetterssonH60 (11)44:258:05
1Kerstin JohanssonD55 (4)48:0812:48
4Axel ÅkessonH12 (5)35:31+11:4311:43
4Fredrik AskH40 (10)53:49+5:508:11
5Lars-Göran MolinH65 (19)49:45+7:0710:50
9Klara AskD14 (18)40:05+7:0810:55
12Jeanette SigenstamD40 (12)1:02:29+20:0013:45
13Marita JohanssonÖppen motion 3 (19)43:42+16:0314:25
13Bo-Göran GunnarssonH65 (19)54:02+11:2411:46
17Pär-Erik JohanssonH65 (19)1:00:55+18:1713:16

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Håkan TräffH45 (18)53:38+10:388:29

Norbergs OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4William KarlssonH18 (9)1:10:37+6:349:13
5Lovisa JonssonD16 (5)1:12:14+38:2416:25
6Oskar KarlssonH18 (9)1:20:20+16:1710:30
6Amanda ElmertoftD18 (7)1:43:14+59:4118:48
6Elisabet ElmertoftD45 (11)54:31+16:1512:00
Rasmus ElmertoftH21 (25)ej godkänd

NT NUI

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Maria  RostÖppen motion 7 (19)37:11+13:3410:41

Nydalens SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Neil MarstonÖppen motion 9 (10)41:276:22
10Vendula SramkovaÖppen motion 9 (10)1:38:39+57:1215:10

Nyköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Arne NilssonH35 (6)1:18:06+16:388:34
17Linnea NilssonD14 (18)1:07:35+34:3818:24
Daniel NilssonH21 (25)ej godkänd

OK Alferna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marita KarlssonD75 (1)56:1028:05

OK Denseln

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hugo PerssonU1 (8)17:49+0:219:57
2Thomas PerssonH40 (10)48:24+0:257:22
10Malin PeterssonD40 (12)58:05+15:3612:47
15Sarah PerssonD14 (18)51:00+18:0313:53

OK Djerf

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Charlotte FlansbjerD40 (12)44:41+2:129:50
5Jan-Olof BäckH50 (9)52:44+10:558:29Ladda ner rutt i gpx-format

OK Eken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Holger PerssonH75 (3)48:21+7:0615:41

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Jan-Olov RaskH65 (19)59:26+16:4812:56

OK Gynge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Carina GustafssonÖppen motion 7 (19)34:01+10:249:46

OK Hammaren

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Eva IvarssonÖppen motion 3 (19)30:57+3:1810:12
9Rune IvarssonÖppen motion 7 (19)41:13+17:3611:50

OK Hedströmmen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1John VallinH75 (3)41:1513:23
4Ulf KjellinH60 (11)52:21+7:569:32

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Monica SvärdD60 (6)54:43+3:4015:43
8Göran SvärdH60 (11)1:00:34+16:0911:01

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Henrik HåkanssonH18 (9)ej godkänd

OK Kompassen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lars PerssonH60 (11)1:13:06+28:4113:18

OK Kåre

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Per Erik FogelH60 (11)46:36+2:118:29
3Kerstin SundbergD55 (4)1:02:49+14:4116:42
5Hanna GustafssonD18 (7)1:16:52+33:1914:00
5Mathias WestinH35 (6)1:30:44+29:169:58
7Mia GustafssonD50 (11)47:37+9:4112:39
10Sofie NylanderD50 (11)1:00:02+22:0615:57
Gunnar TiseliusH70 (9)ej godkänd

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gabriel JanssonH16 (4)1:43:31+1:06:4019:14

OK Motala

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mona PetersenD60 (6)1:07:25+16:2219:22
11Claus PetersenH65 (19)52:29+9:5111:26

OK Nipan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Stig BlidefalkH65 (19)51:28+8:5011:12
18Rosita BlidefalkÖppen motion 3 (19)1:03:58+36:1921:06

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Torsten WestmanH70 (9)1:00:43+15:1413:47

OK Orion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lena Sandgren SwartzD50 (11)49:19+11:2313:06
Måns SandgrenH21 (25)ej godkänd
Olof SandgrenH21 (25)ej start

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Sverre JonssonH65 (19)54:29+11:5111:52

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Christer LundinH65 (19)ej godkänd

OK Roxen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gith ThellsénD40 (12)47:40+5:1110:29
8Amanda ThellsénD21 (19)1:12:30+10:109:08

OK Skogshjortarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Veronica LindgrenD18 (7)57:52+14:1910:32
6Kurt FredrixonH70 (9)56:49+11:2012:54

OK Skogsstjärnan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan MårtenssonH10 (2)11:326:26
1Björn MårtenssonÖppen motion 7 (19)23:376:47
5Hanna MårtenssonD14 (18)38:05+5:0810:22
12Karin MårtenssonÖppen motion 3 (19)39:26+11:4713:00

OK Tisaren

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lisa HallménD12 Kort (1)13:077:19
1Daniel AttåsH21 (25)1:08:235:28
2Julia LauriD20 (4)47:26+0:128:38
2Anna HallménD14 (18)33:40+0:439:10
3Tomas HallménH21 (25)1:15:36+7:136:03
3Tintin YngströmD10 (4)14:02+1:147:50
3Laila HallménD45 (11)42:55+4:399:27
7Anton HallorH21 (25)1:19:02+10:396:19
11Oskar AndrénH21 (25)1:23:14+14:516:39
19Niklas GustafssonH21 (25)1:42:04+33:418:10

OK Tyr

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Linn NilssonD21 (19)1:05:48+3:288:17
5Emma SaleskogÖppen motion 1 (7)31:18+20:1417:29
6Lisa MossbergÖppen motion 1 (7)31:20+20:1617:30
11Helena SvenssonD21 (19)1:14:36+12:169:24
Håkan MossbergÖppen motion 4 (5)ej godkänd

OK Øst

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Eva Marie GranD60 (6)1:16:15+25:1221:54
8Amund HerrebrödenH70 (9)1:39:07+53:3822:31
10Öivind EriksenÖppen motion 7 (19)42:31+18:5412:13
16Unni HerrebrödenÖppen motion 3 (19)50:44+23:0516:44

Rastivarsat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jarkko RyyppöÖppen motion 9 (10)43:02+1:356:37

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Björn KarlssonH21 Kort (5)1:19:37+19:0410:02

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Mirjam DalénD14 (18)39:45+6:4810:49
16Jörgen DalénH45 (18)1:15:44+32:4411:58

SK Praga

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hana TichovskaD45 (11)38:168:25
7Martin TichovskyH45 (18)51:42+8:428:10

SOK Aneby

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ola GustafssonÖppen motion 9 (10)1:31:35+50:0814:05
15Alma GustafssonÖppen motion 3 (19)48:58+21:1916:09

Stigfinnarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lennart StenbergH80 (3)31:2515:42

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Niklas AldinH35 (6)ej godkänd
Anna MårsellD21 (19)ej start

Storviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sven Gustav DahlbergH70 (9)55:28+9:5912:36

Strängnäs-Malmby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gullan AnderssonD60 (6)1:01:10+10:0717:34
13Bo AnderssonÖppen motion 7 (19)54:03+30:2615:31

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Annika LundströmD21 (19)1:24:16+21:5610:37

Särna SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sven LarssonH60 (11)58:27+14:0210:38

Säterbygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Frida SandbergD21 (19)1:05:13+2:538:13
2Kaj NilssonH80 (3)31:51+0:2615:55
2Carina SandbergD45 (11)40:30+2:148:55
10Per SandbergH45 (18)58:15+15:159:13
17Oskar SandbergH21 (25)1:33:13+24:507:27

Sävedalens AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Emma AnderssonD21 (19)1:06:18+3:588:21

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ludvig ErikssonH21 (25)1:23:51+15:286:42

Tidaholm SOK Sisu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Clara JacobssonD14 Kort (1)41:4413:46
3Johannes JakobssonÖppen motion 1 (7)24:06+13:0213:27
4Robert JakobssonÖppen motion 7 (19)36:38+13:0110:31

Tockarps IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Göran BengtssonH65 (19)51:06+8:2811:07

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Maria von SchmalenséeD21 (19)1:12:48+10:289:10
16Hedvig MarkgrenD21 (19)1:25:48+23:2810:49

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Malin WidénD18 (7)ej godkänd

Ulricehamns OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lars TuvessonH65 (19)45:29+2:519:54
5Nils SpetzH21 (25)1:16:24+8:016:07
8Ann-Kristin SpetzD45 (11)1:07:30+29:1414:52
13Stefan SpetzH45 (18)1:00:17+17:179:32
Kajsa SpetzD18 (7)ej start

Vänersborgs SK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Conny SahlinH55 (5)1:01:57+11:3710:33
3Erik SkärbergH18 (9)1:09:49+5:469:07
3Britta SahlinD50 (11)39:25+1:2910:28
3Elin SkärbergU2 (3)21:40+6:5212:02
4Eva SandströmD45 (11)49:30+11:1410:54
5Berith PetterssonD60 (6)1:10:18+19:1520:12
6Annette Falck-LarssonD50 (11)46:38+8:4212:24
7Göran LarssonH60 (11)1:00:20+15:5510:59
Nils-Olof LarssonH50 (9)ej godkänd
Anna Karin SkärbergD45 (11)ej godkänd
Kent SkärbergH45 (18)ej godkänd

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Hans JonssonH45 (18)1:07:35+24:3510:41

Västerviks OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lotta Lidman AlmqvistD50 (11)42:29+4:3311:17
5Thomas AlmqvistH55 (5)1:17:51+27:3113:15

Västerås SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bo LöwegrenH75 (3)44:52+3:3714:34
3Fredrik HamreforsH12 (5)26:11+2:238:38
4Sara HamreforsD16 (5)56:03+22:1312:44
5Henrik HamreforsH14 (7)44:35+12:4711:15
8Ulf HamreforsÖppen motion 7 (19)40:36+16:5911:40

Älvdalens IF OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sven LeanderssonH70 (9)45:2910:20
1Linus SjödénU1 (8)17:289:45
1Mattias JonassonH12 Kort (2)11:566:40
1Katrin SjödénD12 (3)22:147:20
1Pierre FridellÖppen motion 4 (5)58:5910:57
2Samuel JonassonU2 (3)18:21+3:3310:11
3Elisabeth OlssonÖppen motion 4 (5)1:28:30+29:3116:26
3Lena  LeanderssonD70 (6)41:59+4:0113:37
4Hans-Peter OlssonH50 (9)50:46+8:578:10
6Carolina OlssonD14 (18)38:31+5:3410:29
6Erik ÅkermanU1 (8)31:45+14:1717:44
7Sanna SjödénD14 (18)39:05+6:0810:38
7Liv ÅkermanU1 (8)31:47+14:1917:45
11Ove PetterssonÖppen motion 7 (19)50:53+27:1614:37
11Lisa JonassonÖppen motion 3 (19)38:26+10:4712:41

Ärla IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Victor SilvemarkH21 (25)1:15:05+6:426:00
14Oscar VångellH21 (25)1:26:28+18:056:55
21Simon HedlundH21 (25)1:44:29+36:068:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser