Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Hauhon Sisu

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
156Hauhon Sisu / Hämeenlinnan Tarmo 125manna (366)7:38:40
1. Meiju Lehtinen51:07290+16:4451:07290
2. Viljo Oripelto53:38237+15:251:44:45257-33
3. Kari-Veli Niemi31:37312+9:272:16:22180-77
3. Ari Hiiri32:14343+10:042:16:59180-77
3. Matti Tammi32:57389+10:472:17:42180-77
3. Jari Järvinen38:49728+16:392:23:34180-77
4. Heini Lehtinen20:38619+16:042:37:00179-1
4. Eevi Kulju20:19586+15:452:37:18179-1
4. Lotta Laitamäki20:08558+15:342:37:50179-1
4. Netta Leppänen22:23831+17:492:45:57179-1
5. Mikko Lepistö42:19422+10:243:20:09169-10
5. Jukka Pohjola53:491012+21:543:31:07169-10
5. Joakim Pyttynen55:031067+23:083:32:03169-10
5. Lauri Lindberg49:25793+17:303:35:22169-10
6. Kirsti Laukkanen45:41877+20:074:05:50197+28
6. Tuija Laine42:50744+17:164:13:57197+28
6. Jenna Lehtinen49:381027+24:044:25:00197+28
6. Enni-Maria Peltola1:00:181270+34:444:32:21197+28
7. Vesa-Pekka Jalli46:34729+19:364:52:24165-32
7. Tero Salonen41:48514+14:504:55:45165-32
7. Robert Amper39:05380+12:075:04:05165-32
7. Vesa-Heikki Lindberg38:28353+11:305:10:49165-32
23. Tuomas Leinamo30:10107+9:195:40:59150-15
24. Sara Löyttyjärvi51:28217+21:096:32:27155+5
25. Pasi Lehtonen1:06:13160+22:497:38:40156+1
Hauhon Sisu / Hämeenlinnan Tarmo 225manna (366)ej godkänd
1. Mari Penttilä1:16:12359+41:491:16:12359
2. Vilkku Jalliej godkändej godkänd
3. Lasse Lepistö38:16700+16:06ej godkänd
3. Harri Viitasalo55:131285+33:03ej godkänd
3. Veikko Långström1:26:421446+1:04:32ej godkänd
3. Kimmo Leinamo1:38:161449+1:16:06ej godkänd
4. Pentti Niemi31:271343+26:53ej godkänd
4. Mirja-Liisa Laakso-Lähteenmäki50:201442+45:46ej godkänd
4. Linnea Ojala37:181407+32:44ej godkänd
4. Elisa Lepistö44:121433+39:38ej godkänd
5. Ari Jalli1:10:471376+38:52ej godkänd
5. Hannu Lähteenmäki1:25:291440+53:34ej godkänd
5. Henri Eloranta58:581203+27:03ej godkänd
5. Matti Tammi52:29958+20:34ej godkänd
6. Suvi Jalli50:181046+24:44ej godkänd
6. Marjo Ilonen45:14861+19:40ej godkänd
6. Arja Kallio1:36:011440+1:10:27ej godkänd
6. Kirsi Lehtonen1:11:501392+46:16ej godkänd
7. Joakim Pyttynen54:141045+27:16ej godkänd
7. Jukka Pohjola36:141435ej godkänd
7. Lauri Lindberg40:521436ej godkänd
7. Mikko Lepistö45:301437ej godkänd
23. Kari-Veli Niemi28:48329ej godkänd
24. Saara Oripelto59:19345ej godkänd
25. Viljo Oripelto41:23289ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser