Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Pihkaniskat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
268Pihkaniskat 125manna (366)7:34:29
1. Kiia Miettinen53:35309+19:1253:35309
2. Samuli Saukkonen57:13276+19:001:50:48290-19
3. Markku Leinonen43:45961+21:352:34:33271-19
3. Timo Pietikäinen44:06982+21:562:34:54271-19
3. Harri Karling52:071231+29:572:42:55271-19
3. Pekka Ilmakunnas54:051267+31:552:44:53271-19
4. Ella Ryynänen23:53976+19:192:58:47318+47
4. Elias Nyman19:15445+14:413:04:08318+47
4. Iida Miettinen31:131340+26:393:05:46318+47
4. Vili Hahto55:311445+50:573:38:26318+47
5. Jari Kahiala50:00831+18:053:55:46304-14
5. Joonas Majuri1:08:031348+36:084:06:50304-14
5. Eemeli Saukkonen1:10:211371+38:264:14:29304-14
5. Aleksi Pietikäinen57:151158+25:204:35:41304-14
6. Seija Ilmakunnas51:451092+26:114:47:313040
6. Ida Nyman47:03926+21:294:53:533040
6. Taina Juote40:16601+14:424:54:453040
6. Helena Jumppanen1:02:301301+36:565:38:113040
7. Nike Ahokainen46:28724+19:305:33:59286-18
7. Olli Vehmasto44:03605+17:055:38:48286-18
7. Leo Tolvanen57:061125+30:085:50:59286-18
7. Aleksei Laisev42:32544+15:346:20:43286-18
23. Eveliina Lindgren49:40287+28:497:10:23285-1
24. Lotta Oinonen41:472867:42:56277-8
25. Heikki Väänänen33:202017:34:29268-9
307Pihkaniskat 225manna (366)7:42:36
1. Liisa Vikström1:00:19334+25:561:00:19334
2. Juha Skinnari57:35278+19:221:57:54318-16
3. Anne Johansson44:521017+22:422:42:46321+3
3. Tiina Markkanen1:03:391378+41:293:01:33321+3
3. Timo Visuri1:08:481405+46:383:06:42321+3
3. Päivi Saarikoski1:11:591420+49:493:09:53321+3
4. Tuomo Heinonen30:021312+25:283:12:48320-1
4. Leevi Visuri26:511194+22:173:28:24320-1
4. Isadora Vehkamäki22:43865+18:093:32:36320-1
4. Slava Laisev32:001353+27:263:38:42320-1
5. Heikki Hulkkonen1:12:461393+40:514:45:22337+17
5. Tommi Nietosjärvi1:06:431331+34:484:45:25337+17
5. Jari Salo1:17:141415+45:194:45:38337+17
5. Sami Nurmi2:32:191453+2:00:245:45:07337+17
6. Hanna Vehkamäki52:191113+26:455:37:57325-12
6. Heidi Hautakangas53:481153+28:145:39:13325-12
6. Joanne Anana-Saranen58:581248+33:245:44:20325-12
6. Laura Ryynänen44:20815+18:466:29:27325-12
7. Jukka-Pekka Rauhala1:06:071301+39:096:50:27322-3
7. Aleksi Visuri1:12:461357+45:486:51:59322-3
7. Mia Hakuli1:14:051366+47:076:52:02322-3
7. Minna Hämäläinen52:31995+25:337:21:58322-3
23. Jorma Ryynänen45:443387:46:53317-5
24. Satu Sintonen43:482907:44:57314-3
25. Paavo Ritvanen41:272907:42:36307-7

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser