Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Kärkölän Kisa-Veikot

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
189Kärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 125manna (366)7:35:52
1. Outi Örn40:45103+6:2240:45103
2. Valtteri Kinnunen47:48137+9:351:28:33111+8
3. Timo Järvinen46:211065+24:112:14:54191+80
3. Päivi Määttä48:201126+26:102:16:53191+80
3. Jarmo Sulopuisto50:471191+28:372:19:20191+80
3. Arto Määttä56:201299+34:102:24:53191+80
4. Leo Virolainen23:18918+18:442:40:11207+16
4. Petri Järvelä30:471328+26:132:45:41207+16
4. Eemeli Uusi-Simola28:031247+23:292:47:23207+16
4. Hannu Nurminen27:111211+22:372:52:04207+16
5. Markus Hannula52:40968+20:453:32:51271+64
5. Juha-Matti Laiho55:111073+23:163:42:34271+64
5. Tuomo Niskanen52:23950+20:283:44:27271+64
5. Onni-Kalle Lahdelma1:25:471441+53:524:11:28271+64
6. Raila Rosenblad49:071007+23:334:21:58219-52
6. Laura Kylmälä40:16601+14:424:24:43219-52
6. Sara Virolainen49:041004+23:304:31:38219-52
6. Olga Örnov34:02253+8:284:45:30219-52
7. Arto Uusi-Simola50:37909+23:395:22:15213-6
7. Osmo Korvenranta1:02:111248+35:135:24:09213-6
7. Markku Laine45:18683+18:205:30:48213-6
7. Arto Nummela1:09:321327+42:345:34:15213-6
23. Juha Väisänen32:34151+11:436:06:49195-18
24. Liinu Nummela48:49187+18:306:55:38199+4
25. Niko Vaenerberg34:432037:35:52189-10

Mäntsälän Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
189Kärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 125manna (366)7:35:52
1. Outi Örn40:45103+6:2240:45103
2. Valtteri Kinnunen47:48137+9:351:28:33111+8
3. Timo Järvinen46:211065+24:112:14:54191+80
3. Päivi Määttä48:201126+26:102:16:53191+80
3. Jarmo Sulopuisto50:471191+28:372:19:20191+80
3. Arto Määttä56:201299+34:102:24:53191+80
4. Leo Virolainen23:18918+18:442:40:11207+16
4. Petri Järvelä30:471328+26:132:45:41207+16
4. Eemeli Uusi-Simola28:031247+23:292:47:23207+16
4. Hannu Nurminen27:111211+22:372:52:04207+16
5. Markus Hannula52:40968+20:453:32:51271+64
5. Juha-Matti Laiho55:111073+23:163:42:34271+64
5. Tuomo Niskanen52:23950+20:283:44:27271+64
5. Onni-Kalle Lahdelma1:25:471441+53:524:11:28271+64
6. Raila Rosenblad49:071007+23:334:21:58219-52
6. Laura Kylmälä40:16601+14:424:24:43219-52
6. Sara Virolainen49:041004+23:304:31:38219-52
6. Olga Örnov34:02253+8:284:45:30219-52
7. Arto Uusi-Simola50:37909+23:395:22:15213-6
7. Osmo Korvenranta1:02:111248+35:135:24:09213-6
7. Markku Laine45:18683+18:205:30:48213-6
7. Arto Nummela1:09:321327+42:345:34:15213-6
23. Juha Väisänen32:34151+11:436:06:49195-18
24. Liinu Nummela48:49187+18:306:55:38199+4
25. Niko Vaenerberg34:432037:35:52189-10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser