Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fyrklöver, Örebro

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrklöver, Örebro
Arrangörsorganisation: Hagaby GoIF Örebro
Datum: torsdag 31 augusti 2017

Almby IK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Cornelia FritzGrön (24)21:4311:25
2Johannes GreenOrange (22)24:29+0:287:43
2Elsa HasselströmGrön (24)21:50+0:0711:29
3Oliver RunestavGrön (24)22:02+0:1911:35
4Sofie FranzénOrange (22)30:24+6:239:35
4Arvid AnderssonVit (36)21:15+4:2411:18
5Sofie BodinOrange (22)31:32+7:319:56
6Jonatan GreenOrange (22)33:19+9:1810:30
7Henrik FranzénOrange (22)33:54+9:5310:41
8Sofia GreenOrange (22)35:04+11:0311:03
8Oscar KristofferssonVit (36)23:59+7:0812:45
9Olof HalfvarssonOrange (22)35:39+11:3811:14
10Johanna NäslundÖM5 (16)46:02+19:4114:15
10Johan ThuressonOrange (22)36:10+12:0911:24
11Måns DahlbergVit (36)24:49+7:5813:12
12Astrid KraftGul (21)33:41+10:2313:25
13Jonatan KraftOrange (22)40:54+16:5312:54
15Linn BuskqvistVit (36)26:55+10:0414:19
15Arvid NeanderGrön (24)28:39+6:5615:04
15Linn BrostenOrange (22)42:19+18:1813:20
16Isak BrostenVit (36)27:00+10:0914:21
17David BrostenGul (21)37:20+14:0214:52
17Sune IsakssonGrön (24)30:22+8:3915:58
17Erik HallonqvistVit (36)27:21+10:3014:32
18Hedda GöranssonGrön (24)31:18+9:3516:28
19Anton GöthbergOrange (22)52:40+28:3916:36
19Sixten WidmarkVit (36)27:40+10:4914:42
20Alfons IsakssonVit (36)27:44+10:5314:45
21Ebba VestmanGrön (24)39:37+17:5420:51
21Emma LindkvistVit (36)28:05+11:1414:56
22Elsa CarlbergVit (36)29:17+12:2615:34
24Ellen HallonqvistGrön (24)42:31+20:4822:22
24Annie LindkvistVit (36)32:27+15:3617:15
25Vilmer SundemanVit (36)35:33+18:4218:54Ladda ner rutt i gpx-format
26Julia VestmanVit (36)35:52+19:0119:04
30Astrid CarlbergVit (36)43:07+26:1622:56
32Noomi GreenVit (36)46:03+29:1224:29
33Elliot RunestavVit (36)52:49+35:5828:05
Singoalla Andersson HörlinInskolning (13)fullföljt
Tuwe WidmarkInskolning (13)fullföljt
Amandus KraftVit (36)ej godkänd
Linus AndresenOrange (22)ej godkänd
Johan AlpbergOrange (22)ej start
Daniel KraftOrange (22)ej start
Emil AlpbergÖM5 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser