Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

25manna, sträcka 10

360 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Johan RunessonTampereen Pyrintö 143:24
2Anton JohanssonOK Orion 143:36+0:12
3Andrei HramovHiisirasti 143:40+0:16
4Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF 143:48+0:24
5Sergey DobryninAngelniemen Ankkuri 143:56+0:32
6Topi RaitanenHelsingin Suunnistajat 144:28+1:04
7Eetu SavolainenIkaalisten Nouseva-Voima 144:35+1:11
8Lucas BassetOK Linné 144:36+1:12
9Anton SjökvistStora Tuna OK 144:45+1:21
10Eero HeinonenMS Parma 144:48+1:24
11Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK 144:50+1:26
12Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering 144:58+1:34
13Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro 145:12+1:48
14Fredric PortinPaimion Rasti 145:15+1:51
15Olle BoströmJärla Orientering 145:46+2:22
16Oleksandr KratovKoovee 146:06+2:42
17Daniel AttåsOK Tisaren 146:32+3:08
18Topi PenttinenOK Trian 146:39+3:15
19Bojan BlumensteinNydalens SK 146:58+3:34
19Jonas GustafssonOK Kåre 146:58+3:34
19Dmitry MaslovskiyHämeenlinnan Suunnistajat 146:58+3:34
22Ben MitchellRajamäen Rykmentti 147:00+3:36
23Anssi VesantoEspoon Suunta 147:04+3:40
24Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna 147:05+3:41
25Love BerzellOK Ravinen 147:06+3:42
26Philip CarlssonNyköpings OK 147:09+3:45
27Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna 147:10+3:46
28Ola MartnerOK Pan-Kristianstad 147:12+3:48
29Mårten BoströmIFK Lidingö SOK 147:13+3:49
30Andrey SalinSävedalens AIK 147:14+3:50
31Leonid NovikovHiidenkiertäjät 147:17+3:53
32Albin LillieströmOK Roxen 147:30+4:06
33Jonas EngströmOK Hällen 147:31+4:07
34Patrik KarlssonVäxjö OK 147:43+4:19
35Henrik JonssonÄrla IF 147:51+4:27
36Erik MalmbergLinköpings OK 148:09+4:45
37Ville JohanssonOK Kolmården 148:15+4:51
38Mathias HallménOK Denseln 148:19+4:55
39Antti ParjanneLynx 148:21+4:57
40Denis GrishmanRastivarsat 148:39+5:15
41Aki SaariRastikarhut 149:09+5:45
42Filip TrofastBredaryds SOK 149:27+6:03
43Kasper WestmanVästerås SOK 149:39+6:15
44Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK 149:56+6:32
45Jaakko IstolahtiKangasala SK 150:08+6:44
46Simon LundinFinspångs SOK 150:19+6:55
47Johan TörnrothHestra IF 150:26+7:02
48Benjamin NäslundSkogslöparna 150:34+7:10
49Jesper LidmarSnättringe SK 150:35+7:11
50Juho KinniTampereen Pyrintö 250:52+7:28
51Björn LjunggrenOK Hammaren 150:54+7:30
52Andreas BerganderEksjö SOK 151:01+7:37
53Anders VedinSundsvalls OK 151:11+7:47
54Albin AnderssonTullinge SK 151:18+7:54
55Johan HydénKamrat och IF KIF 151:25+8:01
56Albin SjöhedGävle OK 151:33+8:09
57Erik ÅhlinLånghundra IF 151:40+8:16
58Jacob ErikssonKFUM Örebro OK 151:42+8:18
59Adrian VartiaOK Löftan 151:52+8:28
60Antti IivariRasti-Kurikka 151:53+8:29
61Nils SpetzUlricehamns OK 151:54+8:30
62Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering 252:00+8:36
63Niclas TjernlundSkåneslättens OL 152:10+8:46
64Mattias MillingerJärla Orientering 252:20+8:56
65Peter EttlingTjalve IF Norrköping / Skogspojkarnas OK 152:21+8:57
66Erik TorshageOK Nolaskogsarna 152:22+8:58
67Filip KarlssonIF Hagen 152:42+9:18
68Dmitrii IurevOK Södertörn 152:51+9:27
69Jukka TaniKouvolan Suunnistajat 152:56+9:32
69Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä 152:56+9:32
71Fredrik BromanAlfta-Ösa OK 153:04+9:40
72Olof ErikssonOK Linné 253:16+9:52
73Are WigaardOppsal Orientering 153:38+10:14
73Sven EngströmLinköpings OK 253:38+10:14
75Simo MertanenLappeen Riento 153:42+10:18
76Ville KinnalaTurun Suunnistajat 153:44+10:20
77Aleksi SopoKuopion Suunnistajat 153:48+10:24
78Johan SöderlundOK Tyr 154:18+10:54
79Simon AnderssonOK Rodhen 154:20+10:56
80Nils KörleOK Landehof 154:24+11:00
81Peter SundelinIF Femman 154:26+11:02
82Simon HodlerIFK Mora OK 154:28+11:04
83Aron HellgrenIF Thor 154:29+11:05
84Håkan PetterssonOK Djerf 154:32+11:08
85Aleksandr AlutinRaja-Karjalan Suunnistajat 154:35+11:11
86Victor FlingmarkUddevalla OK 154:36+11:12
87Anton SilierJärfälla OK 154:37+11:13
88Erik JohanssonOK Tranan 154:38+11:14
89Timo MähönenIFK Lidingö SOK 254:39+11:15
90Lukas OlmKils OK 154:45+11:21
91Lari TakanenVehkalahden Veikot 154:47+11:23
92Felix PerssonHaninge SOK 154:52+11:28
93Simon TeikeForsa OK 155:05+11:41
94Duncan RobertsonGotlands OF 155:16+11:52
95Daniel FehervariSöders-Tyresö 155:18+11:54
96Simon AnderssonTrollhättans SOK 155:46+12:22
97Pär StålVästerbergslagens OL 155:56+12:32
98Kristjan LaasOK Skogshjortarna 156:03+12:39
99Boris NavratilJönköpings OK 156:12+12:48
100Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat 256:21+12:57
101Martin OlssonTäby OK 156:22+12:58
102Anders JohanssonRehns BK 156:23+12:59
103Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37 156:24+13:00
104Sonny PetersonRånäs OK 156:27+13:03
105Tomas HolmbergCentrum OK 156:28+13:04
106Anton HallorOK Tisaren 256:29+13:05
107Håkan AnderssonHalmstad OK 156:34+13:10
108Axel HalvarssonKarlskrona SOK 157:01+13:37
109Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK 257:06+13:42
110Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg 157:17+13:53
111Anton SundinSträngnäs-Malmby OL 157:20+13:56
112Kristoffer 2 TengrothSundbybergs IK 157:32+14:08
113Per ForsbergIFK Enskede 157:37+14:13
114Eero TurkkiOlavin Rasti 157:38+14:14
115Roman NazarovHellas Orientering 157:44+14:20
116Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna 257:48+14:24
117Ainars DrozdsOK K?pa 158:15+14:51
117Maciej GrabowskiKalmar OK 158:15+14:51
119Timo SarkkinenHollolan Urheilijat 46 158:25+15:01
120Casper HedarOK Tor 158:40+15:16
121Erik HaajanenOK Raseborg 158:49+15:25
122Gustav WirénAttunda OK 159:02+15:38
123Torbjörn EngbergHärnösands OK 159:19+15:55
124Otto LundmanOK Roslagen 159:20+15:56
125Lauri SimiläSK Vuoksi 159:36+16:12
126Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb 159:41+16:17
127Antton SankeloLapuan Virkiä 159:46+16:22
128Vladislav DevyatovSnättringe SK 259:48+16:24
129Tuomas PuputtiHiidenkiertäjät 259:51+16:27
130Tobias JernOK77 159:53+16:29
131Håkan GunnarssonFK Göingarna 159:56+16:32
132Juho KorpiNavi 11:00:02+16:38
133Eero TuomaalaKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 11:00:04+16:40
133Sakari PuolakanahoHyvinkään Rasti 11:00:04+16:40
135Per BerghTullinge SK 41:00:05+16:41
136Jonas VikströmKöping-Kolsva OK 11:00:11+16:47
137Christian SpoerryUmeå OK 11:00:12+16:48
138Tomas SnellmanRasti-Lukko 11:00:17+16:53
139Per JemthIF Thor 21:00:20+16:56
140Jakob FranssonOK Milan 11:00:33+17:09
141Magnus HellströmÅmåls OK 11:00:39+17:15
142Johan PerssonHagaby GoIF Örebro 21:00:41+17:17
143Peter LöfåsDomnarvets GOIF 11:01:01+17:37
144Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK 11:01:16+17:52
145Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK 11:01:19+17:55
146Sander H. RogndokkenOppsal Orientering / Nydalens SK 31:01:31+18:07
147Martin HogedalOK Alehof 11:01:56+18:32
147Håkon GjerdeIndre Østfold OK 11:01:56+18:32
149Håkan StoltSundsvalls OK 21:02:38+19:14
150Robin JakobssonGamleby OK 11:02:40+19:16
151Jakob GunnarssonLerums SOK 11:02:44+19:20
152Johan LammFrölunda OL 11:02:48+19:24
153Björn PramlidOK Klemmingen 11:02:49+19:25
154Anders SandbergIFK Mora OK / Grycksbo IF OK 31:03:53+20:29
155Joel JohnssonOK Nackhe / Falkenbergs OK / IK Trenne Ullared 11:04:59+21:35
156Anders BøgevigOK Ravinen 21:05:06+21:42
157Erik BengtssonSävedalens AIK 21:05:30+22:06
158Christofer NäsholmÄrla IF 21:05:45+22:21
159Martin BellanderGustavsbergs OK 11:05:57+22:33
160Pasi LehtonenHauhon Sisu / Hämeenlinnan Tarmo 11:06:13+22:49
161Jonathan RhysStenungsunds OK / Herrestads AIF / OK Skärmen / Stigsökarna 11:06:42+23:18
162Donatas KontautasOK Moss 11:06:49+23:25
163Per-Arne WahlgrenSjövalla FK 11:06:52+23:28
164Niko NissinenSK Pohjantähti 11:06:57+23:33
165Lauri LaasanenLaihian Luja 11:07:15+23:51
166Jörgen AxelssonTullinge SK 31:07:40+24:16
167Herkko PlitEspoon Suunta 21:07:58+24:34
168Joni SolonenLahden Suunnistajat-37 21:08:09+24:45
169Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna 31:08:13+24:49
170Max LaurénPargas IF 11:10:21+26:57
171Tommy BatzSkarpnäcks OL 11:11:36+28:12
172Tobias AnderssonOK Österåker 11:11:47+28:23
173Johan SalomonssonVänersborgs SK 11:14:24+31:00
174Oliver AngelsiööOK Linné 51:15:36+32:12
175Tomi LehtolaKoovee 21:17:36+34:12
176Klockar Mattias NääsLeksands OK 11:17:52+34:28
177Jonas GustafssonAndrarums IF 11:17:53+34:29
178Simon EngelHässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 11:18:14+34:50
179Per CarlssonStora Tuna OK 21:18:23+34:59
180Ville FontellOK Enen 11:20:09+36:45
181Jonas JohnssonOK Kolmården 21:20:50+37:26
182Patrick EricsonMullsjö SOK / OK Gränsen / Tidaholm SOK Sisu 11:21:36+38:12
183Jarno PaavolaPaimion Rasti 21:22:04+38:40
184Joona OjapaloLynx 21:22:18+38:54
185Jesper MelinGarphyttans IF 11:24:09+40:45
186Simon BergrothGävle OK 21:24:50+41:26
187Johan HörnfeldtOK Ravinen 31:25:26+42:02
188Pontus BylundTullinge SK 21:25:36+42:12
189Erik ErlandssonOK Vivill / Fredrikstad SK 11:28:06+44:42
190Christer BroströmOK Denseln 21:28:25+45:01
191Olov GohdeDalaportens OL 11:30:08+46:44
192Stefan MusslinderFalköpings AIK OK / Herrljunga SK Skid o OL / Jämsän Retki-Veikot / Markbygdens OK / Tibro OK 21:36:46+53:22
193Rasmus NordgrenOK Kåre 21:37:15+53:51
194Staffan ÅkerblomOK Linné 41:51:08+1:07:44
195Per AndenSödertälje-Nykvarn OF 41:52:18+1:08:54
196Elias FrostKorsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 22:09:29+1:26:05
197Jani NissinenKuopion Suunnistajat 233:09
198Oskar SvahnEksjö SOK / SOK Aneby 233:17
199Johan OlsonIK Uven 133:18
199David SundströmSöderhamns OK / Rehns BK / Segersta OK 233:18
201Heikki VäänänenPihkaniskat 133:20
202Lukas EnlundIF Femman 233:29
203Niko VaenerbergKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 134:43
204Niko NissinenSK Pohjantähti 235:21
205Hampus WestmanVästerås SOK 235:22
206Santeri AikioVaasan Suunnistajat 135:25
207Kari AhtolaEspoon Akilles 135:32
208Jukka KurttilaNavi 235:33
209Martin FagerlundKFUM Örebro OK 235:35
210Linus LundbergOK Bävern 135:36
211Matti ToivioRastiPiikkiö 135:38
212Mikael NybergKils OK / OK Älgen / Skattkärrs SOK 235:45
212Ville SampolahtiEspoon Suunta 335:45
214Anders PåhlmanIstrums SK / Gudhems IF / OK Skogsvargarna 135:46
215Magnus LagerNässjö OK 135:51
215Robert SvenssonBjörkfors GOIF 135:51
217Daniel BergstenForsa OK / Hudiksvalls OK / OK Dellen 236:01
218Pyry MattilaKouvolan Suunnistajat 236:02
219Henrik TörnqvistArboga OK 136:27
220Jeroen HoekxHAMOK 236:28
220Dries van der KleijHAMOK 136:28
222Mikko TruhponenSaarijärven Pullistus 136:33
223Mathias KarlåOK Trian 336:35
224Elis AnderssonRasbo IK / Länna IF / OK Skogsstjärnan / Tierps SOK / Trosabygdens OK 236:39
225Erik HanssonHjobygdens OK / Bredareds IF / Stora Tuna OK / Tibro OK / Tierps SOK 336:45
226Mika NurmoPunkalaitumen Kunto 137:04
227Jesper LindahlOK Trian 237:08
228David LundstenJämtland United 237:11
229Alfred ErdeliusIF Rigor / OK Landehof 337:15
229Axel HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb 237:15
231Oskar JohanssonVästvärmlands OK 137:18
232Marcel WürstenOLV Luzern 137:34
232Oskar MolarinOK Rodhen 237:34
232Anton OddmoOK Pan-Kristianstad / Lunds OK 237:34
235Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK 137:36
236Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby 137:38
237Toni VenäläinenIkNV/KanSu/KyRa/VaHa 137:39
237Lars HjulströmNynäshamns OK 137:39
239Lars KarlssonValbo AIF / OK Ödmården 137:40
240Urban AndréIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 137:43
240Martin NorrbomSala OK 137:43
242Magnus ThornellSurahammars SOK 137:45
243Jonas SchedinLinköpings OK 337:46
244Bo SegermanIF Thor 337:48
244Erik JohanssonOK Skogshjortarna 237:48
246Daniel HasselströmMotala AIF OL 137:55
247Väinö KotroKymin Suunnistajat 137:57
248Per ErlandssonVimmerby OK / Hultsfreds OK 137:59
249Elis FranzénOK Södertörn 338:00
250Johani KaronenIK Gandvik 138:06
251Daniel SjölundJämtland United 138:09
252Nikolai ZnoevOK Södertörn 438:10
253Oskar FridellFrölunda OL / IK Stern 238:11
254Adrian LundbergIK Vikings OK 138:13
255Helge SolheimOppsal Orientering 238:15
256Jani VahalaMaarian Mahti 138:17
257Emil AnderssonLänna IF 138:18
258Henrik NäslundOK Nolaskogsarna 238:19
259Anders OhlinRånäs OK 238:22
260Karl SöderbärgOK Roslagen / OK Eken 238:23
261Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF 238:25
262Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL 138:26
262Henrik SahlströmFrämmestads IK 138:26
262Robin SvennbergOK Djerf / Degerfors OK 238:26
265Erik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering 338:28
266Gløer GløersenOL Tønsberg og Omegn 138:30
266Daniel SeestrandGotlands OF 238:30
268Björn NormanKFUM Örebro OK 338:32
269Cave SinaiVästerviks OK 138:33
270Johan GustafssonVästerbergslagens OL 238:36
271Arvid RoosOK Linné 339:52
272Matias RokkaLounais-Hämeen Rasti 140:29
273Anders VestbergSäterbygdens OK 140:49
274Magnus SöderbergIK Jarl Rättvik / Bjursås OK / Leksands OK 240:54
275Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK 140:56
276Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK 440:57
277Emil LindströmSol Tranås 140:59
278Simon SvenssonSurahammars SOK / Hallstahammars OK / Västerås SOK 541:03
279Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK 241:07
280Stefan NyströmOK Roxen 241:08
281Urban BillingAnkarsrums OK / Hultsfreds OK 241:10
281Mattias NylundOK Södertörn 241:10
283David HenrikssonKristinehamns OK 141:12
284Anders HedqvistOK Tyr 241:14
285Håvar BrevikØstmarka OK 141:15
285Pasi SaastamoinenAngelniemen Ankkuri 241:15
287Fredric HöglindIFK Enskede 241:17
288Leif MarkfjärdAvesta OK 141:19
289Viljo OripeltoHauhon Sisu / Hämeenlinnan Tarmo 241:23
290Paavo RitvanenPihkaniskat 241:27
291Rasmus MårtensonOK77 241:29
291Juho KattelusKangasala SK 241:29
293Andre BruguiereRasti-Nokia 141:31
294Johan SundinWaxholms OK 141:33
295Marcus LööfOK Kullingshof 142:08
296Jens FinnäsMalax IF / Solf IK 142:32
297Anders SahlénVästerås SOK 342:33
298Per EdlundSigtuna OK 142:35
299Robert VestmanAlmby IK / OK Tylöskog 142:36
299Andreas MagnussonOK Måsen 142:36
301Mats KarlssonIF Hagen 242:38
302Mikko PiriläHämeenlinnan Suunnistajat 242:40
303Kristoffer MarkfjärdAvesta OK 242:42
304Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb 142:52
305Lars ElfvingOK Gipen 142:54
306Sven JohanssonTäby OK 343:02
307Joakim SkärlénHaninge SOK 243:05
308Dovydas SinkeviciusAlfta-Ösa OK 243:11
309Vesa HeikkiläMS Parma 243:50
310Jonas SamuelssonLustens OK 143:51
311Ville PaananenTurun Suunnistajat 243:53
312Thomas LjungqvistTibro OK 143:57
313Jonas GudziunasIFK Lidingö SOK 444:13
314Jonas EmtervallUlricehamns OK 244:47
314David WesterlundTäby OK 244:47
316Nils LinderOK Hällen 244:51
317Simon MartinssonOK Klemmingen 244:55
318Joakim KopkaIFK Göteborg Orientering / Sävedalens AIK 344:59
319Björn KarlssonOK Orinto 145:07
320Nils DahlqvistStorviks IF 146:11
321Erik PetterssonNyköpings OK 346:28
322Mikael AleniusNyköpings OK 246:29
323Frej HeggGotlands OF 347:26
324Rasmus WestlundOK Tyr 347:45
325Lauri KahilaTampereen Pyrintö 347:48
326Henrik EssungerSjövalla FK 247:51
327Teemu MatilainenRastihaukat 148:02
328Fredric JohanssonSnättringe SK 348:24
329Anders BergmarkSnättringe SK 449:44
330Anders LindholmSundsvalls OK 352:44
331Jukka HietalaRajamäen Rykmentti 253:07
332Magnus JohanssonLånghundra IF 253:12
333Janis BrokersUmeå OK / Skogslöparna 353:39
334Annett PerssonSkogslöparna 253:46
335Elias NäslundOK Hammaren 253:58
336Ingrid SalénTrollhättans SOK 254:06
337Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK 355:15
338Kjell EriksonOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 255:44
339Mattias L BrockmarkMölndal Outdoor IF 155:46
340Pär SvenssonSöders-Tyresö 255:49
340Jimmy SpolanderNorbergs OK 155:49
342Fredrik PonténSelånger SOK / Timrå SOK / VK Uvarna 156:07
343Peter NordströmVandrarringen 156:10
344Sara SöderqvistLinköpings OK 456:11
345Tiger LandénGustavsbergs OK 257:49
346Torbjörn GillsparrOK Österåker 257:53
347Teemu HautalaKauhavan Wisa 158:00
348Kenny ViströmKatrineholms OK 158:03
349Eric SjögrenKöping-Kolsva OK 258:09
350Joakim ÖfverholmFK Herkules 158:16
351Tobias GrundellGotlands OF 459:22
352Peter BlomgrenNärpes OK 11:01:38
353Per WesterlundSkogsluffarnas OK 21:03:28
354Magnus JohanssonLjusdals OK 11:04:29
355Jukka AlajoutsiTampereen Pyrintö / MS Parma 41:06:56
356Thomas NilssonIFK Lidingö SOK 31:35:22
Johan SandlundOK Njudung 1ej godkänd
Henrik TalaHelsingin Suunnistajat 3ej godkänd
Johannes JacksSkarpnäcks OL 2ej godkänd
Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK 3ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser