Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veterancup UOK 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veterancup UOK 2017
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: onsdag 16 augusti 2017

D50

3 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SvenssonOK Tranan41:3711:51

D60

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan30:3710:20
2Kristina PerssonUlricehamns OK35:50+5:1312:06
3Anne JohanssonOK Tranan40:23+9:4613:38

H60

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK29:237:20
2Lennart NilssonUlricehamns OK33:41+4:188:25
3Egon JohanssonOK Tranan46:05+16:4211:31

H65

3 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes-Göran PerssonUlricehamns OK36:4010:26
2Kjell MartinssonOK Tranan38:13+1:3310:53
3Hans SkoglundOK Tranan41:29+4:4911:49
4Ulf JogbrattOK Tranan43:59+7:1912:31

D70

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK43:2714:40
2Birgit EkmanUlricehamns OK47:45+4:1816:07

H70

3 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar BergmanOK Tranan31:599:06
2Göran BengtssonTockarps IK42:12+10:1312:01
3Kurt JohanssonSvenljunga OK48:15+16:1613:44
4Lars-Olof PetterssonOK Tranan1:08:55+36:5619:38

D75

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brita DavidssonUlricehamns OK54:1918:21
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd

H75

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran PetterssonOK Tranan36:3312:20
2Roy CarlssonUlricehamns OK42:46+6:1314:26
3Leif CarlssonGällstadbygdens SOK45:17+8:4415:17
4Lars-Åke LarssonOK Tranan47:14+10:4115:57
5Kurt RydinOK Tranan51:04+14:3117:15
6Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF52:23+15:5017:41
7Sten HjelmOK Tranan1:12:31+35:5824:29
Sten ArvidssonDalsjöfors GoIFej start

H80

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland OlssonDalsjöfors GoIF59:0919:58

Gubbaknat

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica LarssonOK Tranan53:3921:07
2Arne DavidssonUlricehamns OK1:28:04+34:2534:40
3Anders EkmanUlricehamns OK1:28:22+34:4334:47
4Egon PetterssonOK Tranan1:28:49+35:1034:58
5Gunnar SvenssonOK Tranan1:28:51+35:1234:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser