Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattugglan deltävling 6 Brosjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattugglan deltävling 6 Brosjön
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: fredag 14 januari 2011

Klasser: Visa alla | A | B | C | D

A svart 9,4 km

9 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:05:126:47
2Johan KärrströmTullinge SK1:10:35+5:237:21
3Jonas NordströmTullinge SK1:10:37+5:257:21
4Olle KaleredOK Denseln1:11:09+5:577:24
5Henrik PerssonTullinge SK1:11:15+6:037:25
6Sune SödergrannTullinge SK1:14:54+9:427:48
7Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:19:15+14:038:15
8Erik BerggrenTullinge SK1:21:09+15:578:27
9Tobias ForsénTullinge SK1:29:39+24:279:20
10Emil AnderssonTullinge SK1:30:46+25:349:27
Per-Ove KivisäkkTullinge SKej godkänd
Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresöåterbud
Björn NormarkTullinge SKåterbud

B svart 6.3 km

6 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard ImarkTullinge SK57:138:48
2Mats FryxellTullinge SK57:33+0:208:51
3Björn AxelssonTullinge SK59:00+1:479:04
4Yvonne AnderssonTullinge SK59:24+2:119:08
5Lars LönnkvistTullinge SK1:00:03+2:509:14
6Ida ForsénTullinge SK1:00:11+2:589:15
7Olle AnderssonTullinge SK1:00:25+3:129:17
8Kenneth JönssonTullinge SK1:01:03+3:509:23
9Daniel BengtssonTullinge SK1:02:00+4:479:32
10Andreas HultqvistTullinge SK1:03:06+5:539:42
11Ingemar ÅkermanTullinge SK1:03:21+6:089:44
12Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:03:56+6:439:50
13Lovisa AdolfssonTullinge SK1:04:39+7:269:56
14Tomas HultqvistTullinge SK1:04:44+7:319:57
15Kjell BengtssonTullinge SK1:09:01+11:4810:37
16Sofia PerssonTullinge SK1:10:17+13:0410:48
Lennart HävrénTullinge SKåterbud
Jörgen AxelssonTullinge SKåterbud
Linnea AdolfssonTullinge SKåterbud
Rebecka HeinrupTullinge SKåterbud
Dane CavanaghTullinge SKåterbud

C svart 4,5 km

4 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa EngstedtTullinge SK45:2110:04
2Albin AnderssonTullinge SK46:14+0:5310:16
3Ellinor FryxellTullinge SK48:42+3:2110:49
4Barbro LönnkvistTullinge SK50:08+4:4711:08
5Simon ImarkTullinge SK51:45+6:2411:30
6Anton BlomdahlTullinge SK53:30+8:0911:53
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Cecilia ImarkTullinge SKej godkänd
Kerstin ImarkTullinge SKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
World Maze Race