Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie + NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie + NOK
Arrangörsorganisation: Matteus SI
Datum: tisdag 29 augusti 2017

D16

4 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LundOK Kolmården35:308:27
2Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb39:41+4:119:26
3Fanny ÖstlundOK Kolmården39:56+4:269:30
4Elin NetzOK Kolmården47:31+12:0111:18
5Alva KapplingOK Kolmården1:15:40+40:1018:00
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

H16

4 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverre RöjgårdOK Kolmården31:067:13
2Assar JohanssonTjalve IF Norrköping32:52+1:467:38
3Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb34:51+3:458:06
4Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb35:08+4:028:10
5Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping36:26+5:208:28
6Edvin WaldfeltFinspångs SOK36:40+5:348:31
7Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb36:51+5:458:34
8Erik JohnssonOK Kolmården38:15+7:098:53
9Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb39:24+8:189:09
10Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb43:15+12:0910:03
11Carl HedegårdOK Kolmården43:24+12:1810:05
12Axel KindåkerFinspångs SOK47:58+16:5211:09

D14

3 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården29:078:33
2Annie LundOK Kolmården29:48+0:418:45
3Sofie EttlingSkogspojkarnas OK30:58+1:519:06
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK31:18+2:119:12
5Alice JohanssonFinspångs SOK32:08+3:019:27
6Sofie VindFinspångs SOK34:10+5:0310:02
7Evelin GummessonFinspångs SOK35:31+6:2410:26
8Maja HarryssonFinspångs SOK37:41+8:3411:05
9Siri BäckstedtMatteus SI44:32+15:2513:05
10Linn JohnssonMatteus SI51:48+22:4115:14
11Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK52:29+23:2215:26
Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Linda SvenssonFinspångs SOKej start

H14

3 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof EkmanFinspångs SOK27:127:46
2Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping28:49+1:378:14
3Andreas TörnkvistOK Denseln29:28+2:168:25
4Elmer WaldfeltFinspångs SOK38:40+11:2811:02
5Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb40:19+13:0711:31
6David StrömbäckOK Denseln43:43+16:3112:29
7Elias WaldemarsonOK Denseln55:36+28:2415:53
8Francesco SavaniSkogspojkarnas OK1:08:45+41:3319:38
9John KinnanderMatteus SI1:33:56+1:06:4426:50
Filip WaldemarsonOK Denselnej godkänd
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

D12

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella RosengrenTjalve IF Norrköping27:0910:26
2Ida ErnstssonFinspångs SOK31:49+4:4012:14
3Josefine NilssonFinspångs SOK32:21+5:1212:26
4Johanna LinellFinspångs SOK35:18+8:0913:34
5Alva KarlssonOK Kolmården36:36+9:2714:04
6Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping37:44+10:3514:30
7Elsa PetterssonFinspångs SOK39:04+11:5515:01
8Emmy BorgOK Denseln40:17+13:0815:29
9Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping41:15+14:0615:51
10Mirella StubbeOK Kolmården41:28+14:1915:56
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Ellinor OlaussonTjalve IF Norrköpingej start
Vakant - -ej start

H12

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard HellgrenFinspångs SOK21:188:11
2Wilmer KempeOK Denseln22:50+1:328:46
3Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping30:56+9:3811:53
4Ted JohnssonMatteus SI33:11+11:5312:45
5Vincent DahmTjalve IF Norrköping38:35+17:1714:50
6Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping42:47+21:2916:27
7Melker ÖsterströmHammarkinds OK51:48+30:3019:55
Melker WaldfeltFinspångs SOKej godkänd
Hugo BraamOK Denselnej godkänd
Arvid ArtillesMatteus SIutgått
Vakant - -ej start
Elias SjöwallOK Denselnej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Deltagare 151- -ej start

D10

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb26:5011:40
2Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb26:51+0:0111:40
3Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping28:02+1:1212:11
4Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb32:42+5:5214:13
5Alice EttlingSkogspojkarnas OK32:56+6:0614:19
Lova BraamOK Denselnej start
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

H10

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb20:569:06
2Tobias FjellnerMatteus SI23:18+2:2210:07
3Mio NorinMatteus SI27:46+6:5012:04
4Malte AnderssonMatteus SI43:10+22:1418:46
5Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb47:15+26:1920:32
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

Inskolning

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stina AlexanderssonOK Denselnfullföljt
Elvira ArtillesMatteus SIfullföljt
Alexander CrispinOK Denselnfullföljt
Ylva-li JarlNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Sigrid LindMatteus SIfullföljt
Thelma Samuelsson KonstantinidisMatteus SIfullföljt
My ÖsterlundMatteus SIfullföljt
Frans EklöfMatteus SIej start
Hilda JoelssonMatteus SIej start
Klara JoelssonMatteus SIej start

U1

1 800 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valdemarsson AlgotOK Denseln19:0110:33
2Arvid AlexanderssonOK Denseln20:11+1:1011:12
3Linn BorgOK Denseln20:27+1:2611:21
4Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb21:32+2:3111:57
5Alvin Lindgren JohanssonTjalve IF Norrköping22:43+3:4212:37
6Tuva KarlssonOK Denseln25:02+6:0113:54
7Rasmus SamuelssonOK Denseln25:17+6:1614:02
8David KarlssonNAIS Orienteringsklubb25:18+6:1714:03
9Elias WedinNAIS Orienteringsklubb25:23+6:2214:06
10Edvin EklundOK Denseln25:53+6:5214:22
11Mille NorinMatteus SI26:36+7:3514:46
12Matilda ÖsterlundMatteus SI28:21+9:2015:45
13Kevin LundbyTjalve IF Norrköping28:32+9:3115:51
14Markus KantarpÄrla IF29:29+10:2816:22
15Ture LevinssonOK Kolmården29:47+10:4616:32
16Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping30:02+11:0116:41
17Viktor SverkerOK Denseln31:25+12:2417:27
18Gustav OlssonOK Denseln32:49+13:4818:13
19Ella JohanssonFinspångs SOK34:41+15:4019:16
20Siri SandellOK Denseln36:38+17:3720:21
21Emil TräffNAIS Orienteringsklubb40:59+21:5822:46
Jakob FjellnerMatteus SIej godkänd
Sixten LevinssonOK Kolmårdenej godkänd
Emmy KempeOK Denselnej godkänd
Ville AnderssonMatteus SIej start
Isak StrömbäckOK Denselnej start
Mirella StubbeOK Kolmårdenej start
Emil TräffNAIS Orienteringsklubbej start

U2

2 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubb21:339:22
2Edwin FlyxénHammarkinds OK21:36+0:039:23
3Sanna JosefssonOK Kolmården25:25+3:5211:03
4Alfred PetterssonFinspångs SOK25:35+4:0211:07
5Oskar SöderströmOK Kolmården27:49+6:1612:05
6Lukas KantarpÄrla IF29:02+7:2912:37
7Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb29:39+8:0612:53
7Nora Dernerud HedvallTjalve IF Norrköping29:39+8:0612:53
9Tilde TingströmSvärtinge33:28+11:5514:33
10Emil TingströmNAIS Orienteringsklubb33:35+12:0214:36
11Hanna JohanssonHammarkinds OK37:49+16:1616:26
11Erik JohanssonHammarkinds OK37:49+16:1616:26
13Juli CasselsjöOK Kolmården39:53+18:2017:20
14Saga SehlerOK Kolmården40:00+18:2717:23
15Karolina JohanssonHammarkinds OK41:25+19:5218:00
16Maya EklundOK Kolmården41:36+20:0318:05
17Axel JarlNAIS Orienteringsklubb56:27+34:5424:32
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd
Moa TingströmHammarkinds OKej godkänd
Simon HellmanTjalve IF Norrköpingej start
Nils JohnssonMatteus SIej start
Alvar KempeOK Denselnej start
Alva ViklundMatteus SIej start

U3

2 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vakant - -ej start
Karin ArveliusTjalve IF Norrköpingej start

U4

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb1:06:0719:26

A

7 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpÄrla IF40:055:38
2Henrik JonssonÄrla IF42:45+2:406:01
3Mikael AnderssonOK Kolmården44:58+4:536:20
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK48:22+8:176:48
5Kristian AlgersSkogspojkarnas OK48:53+8:486:53
6David ModigOK Denseln50:07+10:027:03
7Peter LundOK Kolmården54:12+14:077:38
8Ola OlssonOK Kolmården56:21+16:167:56
9Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping1:02:31+22:268:48
10Roushan Rezvani AranyNorrköping1:17:46+37:4110:57
11Niclas KinnanderMatteus SI2:08:28+1:28:2318:05

B

6 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergLOK40:536:35
2Elias AxelssonFinspångs SOK47:17+6:247:37
3Veronica LundOK Kolmården50:49+9:568:11
4Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb53:45+12:528:40
5Stefan SehlerOK Kolmården55:23+14:308:55
6Jonas JohnssonOK Kolmården56:46+15:539:09
7Anna HåkanssonOK Kolmården57:26+16:339:15
8Bengt SwartsOK Kolmården59:42+18:499:37
9Mats EkmanFinspångs SOK1:02:17+21:2410:02

C

4 600 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer ErikssonOK Kolmården37:438:11
2Anita WehlinSkogspojkarnas OK39:23+1:408:33
3Emma KantarpÄrla IF40:03+2:208:42
4Jonas Westinklubblös41:39+3:569:03
5Jenny RöjgårdOK Kolmården43:21+5:389:25
6Fredrik UrbergHammarkinds OK44:37+6:549:41
7Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb46:10+8:2710:02
8Andreas HellgrenHammarkinds OK46:18+8:3510:03
9Nicklas JohnssonFinspångs SOK46:53+9:1010:11
10Mats NilssonFinspångs SOK47:50+10:0710:23
11Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping48:28+10:4510:32
12Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb50:29+12:4610:58
13Hannes WernTjalve IF Norrköping50:54+13:1111:03
14Fredrik KempeOK Denseln51:05+13:2211:06
15Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb51:51+14:0811:16
16Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping51:57+14:1411:17
17Mikael OlaussonTjalve IF Norrköping52:24+14:4111:23
18Johan DahmTjalve IF Norrköping53:28+15:4511:37
19Karl MollénOK Denseln53:37+15:5411:39
20Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb54:09+16:2611:46
21Anders AxelssonFinspångs SOK54:18+16:3511:48
22Anna MartinNAIS Orienteringsklubb54:24+16:4111:49
23Elin GunnarssonFinspångs SOK55:05+17:2211:58
24Fredrik KarlssonOK Kolmården55:27+17:4412:03
25Carina KaleredOK Denseln56:38+18:5512:18
26Lars HörnströmTäby OK57:33+19:5012:30
27Ebba HedegårdOK Kolmården1:00:54+23:1113:14
28Johan FryxenHammarkinds OK1:02:28+24:4513:34
29Harald BrandeTjalve IF Norrköping1:02:37+24:5413:36
30Bertil SenestadFinspångs SOK1:05:09+27:2614:09
31Aire NikkoOK Kolmården1:05:11+27:2814:10
32Albin PetterssonHammarkinds OK1:08:57+31:1414:59
33Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:15:44+38:0116:27
Annica CrispinOK Denselnej godkänd

D

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb41:5211:37
2Lena NordTjalve IF Norrköping42:56+1:0411:55
3Therese EkmanFinspångs SOK43:01+1:0911:56
4Andreas CarlssonOK Kolmården43:11+1:1911:59
5Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb45:12+3:2012:33
6Conny HurtigNAIS Orienteringsklubb52:38+10:4614:37
7Malin SehlerOK Kolmården55:49+13:5715:30
8Matilda KohtamäkiFinspångs SOK57:40+15:4816:01
9Jonas KapplingOK Kolmården59:13+17:2116:26
10Lise-Lott GummessonFinspångs SOK1:24:57+43:0523:35

E

3 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb35:5211:34
2Magnus AnderssonOK Denseln36:37+0:4511:48
3Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb37:52+2:0012:12
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb40:20+4:2813:00
5Annika FjellnerMatteus SI46:32+10:4015:00
6Anna NorinMatteus SI46:58+11:0615:09
7Sara AnderssonOK Denseln47:59+12:0715:28
8Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping50:03+14:1116:08
9Arne LindhTjalve IF Norrköping51:24+15:3216:34
10Petter LindMatteus SI55:41+19:4917:57
11Charlotta PersOK Kolmården55:43+19:5117:58
12Hilda SamuelssonMatteus SI55:59+20:0718:03
13Åsa KindåkerFinspångs SOK57:21+21:2918:30
Lena MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser