Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Kuopion Suunnistajat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
86Kuopion Suunnistajat 125manna (366)6:39:07
1. Anna Moilanen39:4777+5:2439:4777
2. Juha Vartiainen43:5675+5:431:23:4367-10
3. Santeri Kirjavainen30:12236+8:021:53:5587+20
3. Johanna Räsänen37:07632+14:572:00:5087+20
3. Kasperi Hämäläinen39:11741+17:012:02:5487+20
3. Jerry Hyvönen41:40863+19:302:05:2387+20
4. Maija Lång19:18449+14:442:13:1381-6
4. Reetta Heiskanen18:18334+13:442:19:0881-6
4. Tiina Torvela17:17215+12:432:20:1181-6
4. Sanna Multala19:26470+14:522:24:4981-6
5. Arto Niiranen40:35312+8:402:53:48152+71
5. Aapo Aaltio34:2425+2:292:59:13152+71
5. Ville Pasanen40:17289+8:222:59:25152+71
5. Antto-Iiro Suhonen1:09:261363+37:313:29:37152+71
6. Annika Sopo35:57354+10:233:29:45111-41
6. Aurora Näsi31:26148+5:523:30:39111-41
6. Marikki Nygård39:56579+14:223:39:21111-41
6. Alma Toivonen31:07128+5:334:00:44111-41
7. Aleksi Tuovinen36:54291+9:564:07:3395-16
7. Jukka Auvinen40:03432+13:054:09:4895-16
7. Janne Kukkonen41:37505+14:394:20:5895-16
7. Sampo Hyppola34:40189+7:424:35:2495-16
23. Jorma Joutsensaari27:4672+6:555:03:1089-6
24. Juliaana Näsi42:09111+11:505:45:19890
25. Aleksi Sopo53:4877+10:246:39:0786-3
264Kuopion Suunnistajat 225manna (366)7:34:18
1. Eve Laaksonen54:00314+19:3754:00314
2. Riku Kankkunen54:07248+15:541:48:07274-40
3. Sakari Hyvönen35:11528+13:012:23:18242-32
3. Kauno Mourujärvi39:50779+17:402:27:57242-32
3. Timo Ruotsalainen47:521107+25:422:35:59242-32
3. Jari Halonen49:131150+27:032:37:20242-32
4. Emmi Multala21:14694+16:402:49:11255+13
4. Timo Suhonen31:101338+26:362:54:28255+13
4. Vilma Hyvönen26:421188+22:083:02:41255+13
4. Konsta Hämäläinen29:111286+24:373:06:31255+13
5. Emmi Järvelä59:141211+27:193:48:25256+1
5. Mikko Lavi47:52725+15:573:54:23256+1
5. Juho Jutila1:00:251232+28:303:54:53256+1
5. Pekka Lång1:02:581284+31:034:05:39256+1
6. Hanna Leppävuori42:51746+17:174:37:14251-5
6. Sirpa Suhonen44:23821+18:494:39:16251-5
6. Aada Halonen1:03:581317+38:244:52:23251-5
6. Päivi Leppävuori50:521062+25:184:56:31251-5
7. Sami Hämäläinen1:00:431219+33:455:39:59247-4
7. Mikko Leppävuori1:05:491299+38:515:43:03247-4
7. Johanna Juntunen52:06983+25:085:44:29247-4
7. Emilia Uurasjärvi55:131071+28:155:51:44247-4
23. Jaana Tolppanen1:02:45317+41:546:54:29272+25
24. Noora Kurri53:273337:54:36273+1
25. Jani Nissinen33:091977:34:18264-9

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser