Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Hiidenkiertäjät

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Hiidenkiertäjät 125manna (366)5:32:05
1. Yulia Novikova34:356+0:1234:356
2. Mikko Patana42:3153+4:181:17:0621+15
3. Petri Harjamäki27:25101+5:151:44:3115-6
3. Jari Nikkinen27:31108+5:211:44:3715-6
3. Kari Laine27:32109+5:221:44:3815-6
3. Marko Loukkalahti28:20145+6:101:45:2615-6
4. Lasse Seppälä17:06192+12:322:01:4316+1
4. Jouni Loukkalahti17:02180+12:282:02:2816+1
4. Atte Kavonius18:16329+13:422:02:5416+1
4. Saana Nikkinen18:48391+14:142:03:1916+1
5. Eemeli Suominen34:5633+3:012:37:50160
5. Perttu Sorsa36:3494+4:392:38:17160
5. Matti Kivelä36:1785+4:222:38:45160
5. Tomi Närvä35:5972+4:042:39:18160
6. Laura Parjanne28:2442+2:503:07:09160
6. Henna Skog29:3370+3:593:07:23160
6. Katja Luoma30:0690+4:323:08:23160
6. Anu Åkerman31:33153+5:593:10:51160
7. Olli-Pekka Koistinen29:5643+2:583:38:1913-3
7. Otto Loukkalahti31:0676+4:083:38:2913-3
7. Oskari Liukkonen28:1913+1:213:39:1013-3
7. Anders Åkerman32:31112+5:333:39:4013-3
23. Manne Suominen32:57155+12:064:12:3718+5
24. Jenny Patana32:115+1:524:44:4816-2
25. Leonid Novikov47:1731+3:535:32:0519+3
87Hiidenkiertäjät 225manna (366)6:39:10
1. Jenna Tulonen47:14202+12:5147:14202
2. Benjamin Tulonen44:1680+6:031:31:30146-56
3. Mika Tulonen32:40374+10:302:04:1092-54
3. Rasmus Toivanen32:57389+10:472:04:2792-54
3. Samuli Toivanen33:20411+11:102:04:5092-54
3. Kari Hara34:51503+12:412:06:2192-54
4. Hannes Nikkinen15:4366+11:092:20:1093+1
4. Risto Wessman19:40500+15:062:26:0193+1
4. Maria Novikova21:53768+17:192:26:0393+1
4. Ilkka Matikka23:20924+18:462:28:1093+1
5. Jaakko Laine41:37378+9:423:01:4778-15
5. Lauri Sorsa38:07165+6:123:06:1778-15
5. Janne Heikka40:33309+8:383:06:3478-15
5. Ville Luoma41:23362+9:283:07:2678-15
6. Elina Räty33:29218+7:553:40:0377-1
6. Sonja Liukkonen34:21271+8:473:40:3877-1
6. Saana Orkola35:33332+9:593:42:5977-1
6. Helmi Jokinen45:00850+19:263:46:4777-1
7. Eemeli Toivanen34:50201+7:524:14:5363-14
7. Antti Laine36:06251+9:084:16:4463-14
7. Harri Räty33:57159+6:594:16:5663-14
7. Kalle Liukkonen30:2655+3:284:17:1363-14
23. Kari Mamia36:41191+15:504:53:5475+12
24. Essi Kangasaho45:25152+15:065:39:1984+9
25. Tuomas Puputti59:51129+16:276:39:1087+3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser