Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för I 19 IF:s Julsprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: I 19 IF:s Julsprint
Arrangörsorganisation: I 19 IF
Datum: lördag 30 december 2017

D21

2 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénIFK Mora OK16:336:10
2Lena TuressonOK Renen16:47+0:146:15
3Hanna LundbergOK Renen16:52+0:196:17
4Andrea WickbomI 19 IF17:14+0:416:25
5Emma BergströmOK Vargen17:40+1:076:35
6Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat18:42+2:096:58
7Amanda HolmgrenI 19 IF22:38+6:058:26
8Pernilla LarssonGammelstads IF35:52+19:1913:22
Evelina WickbomI 19 IFej start

H21

2 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus LundholmOK Renen14:235:19
2Erik BlomgrenUmeå OK14:24+0:015:20
3Claes TuressonOK Renen16:24+2:016:04
4Magnus LindmarkIFK Kiruna16:41+2:186:10
5Mikael LindmarkSkellefteå OK17:12+2:496:22
6Oskar ÖqvistBergnäsets AIK17:15+2:526:23
7Joakim SvenskStora Tuna OK18:24+4:016:48
8John StrandbergI 19 IF19:57+5:347:23
9Håkan KarlssonÄlvsby IF OK21:06+6:437:48
10Nils HenrikssonSeskarö IF21:18+6:557:53

D20

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NordlundPiteå IF Orientering20:117:31
2Kristina TholerudSeskarö IF21:52+1:418:09
3Johanna LundkvistOK Vargen25:06+4:559:21

H20

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ErikssonUmeå OK17:386:31
2Gabriel LarssonGammelstads IF18:23+0:456:48
3Erik TuuriBergnäsets AIK19:00+1:227:02
4Juho HiltunenONMKY20:28+2:507:34
5Jesper MattiVittjärvs IK30:04+12:2611:08
Martin GranbergIFK Mora OKej start

D18

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonÄlvsby IF OK23:258:44
2Anna AnderssonPiteå IF Orientering24:41+1:169:12

D16

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LundkvistOK Vargen19:068:36
2Edit KarlssonÄlvsby IF OK22:09+3:039:58
3Frida JohanssonÄlvsby IF OK23:51+4:4510:44
4Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat24:37+5:3111:05
5Moa EngströmOK Renen36:28+17:2216:25

H16

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias SnellOK Renen14:496:40
2Severi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura15:37+0:487:02
2Simon MarkströmOK Renen15:37+0:487:02
4Albin LundbergArvidsjaurs OK17:14+2:257:45
5Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK17:54+3:058:03
6Sven LindmarkIFK Kiruna18:11+3:228:11
7Victor BerglundVittjärvs IK20:04+5:159:02

D14

1 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara KivijärviOK Renen14:087:33
2Ella TuressonOK Renen14:23+0:157:41
3Emilia WickbomI 19 IF30:28+16:2016:17

H14

1 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen15:058:03

D12

1 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna TuressonOK Renen14:398:19
2Sofia MarkströmOK Renen22:50+8:1112:58

D35

2 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica OlssonOK Renen25:5211:39
2Agneta HolmgrenBergnäsets AIK28:58+3:0613:02

H35

2 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EngströmOK Renen15:596:36
2Magnus BerglundVittjärvs IK21:09+5:108:44
3Daniel JohanssonÄlvsby IF OK29:39+13:4012:15

D45

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mirka OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura18:088:10
2Ann EnmanGammelstads IF18:52+0:448:29
3Susanne AnderssonPiteå IF Orientering21:12+3:049:32
4Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat24:37+6:2911:05
5Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseura25:30+7:2211:29
6Karin KarlssonÄlvsby IF OK30:08+12:0013:34
7Birgit LundkvistOK Vargen32:11+14:0314:29
Heidi BergmanOunasvaaran Hiihtoseuraej start

H45

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÖgrenBergnäsets AIK16:106:40
2Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat18:03+1:537:27
3Johan LundbergArvidsjaurs OK18:55+2:457:49
4Roland LarssonGammelstads IF22:28+6:189:17
5Kjell HenrikssonSeskarö IF24:30+8:2010:07
6Mats DruggeVittjärvs IK24:35+8:2510:09

D55

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen23:0211:14
2Angela NilssonSkellefteå OK37:06+14:0418:05

H55

2 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven ÖrnerlingOK Renen17:076:59
2Sture NorénÄlvsby IF OK17:23+0:167:05
3Anders AbrahamssonGammelstads IF21:11+4:048:38
4Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK22:37+5:309:13
5Håkan TholerudSeskarö IF23:14+6:079:28
6Åke GustafssonBergnäsets AIK23:25+6:189:33
7Henry BarskÖvertorneå IF23:33+6:269:36
8Björn SamuelssonOK Renen30:21+13:1412:23
Mikael KivijärviOK Renenej godkänd

D65

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF Orientering34:2116:45
Ann PerssonPiteå IF Orienteringej start

H65

2 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matts EngvallBodens Bandyklubb OS20:3510:02
2Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS22:06+1:3110:46
3Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS23:31+2:5611:28
4Pauli ToropainenONMKY27:02+6:2713:11
5Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS30:21+9:4614:48
6Torbjörn LundbergPiteå IF Orientering33:07+12:3216:09
7Henry PilstålOK Renen52:14+31:3925:28

Öppen motion 3

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BergströmOK Vargen1:07:40

Öppen motion 5

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter WestinVittjärvs IK18:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser