Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

25manna, sträcka 9

362 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Minna KauppiLahden Suunnistajat-37 130:19
2Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad 130:40+0:21
3Lotta KarholaTampereen Pyrintö 131:18+0:59
4Olga ElizarovaHiisirasti 131:20+1:01
5Jenny PatanaHiidenkiertäjät 132:11+1:52
6Tuulia VibergMS Parma 132:42+2:23
7Tilda ÖstbergStora Tuna OK 132:53+2:34
8Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK 132:58+2:39
9Rebecka HeinrupTullinge SK 133:06+2:47
10Annika BillstamOK Linné 133:12+2:53
11Heidi SalonenHelsingin Suunnistajat 133:25+3:06
12Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF 133:29+3:10
13Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK 133:35+3:16
13Kristin HylanderNyköpings OK 133:35+3:16
15Jenny ErikssonOK Kåre 133:44+3:25
16Miia NiittynenKoovee 134:14+3:55
17Helena KarlssonIFK Lidingö SOK 134:29+4:10
18Miri Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering 134:35+4:16
19Anne M Hausken NordbergNydalens SK 134:40+4:21
20Cecilia BrattOK Orion 134:43+4:24
21Sara EskilssonAlfta-Ösa OK 134:48+4:29
22Helena BergmanOK Ravinen 134:50+4:31
23Stina HaraldssonJärla Orientering 134:56+4:37
24Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK 235:39+5:20
25Yvonne GunellPargas IF 135:44+5:25
26Andrea SvenssonOK Tisaren 135:47+5:28
27Sofie SihverIFK Lidingö SOK 236:00+5:41
28Johanna KriikkulaRasti-Kurikka 136:27+6:08
29Elvira BjörklundTrollhättans SOK 136:36+6:17
30Eveliina HirvonenPaimion Rasti 136:37+6:18
30Galina RibediucHellas Orientering 136:37+6:18
32Lisa AnderssonÄrla IF 136:47+6:28
33Suvi HeittolaRajamäen Rykmentti 136:52+6:33
34Heidi PlitEspoon Suunta 136:53+6:34
34Tilde BacklundOK Södertörn 136:53+6:34
36Marianne HaugIK Hakarpspojkarna 137:00+6:41
37Marja LaukkanenKouvolan Suunnistajat 137:03+6:44
38Stina NordinSundsvalls OK 137:06+6:47
38Gabriella S BerganderEksjö SOK 137:06+6:47
40Tove PetterssonOK Roxen 137:18+6:59
40Olga NovikovaIF Femman 137:18+6:59
40Elin SvenssonNässjö OK 137:18+6:59
43Johanna LarssonKöping-Kolsva OK 137:21+7:02
44Anna EkOK Ravinen 237:23+7:04
45Louise LundgrenVäxjö OK 137:30+7:11
46Hanna KromnérTjalve IF Norrköping / Skogspojkarnas OK 137:34+7:15
47Veera KiuruRaja-Karjalan Suunnistajat 137:51+7:32
47Rebecka AdolfssonOK Kåre 237:51+7:32
49Mia SaarilaaksoLappeen Riento 137:52+7:33
50Kasté RutkauskaitéOK Roslagen / OK Eken 237:59+7:40
51Linnea GustafssonGotlands OF 138:05+7:46
52Sara KarvonenLynx 138:12+7:53
52Linda SjögrenKamrat och IF KIF 138:12+7:53
54Sonja JulkunenTurun Suunnistajat 138:13+7:54
55Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK 138:18+7:59
56Anna LindmarkSkarpnäcks OL 138:30+8:11
57Sara HelanderDomnarvets GOIF 138:32+8:13
58Hanna SivenKangasala SK 138:36+8:17
59Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri 138:37+8:18
60Moa WestbladOK Ravinen 338:42+8:23
61Jenna ViianenLaihian Luja 138:43+8:24
62Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering 238:51+8:32
63Moa KjellstrandCentrum OK 138:53+8:34
64Stina NilssonUmeå OK 138:59+8:40
65Fanny FredrikssonIF Thor 139:03+8:44
66Terese WängdahlStora Tuna OK 239:21+9:02
67Karin ThernOK Skogshjortarna 139:27+9:08
68Marja-Terttu RepoOlavin Rasti 139:31+9:12
69Jenny NymanVänersborgs SK 139:36+9:17
70Kateryna DzemaSävedalens AIK 139:42+9:23
71Stina GranefeltOK Tyr 139:43+9:24
72Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK 339:44+9:25
73Clara SamuelssonOK Vivill / Fredrikstad SK 139:46+9:27
74Yevheniia VeremeienkoOK Denseln 139:48+9:29
75Maiju OksanenIkaalisten Nouseva-Voima 139:49+9:30
76Cecilia EinarssonVästerås SOK 139:54+9:35
77Nina De BoussardIFK Enskede 139:55+9:36
78Frida AnderssonOK Nackhe / Falkenbergs OK / IK Trenne Ullared 139:59+9:40
79Saana-Maria RahkoSK Pohjantähti 140:00+9:41
80Helena SandahlIK Hakarpspojkarna 340:07+9:48
81Malin AnderssonOK Nolaskogsarna 140:14+9:55
82Miina RuokolainenOK77 140:16+9:57
82Helene NilssonOK Linné 240:16+9:57
84Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna 240:18+9:59
85Elisabeth AhlgrenLinköpings OK 240:19+10:00
86Paula Iso-MarkkuLynx 240:23+10:04
87Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK 140:25+10:06
88Lova EvebornOK Roxen 240:30+10:11
89Malin SandströmJärla Orientering 240:33+10:14
90Pia OlssonSkåneslättens OL 140:42+10:23
91Elin EdströmHärnösands OK 141:06+10:47
92Lindha HellnerFK Göingarna 141:12+10:53
93Elisa ViholainenSuunta Jyväskylä 141:16+10:57
94Erica EdmanRehns BK 141:17+10:58
95Anastasia TrubkinaIFK Mora OK 241:18+10:59
96Jenny RöjgårdOK Kolmården 141:20+11:01
97Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF 241:21+11:02
98Elsa LindeblomHestra IF 141:22+11:03
99Sofia HolmgårdKils OK 141:24+11:05
100Marianne GustafssonIF Thor 241:26+11:07
101Karin LundbergTullinge SK 241:28+11:09
102Sabina AumoKungälvs OK 141:32+11:13
103Marie Arnesson GallerOK Löftan 141:33+11:14
104Sara KindlundOK Tranan 141:40+11:21
105Liisa NenonenSK Vuoksi 141:43+11:24
106Anna BerggrenGävle OK 141:45+11:26
107Amanda LeoBredaryds SOK 141:46+11:27
107Astrid SimonssonSundbybergs IK 141:46+11:27
107Åsa von SchoultzOK Raseborg 141:46+11:27
110Marika HeinikangasRasti-Lukko 142:05+11:46
111Andrea WesterdahlTäby OK 142:09+11:50
111Juliaana NäsiKuopion Suunnistajat 142:09+11:50
111Erika JensenÅmåls OK 142:09+11:50
114Selma MoqvistLerums SOK 142:14+11:55
114Hanna KjellinForsa OK 142:14+11:55
116Emelie WalheimÄrla IF 242:25+12:06
117Bodil HalvarssonUlricehamns OK 142:29+12:10
118Ausra BartkevicieneOK Denseln 242:31+12:12
119Greet OeyenHAMOK 242:36+12:17
120Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL 142:37+12:18
121Elina ReinholdssonOK Alehof 142:38+12:19
122Jenna HimankaLapuan Virkiä 142:40+12:21
123Eva GöhlFinspångs SOK 142:46+12:27
124Anna-Karin MattssonKils OK / OK Älgen / Skattkärrs SOK 243:00+12:41
125Karna ThorssonOK Linné 543:04+12:45
126Kirsi KoivuniemiLahden Suunnistajat-37 243:11+12:52
127Karin AlmgrenSöders-Tyresö 143:12+12:53
128Emma KindbomIF Hagen 143:13+12:54
129Maria HolmstrandOK Landehof 143:24+13:05
130Lotta EnbergHalmstad OK 143:27+13:08
131Gabriella RydgrenTolered-Utby Ol-klubb 143:54+13:35
132Kristin JacobsonKFUM Örebro OK 143:59+13:40
133Ieva Rukš?neOK K?pa 144:01+13:42
134Anika GassnerLinköpings OK 144:02+13:43
135Linnéa GustafssonOK Hällen 144:08+13:49
136Päivi JulkuOK Trian 144:23+14:04
137Inga KazlauskaitéOK Roslagen 144:27+14:08
138Alva RyttherVästerbergslagens OL 144:35+14:16
139Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro 144:40+14:21
139Tove ValleriusGamleby OK 144:40+14:21
141Jennie AxinHagaby GoIF Örebro 244:45+14:26
142Laura JerkkuTurun Suunnistajat 244:52+14:33
143Vigdis HobølOppsal Orientering 144:56+14:37
144Moa GustafssonUddevalla OK 144:57+14:38
145Frida NeroGöteborg-Majorna OK 444:58+14:39
146Ida-Maria OtonkorpiTampereen Pyrintö 245:03+14:44
147Märta MollénSävedalens AIK 245:11+14:52
148Lydia MartinssonOK Tyr 245:13+14:54
149Helena LindmanMullsjö SOK / OK Gränsen / Tidaholm SOK Sisu 145:18+14:59
150Ellen SkoogOK Hammaren 145:21+15:02
151Linda TalbonenHämeenlinnan Suunnistajat 145:22+15:03
152Essi KangasahoHiidenkiertäjät 245:25+15:06
153Jenni OvaskaVehkalahden Veikot 145:26+15:07
153Maja DahlqvistStorviks IF 145:26+15:07
155Elin OlssonTibro OK 145:36+15:17
156Märta LjungbergSjövalla FK 145:37+15:18
157Josefine JonssonOK Tor 145:39+15:20
158Irina MihalkoRastivarsat 145:43+15:24
159Marie SpångmyrLeksands OK 145:47+15:28
160Sofie BakkmanJämtland United 245:49+15:30
161Helena GummessonKarlskrona SOK 145:56+15:37
162Henna HertsbackaNärpes OK 146:05+15:46
163Elin SjölanderOK Rodhen 146:09+15:50
164Leena KurriNavi 246:10+15:51
165Elin PramlidOK Klemmingen 146:12+15:53
166Angelica WikströmOK Tyr 346:16+15:57
167Marie LyckebäckSigtuna OK 146:35+16:16
168Thea SvenssonIK Vikings OK 146:44+16:25
169Camilla FingerroosMS Parma 246:54+16:35
170Helena ForsbergSkogslöparna 147:02+16:43
170Malin SörstrandIstrums SK / Gudhems IF / OK Skogsvargarna 147:02+16:43
172Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OL 147:06+16:47
173Ingela ErikssonGävle OK 247:13+16:54
174Karin RådströmNynäshamns OK 147:17+16:58
175Kadri KalvoSundsvalls OK 247:27+17:08
176Essi RoininenHelsingin Suunnistajat 247:29+17:10
177Lotta HaraldssonMotala AIF OL 147:37+17:18
178Tindra HjortFalköpings AIK OK / Herrljunga SK Skid o OL / Jämsän Retki-Veikot / Markbygdens OK / Tibro OK 247:42+17:23
178Stina AndreassonGustavsbergs OK 147:42+17:23
180Ebba LindStenungsunds OK / Herrestads AIF / OK Skärmen / Stigsökarna 147:47+17:28
181Sofia WesterbergOK Kolmården 247:56+17:37
182Emmy HelmerssonHässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 148:04+17:45
183Johanna von FrenckellOK Trian 248:14+17:55
184Therese NilssonOK Österåker 148:15+17:56
185Malin WiklundAlmby IK / OK Tylöskog 148:24+18:05
186Julia JacobssonKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 148:44+18:25
187Liinu NummelaKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 148:49+18:30
188Sandra HanssonFrölunda OL 148:54+18:35
188Riikka OtsamoHelsingin Suunnistajat 348:54+18:35
190Venla KääriäKymin Suunnistajat 148:55+18:36
191Sara JosarpFK Friskus-Varberg 148:59+18:40
192Marie NordSol Tranås 149:03+18:44
193Malin WidelundOK Kåre / Karlsbyhedens OK / SOK Joar Viking Enköpin 349:04+18:45
194Patricia EdgarssonAndrarums IF 149:07+18:48
194Anna HallVästerås SOK 349:07+18:48
196Anni RuostekoskiVaasan Suunnistajat 149:08+18:49
197Cina BroquistIFK Lidingö SOK 449:11+18:52
198Lisa WesterbergOK Milan 149:24+19:05
198Pernilla SahlénVästerås SOK 249:24+19:05
200Anna JohanssonJönköpings OK 149:27+19:08
201Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad / Lunds OK 249:31+19:12
202Ida Pihl SkogOK Linné 449:33+19:14
203Synnøve SandbergOppsal Orientering / Nydalens SK 349:43+19:24
204Mari LaurinenHyvinkään Rasti 149:53+19:34
205Camilla AdlertegOK Enen 149:57+19:38
206Filippa SöderbergKalmar OK 150:01+19:42
207Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF 350:04+19:45
208Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK 350:07+19:48
209Tiina ÄijäläTampereen Pyrintö / MS Parma 450:28+20:09
210Johanna RagvaldOK Linné 350:30+20:11
211Klara JohanssonVästvärmlands OK 150:33+20:14
212Henrika BackmanOK77 250:39+20:20
213Annelie HermanssonIFK Mora OK / Grycksbo IF OK 350:50+20:31
214Elinor LindstenNyköpings OK 351:00+20:41
215Mariya KhimochkinaSnättringe SK 151:21+21:02
216Julia HirvonenIkNV/KanSu/KyRa/VaHa 151:27+21:08
217Sara LöyttyjärviHauhon Sisu / Hämeenlinnan Tarmo 151:28+21:09
218Cecilia FochsenWaxholms OK 151:35+21:16
219Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF 451:44+21:25
219Linda HanssenØstmarka OK 151:44+21:25
221Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK 151:59+21:40
222Lena NileviHaninge SOK 152:04+21:45
223Kiia IsokallioRasti-Nokia 152:13+21:54
224Lina FredrikssonKorsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 252:14+21:55
225Amanda JanssonOK Djerf 152:17+21:58
226Lovisa WigertzLånghundra IF 152:18+21:59
227Karin NilssonGarphyttans IF 152:51+22:32
228Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK 353:02+22:43
229Andrea BalakovaNyköpings OK 253:09+22:50
230Elisabeth HagelbergEksjö SOK / SOK Aneby 253:21+23:02
231Ulrika BacklundDalaportens OL 153:58+23:39
232Gisela LindFK Herkules 154:13+23:54
233Anu PikkarainenEspoon Akilles 154:17+23:58
234Jenny FurusköldIK Gandvik 154:41+24:22
235Erika SvennbergSäterbygdens OK 154:45+24:26
236Anna SalmiMaarian Mahti 154:46+24:27
237Julia WildiOLV Luzern 155:11+24:52
238Johanna GuståsLinköpings OK 355:17+24:58
239Anna CurtiusJärla Orientering 355:27+25:08
240Veronica RedtzerAttunda OK 155:28+25:09
241Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb 155:34+25:15
242Gunilla KallhaugeSnättringe SK 255:40+25:21
243Lisa LarssonMalungs OK Skogsmårdarna 155:46+25:27
244Lisen EdlundKatrineholms OK 155:48+25:29
245Åsa Rimsjö SandTullinge SK 355:50+25:31
246Henna HyvärinenSK Pohjantähti 255:53+25:34
247Helen HanstockJämtland United 155:54+25:35
248Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby 156:14+25:55
249Nina HallorOK Tisaren 256:19+26:00
250Jenny AasaTullinge SK 457:07+26:48
251Jaana HölsöPaimion Rasti 257:27+27:08
252Terhi HarjulaKouvolan Suunnistajat 257:28+27:09
253Miia RollerJärfälla OK 157:38+27:19
254Aliisa KoskinenLounais-Hämeen Rasti 158:23+28:04
255Jenni KivikkoHämeenlinnan Suunnistajat 258:46+28:27
256Marica TynellRånäs OK 11:00:04+29:45
257Anna SchandlOK Södertörn 31:00:12+29:53
258Marina JohanssonOK Njudung 11:00:29+30:10
259Sofia HägglundOK Hammaren 21:00:39+30:20
260Hanne KolehmainenHollolan Urheilijat 46 11:00:56+30:37
261Ella MahlamäkiEspoon Suunta 21:01:11+30:52
262Anna KullbergBjörkfors GOIF 11:01:18+30:59
263Madelene KarlssonLjusdals OK 11:01:27+31:08
264Åsa PetterssonOK Kullingshof 11:01:41+31:22
265Täpp Ida AlmlöfIK Jarl Rättvik / Bjursås OK / Leksands OK 21:02:32+32:13
266Elin KallesonOppsal Orientering 21:02:41+32:22
267Pernilla AlexanderssonIF Rigor / OK Landehof 31:03:04+32:45
268Heini TarvainenNavi 11:03:30+33:11
269Frida AnderssonIK Uven 11:04:14+33:55
270Borgman CeciliaOK Trian 31:04:35+34:16
270Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK 11:04:35+34:16
272Karin LarssonSundsvalls OK 31:04:38+34:19
273Selma KristiansenOK Moss 11:04:45+34:26
274Lisa ÖsterlingOK Södertörn 41:04:58+34:39
275Stina BorängSnättringe SK 31:05:17+34:58
276Marie OlssonOK Rodhen 21:07:08+36:49
277Anna NorrbomSala OK 11:08:08+37:49
278Tove EneljungIFK Göteborg Orientering / Sävedalens AIK 31:08:14+37:55
279Lisa LönnLänna IF 11:08:32+38:13
280Katja KinnunenTäby OK 31:11:40+41:21
281Margareta BerghSkarpnäcks OL 21:14:08+43:49
282Ulla-Maria KovalainenKoovee 21:17:22+47:03
283Sofie YngströmKFUM Örebro OK 21:24:23+54:04
284Suvi YlikyläRastikarhut 1-1:26:22
285Eeva-Liisa HakalaKauhavan Wisa 137:41
286Lotta OinonenPihkaniskat 141:47
287Kristina StrandbergOK Nolaskogsarna 241:57
288Lisa AxelssonHjobygdens OK / Bredareds IF / Stora Tuna OK / Tibro OK / Tierps SOK 343:44
289Aleksandra ShusharinaTäby OK 243:46
290Satu SintonenPihkaniskat 243:48
291Erika JanssonRasbo IK / Länna IF / OK Skogsstjärnan / Tierps SOK / Trosabygdens OK 244:04
292Gabriella WadmanKöping-Kolsva OK 244:09
293Riikka HaltiaRajamäen Rykmentti 244:14
294Michaela LundellOK Österåker 244:16
295Alice OlssonGotlands OF 244:26
296Sara RudhAvesta OK 144:27
297Kajsa StrandellIF Hagen 244:29
298Linda WåhlströmIF Thor 344:31
299Anne Gyri GløersenOL Tønsberg og Omegn 144:36
300Katarina NorrbyOK Södertörn 244:40
301Sara LingegårdOK Gipen 144:42
302Erika StrömbäckAnkarsrums OK / Hultsfreds OK 244:43
303Lena PetrisiVästerbergslagens OL 244:44
304Elina LietzénRastiPiikkiö 144:55
305Julia StrömUlricehamns OK 244:57
306Liselott EricsonLinköpings OK 444:58
307Anneli ArvidssonVimmerby OK / Hultsfreds OK 145:01
308Anna LundSurahammars SOK 145:02
309Ann-Sofie JohanssonUmeå OK / Skogslöparna 345:05
309Hanna PramlidOK Klemmingen 245:05
309Maria DjupströmFrölunda OL / IK Stern 245:05
312Emma WibergSkogslöparna 245:08
313Sandra BomanLustens OK 145:18
314Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb 245:19
315Linda HedenblomSjövalla FK 245:20
316Ann-mari SilfverLånghundra IF 245:23
316Siiri SiikarlaAngelniemen Ankkuri 245:23
318Rachel CollinsIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 145:31
319Linnéa CarlssonOK Hällen 245:54
320Katariina NurmoPunkalaitumen Kunto 146:02
321Magdalena MosslindVandrarringen 146:03
322Tove PerssonMölndal Outdoor IF 148:33
322Ulrika RundbladFrämmestads IK 148:33
324Johanna SahlstedtSöders-Tyresö 248:41
325Louise FurubomSöderhamns OK / Rehns BK / Segersta OK 248:43
326Minna-Liisa MankkinenTampereen Pyrintö 349:14
327Mirja LinjamaEspoon Suunta 349:15
328Beatrice NilssonOK Bävern 149:18
329Hanna TalviOjaRastihaukat 149:32
330Gabriella HammarskjöldGotlands OF 450:18
331Julia TorrkullaIF Femman 252:13
332Sofia KihlmanOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 252:31
333Noora KurriKuopion Suunnistajat 253:27
334Annelie NordströmSelånger SOK / Timrå SOK / VK Uvarna 153:53
335Ileana von MelenIFK Enskede 253:58
336Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK 255:57
337Aino MäkeläSaarijärven Pullistus 156:06
338Eva JärvikenNorbergs OK 156:21
339Stina LindbergOK Djerf / Degerfors OK 256:27
340Elisabeth SchutjesHAMOK 157:39
341Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK 258:02
342Karin SkogSkogsluffarnas OK 158:11
343Lena LiljeforsAvesta OK 259:01
344Berit WetterArboga OK 159:16
345Saara OripeltoHauhon Sisu / Hämeenlinnan Tarmo 259:19
346Monica RostöRånäs OK 259:27
347Therese PerssonSnättringe SK 41:00:08
348Anneli CarlénOK Måsen 11:00:51
349Saija LaurilaKangasala SK 21:00:57
350Mia ForslinForsa OK / Hudiksvalls OK / OK Dellen 21:01:10
351Gunilla EdgrenTrollhättans SOK 21:03:52
352Maria HolmbackMalax IF / Solf IK 11:05:25
353Åsa HedströmOK Skogshjortarna 21:09:07
354Renata ViksvieneAlfta-Ösa OK 21:10:59
355Monika JonssonGotlands OF 31:11:21
356Jessica KarlssonKristinehamns OK 11:15:21
357Annette ReulOK Orinto 11:15:30
358Jenny ÅmanValbo AIF / OK Ödmården 11:23:11
359Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK 31:27:04
360Anna LindellGustavsbergs OK 21:35:31
Linnea MyrskogIndre Østfold OK 1ej godkänd
vacant Haninge SOK 2ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser