Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
155OK Nackhe / Falkenbergs OK / IK Trenne Ullared 125manna (366)7:38:25
1. Matilda Martinsson41:41127+7:1841:41127
2. Mattias Karlsson46:29121+8:161:28:10101-26
3. Björn Nilsson43:59975+21:492:12:09155+54
3. Lars Svensson44:311001+22:212:12:41155+54
3. Anders Larsson44:371007+22:272:12:47155+54
3. Karin Rundqvist51:051200+28:552:19:15155+54
4. Izabelle Bertilsson24:131006+19:392:36:22205+50
4. Tilde Blom30:201321+25:462:43:01205+50
4. Linus Zederin25:291107+20:552:44:44205+50
4. Albin Severinsson38:491418+34:152:51:36205+50
5. Fredrik Johansson39:31237+7:363:22:32199-6
5. Jonatan Andersson48:17745+16:223:33:01199-6
5. Jonathan Rundqvist58:001181+26:053:34:22199-6
5. Tomas Gunnarsson51:24913+19:293:43:00199-6
6. Linnéa Johnsson40:27613+14:534:02:59159-40
6. Matilda Rundqvist44:07805+18:334:17:08159-40
6. Weronica Zederin35:06308+9:324:18:06159-40
6. Elisabet Möller45:46882+20:124:20:08159-40
7. Ellen Johnsson40:09439+13:114:43:08167+8
7. Johanna Rundqvist49:27851+22:295:06:35167+8
7. Håkan Rundqvist48:59827+22:015:07:05167+8
7. Björn-Olof Valdemarsson52:10988+25:125:12:18167+8
23. Therese Blom41:09235+20:185:53:27176+9
24. Frida Andersson39:5978+9:406:33:26156-20
25. Joel Johnsson1:04:59155+21:357:38:25155-1

IK Trenne Ullared

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
155OK Nackhe / Falkenbergs OK / IK Trenne Ullared 125manna (366)7:38:25
1. Matilda Martinsson41:41127+7:1841:41127
2. Mattias Karlsson46:29121+8:161:28:10101-26
3. Björn Nilsson43:59975+21:492:12:09155+54
3. Lars Svensson44:311001+22:212:12:41155+54
3. Anders Larsson44:371007+22:272:12:47155+54
3. Karin Rundqvist51:051200+28:552:19:15155+54
4. Izabelle Bertilsson24:131006+19:392:36:22205+50
4. Tilde Blom30:201321+25:462:43:01205+50
4. Linus Zederin25:291107+20:552:44:44205+50
4. Albin Severinsson38:491418+34:152:51:36205+50
5. Fredrik Johansson39:31237+7:363:22:32199-6
5. Jonatan Andersson48:17745+16:223:33:01199-6
5. Jonathan Rundqvist58:001181+26:053:34:22199-6
5. Tomas Gunnarsson51:24913+19:293:43:00199-6
6. Linnéa Johnsson40:27613+14:534:02:59159-40
6. Matilda Rundqvist44:07805+18:334:17:08159-40
6. Weronica Zederin35:06308+9:324:18:06159-40
6. Elisabet Möller45:46882+20:124:20:08159-40
7. Ellen Johnsson40:09439+13:114:43:08167+8
7. Johanna Rundqvist49:27851+22:295:06:35167+8
7. Håkan Rundqvist48:59827+22:015:07:05167+8
7. Björn-Olof Valdemarsson52:10988+25:125:12:18167+8
23. Therese Blom41:09235+20:185:53:27176+9
24. Frida Andersson39:5978+9:406:33:26156-20
25. Joel Johnsson1:04:59155+21:357:38:25155-1

OK Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
155OK Nackhe / Falkenbergs OK / IK Trenne Ullared 125manna (366)7:38:25
1. Matilda Martinsson41:41127+7:1841:41127
2. Mattias Karlsson46:29121+8:161:28:10101-26
3. Björn Nilsson43:59975+21:492:12:09155+54
3. Lars Svensson44:311001+22:212:12:41155+54
3. Anders Larsson44:371007+22:272:12:47155+54
3. Karin Rundqvist51:051200+28:552:19:15155+54
4. Izabelle Bertilsson24:131006+19:392:36:22205+50
4. Tilde Blom30:201321+25:462:43:01205+50
4. Linus Zederin25:291107+20:552:44:44205+50
4. Albin Severinsson38:491418+34:152:51:36205+50
5. Fredrik Johansson39:31237+7:363:22:32199-6
5. Jonatan Andersson48:17745+16:223:33:01199-6
5. Jonathan Rundqvist58:001181+26:053:34:22199-6
5. Tomas Gunnarsson51:24913+19:293:43:00199-6
6. Linnéa Johnsson40:27613+14:534:02:59159-40
6. Matilda Rundqvist44:07805+18:334:17:08159-40
6. Weronica Zederin35:06308+9:324:18:06159-40
6. Elisabet Möller45:46882+20:124:20:08159-40
7. Ellen Johnsson40:09439+13:114:43:08167+8
7. Johanna Rundqvist49:27851+22:295:06:35167+8
7. Håkan Rundqvist48:59827+22:015:07:05167+8
7. Björn-Olof Valdemarsson52:10988+25:125:12:18167+8
23. Therese Blom41:09235+20:185:53:27176+9
24. Frida Andersson39:5978+9:406:33:26156-20
25. Joel Johnsson1:04:59155+21:357:38:25155-1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser