Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

IK Hakarpspojkarna

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13IK Hakarpspojkarna 125manna (366)5:26:21
1. Elna Forsberg34:5311+0:3034:5311
2. Filip Ossiansson40:1824+2:051:15:1113+2
3. Olle Karlsson24:4720+2:371:39:583-10
3. Stefan Sandahl25:0724+2:571:40:183-10
3. Peter Tudén25:0926+2:591:40:203-10
3. Viktor Gunnarsson25:2733+3:171:40:383-10
4. Hilda Holmqvist Johansson14:3524+10:011:54:554+1
4. Adrian Sjödin14:2017+9:461:54:584+1
4. Emmy Granstedt16:31129+11:571:56:294+1
4. Emma Ling17:28235+12:541:57:464+1
5. Gustaf Sparrevik36:0876+4:132:31:0340
5. Joakim Hederskog36:2086+4:252:31:1840
5. Arvid Nord35:4761+3:522:32:1640
5. Ludwig Ljungqvist36:3193+4:362:34:1740
6. Sara Granstedt28:1740+2:433:00:331-3
6. Tova Olsson29:4780+4:133:00:501-3
6. Gabriella Gustafsson26:5313+1:193:01:101-3
6. Sophia Björnlinger29:5484+4:203:01:121-3
7. Joar Hertin29:0829+2:103:29:415+4
7. Markus Hederskog28:5025+1:523:30:005+4
7. Albin Axelsson31:1782+4:193:32:075+4
7. Andreas Jansson31:3490+4:363:32:465+4
23. Isak Eskilsson29:3096+8:394:02:169+4
24. Marianne Haug37:0036+6:414:39:1612+3
25. Aleksei Alekseyonok47:0524+3:415:26:2113+1
54IK Hakarpspojkarna 225manna (366)6:12:03
1. Eva Öhlund39:5179+5:2839:5179
2. Adam Granstedt47:03128+8:501:26:5484+5
3. Fridolf Eskilsson27:1792+5:071:54:1165-19
3. Peter Jacobsson27:59125+5:491:54:5365-19
3. Kristian Palm28:08135+5:581:55:0265-19
3. Alice Axelsson33:57447+11:472:00:5165-19
4. Minna Palm17:48275+13:142:11:5957-8
4. Sandra Ling17:37250+13:032:12:3957-8
4. Stella Rangert17:59293+13:252:12:5257-8
4. Eira Hertin16:51157+12:172:17:4257-8
5. Eric Hansson40:52326+8:572:53:4450-7
5. Jakob Ingström41:47388+9:522:53:4650-7
5. Anton Hansson41:33374+9:382:54:1250-7
5. Emil Öhlund38:39187+6:442:56:2150-7
6. Ella Palm31:47159+6:133:25:3345-5
6. Julia Rangert30:1294+4:383:26:3345-5
6. Ida Eskilsson33:10202+7:363:26:5445-5
6. Ebba Lindman35:13317+9:393:29:2545-5
7. Andreas Rangert33:28148+6:303:59:01450
7. Magnus Johansson33:33151+6:354:00:27450
7. Isak Hertin34:31183+7:334:01:04450
7. Lennart Söderberg34:42191+7:444:04:07450
23. Tilda Palm29:50101+8:594:33:5747+2
24. Alice Svensson Finndahl40:1884+9:595:14:15470
25. Andreas Gustafsson57:48116+14:246:12:0354+7
IK Hakarpspojkarna 325manna (366)ej godkänd
1. Martina Walch47:33210+13:1047:33210
2. Lars Svensson50:12179+11:591:37:45201-9
3. Anders Ling33:59450+11:492:11:44165-36
3. Joel Björnlinger34:26475+12:162:12:11165-36
3. Oscar Olin40:04788+17:542:17:49165-36
3. Emma Olin43:11939+21:012:20:56165-36
4. Måns Sandahl20:47634+16:132:32:58152-13
4. Olof Hertin23:20924+18:462:35:04152-13
4. Emil Ling16:53162+12:192:37:49152-13
4. Signe Eskilsson23:40953+19:062:41:29152-13
5. Bengt Öhlundej godkändej godkänd
5. Mattias Öhlund52:34962+20:39ej godkänd
5. Bo Granstedt49:50819+17:55ej godkänd
5. Håkan Johansson50:22853+18:27ej godkänd
6. Ebba Envall35:08312+9:34ej godkänd
6. Amanda Rangert37:40452+12:06ej godkänd
6. Helena Rangert40:23610+14:49ej godkänd
6. Åsa Eskilsson37:43454+12:09ej godkänd
7. Anette Granstedt39:03378+12:05ej godkänd
7. Annie Önsten40:51476+13:53ej godkänd
7. Michael Hertin44:37643+17:39ej godkänd
7. David Gunnarsson51:01931+24:03ej godkänd
23. Tova Rangert36:40190+15:49ej godkänd
24. Helena Sandahl40:0780+9:48ej godkänd
25. Daniel Örn1:08:13169+24:49ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser