Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
263Ankarsrums OK / Hultsfreds OK 225manna (366)7:42:19
1. Anna Johansson39:2769+5:0439:2769
2. Peter Karlsson48:52157+10:391:28:19105+36
3. Åke Karlsson35:39545+13:292:03:58160+55
3. Fredrik Johansson49:281157+27:182:17:47160+55
3. Kjell Johansson50:231180+28:132:18:42160+55
3. Andreas Henriksson51:571226+29:472:20:16160+55
4. Margareta Svensson34:081381+29:342:38:06195+35
4. Cathrine Berger26:441190+22:102:44:31195+35
4. Ulrika Strömbäck29:051279+24:312:47:47195+35
4. Anders Svensson29:131289+24:392:49:29195+35
5. Anders Strömbäck54:501059+22:553:32:56193-2
5. Mattias Karlsson50:33861+18:383:35:04193-2
5. Andreas Johansson51:56934+20:013:39:43193-2
5. Åke Borger51:13905+19:183:40:42193-2
6. Ulla-Karin Johansson39:57582+14:234:20:39216+23
6. Carola Billing57:571234+32:234:33:01216+23
6. Meja Berger55:451194+30:114:35:28216+23
6. Lina Liljeholm1:10:301379+44:564:43:26216+23
7. Emil Strömbäck55:471086+28:495:31:15255+39
7. Örjan Gustafsson1:16:181377+49:205:36:57255+39
7. Christoffer Glinge1:07:411314+40:435:51:07255+39
7. Emil Oskarsson1:24:061400+57:085:57:07255+39
23. Lotta Liljeholm52:50296+31:596:49:57267+12
24. Erika Strömbäck44:433027:45:52265-2
25. Urban Billing41:102817:42:19263-2

Hultsfreds OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
263Ankarsrums OK / Hultsfreds OK 225manna (366)7:42:19
1. Anna Johansson39:2769+5:0439:2769
2. Peter Karlsson48:52157+10:391:28:19105+36
3. Åke Karlsson35:39545+13:292:03:58160+55
3. Fredrik Johansson49:281157+27:182:17:47160+55
3. Kjell Johansson50:231180+28:132:18:42160+55
3. Andreas Henriksson51:571226+29:472:20:16160+55
4. Margareta Svensson34:081381+29:342:38:06195+35
4. Cathrine Berger26:441190+22:102:44:31195+35
4. Ulrika Strömbäck29:051279+24:312:47:47195+35
4. Anders Svensson29:131289+24:392:49:29195+35
5. Anders Strömbäck54:501059+22:553:32:56193-2
5. Mattias Karlsson50:33861+18:383:35:04193-2
5. Andreas Johansson51:56934+20:013:39:43193-2
5. Åke Borger51:13905+19:183:40:42193-2
6. Ulla-Karin Johansson39:57582+14:234:20:39216+23
6. Carola Billing57:571234+32:234:33:01216+23
6. Meja Berger55:451194+30:114:35:28216+23
6. Lina Liljeholm1:10:301379+44:564:43:26216+23
7. Emil Strömbäck55:471086+28:495:31:15255+39
7. Örjan Gustafsson1:16:181377+49:205:36:57255+39
7. Christoffer Glinge1:07:411314+40:435:51:07255+39
7. Emil Oskarsson1:24:061400+57:085:57:07255+39
23. Lotta Liljeholm52:50296+31:596:49:57267+12
24. Erika Strömbäck44:433027:45:52265-2
25. Urban Billing41:102817:42:19263-2
300Vimmerby OK / Hultsfreds OK 125manna (366)7:39:08
1. Agneta Olivestam49:13258+14:5049:13258
2. Gustaf Nilsson1:08:25338+30:121:57:38315+57
3. Björn Axemo44:321003+22:222:42:10350+35
3. Örjan Stenflo51:171208+29:072:48:55350+35
3. Torbjörn Svensson1:00:511349+38:412:58:29350+35
3. Johan Tibbelin1:53:371453+1:31:273:51:15350+35
4. Sabina Hed28:281258+23:543:10:38341-9
4. Julia Arvidsson23:12908+18:383:12:07341-9
4. Elias Hed25:571147+21:233:24:26341-9
4. Ivar Granholm22:14820+17:404:13:29341-9
5. Patrik Arvidsson1:01:141250+29:194:11:52327-14
5. Johan Nilsson1:06:471332+34:524:18:54327-14
5. Anders Nilsson1:18:271420+46:324:42:53327-14
5. Johan Andersson53:11996+21:165:06:40327-14
6. Anna Tibbelin1:14:251409+48:515:26:17315-12
6. Ann-Sofie Falk1:08:141360+42:405:27:08315-12
6. Karina Svensson52:421121+27:085:35:35315-12
6. Emelie Andersson53:001131+27:265:59:40315-12
7. Cristian Olivestam1:09:401330+42:426:35:57307-8
7. Kenneth Antonsson1:08:501321+41:526:35:58307-8
7. Martin Hed1:00:401218+33:426:36:15307-8
7. Torbjörn Falk48:33805+21:356:48:13307-8
23. Allis Nilsson46:273417:47:36304-3
24. Anneli Arvidsson45:013077:46:10303-1
25. Per Erlandsson37:592487:39:08300-3

Vimmerby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
300Vimmerby OK / Hultsfreds OK 125manna (366)7:39:08
1. Agneta Olivestam49:13258+14:5049:13258
2. Gustaf Nilsson1:08:25338+30:121:57:38315+57
3. Björn Axemo44:321003+22:222:42:10350+35
3. Örjan Stenflo51:171208+29:072:48:55350+35
3. Torbjörn Svensson1:00:511349+38:412:58:29350+35
3. Johan Tibbelin1:53:371453+1:31:273:51:15350+35
4. Sabina Hed28:281258+23:543:10:38341-9
4. Julia Arvidsson23:12908+18:383:12:07341-9
4. Elias Hed25:571147+21:233:24:26341-9
4. Ivar Granholm22:14820+17:404:13:29341-9
5. Patrik Arvidsson1:01:141250+29:194:11:52327-14
5. Johan Nilsson1:06:471332+34:524:18:54327-14
5. Anders Nilsson1:18:271420+46:324:42:53327-14
5. Johan Andersson53:11996+21:165:06:40327-14
6. Anna Tibbelin1:14:251409+48:515:26:17315-12
6. Ann-Sofie Falk1:08:141360+42:405:27:08315-12
6. Karina Svensson52:421121+27:085:35:35315-12
6. Emelie Andersson53:001131+27:265:59:40315-12
7. Cristian Olivestam1:09:401330+42:426:35:57307-8
7. Kenneth Antonsson1:08:501321+41:526:35:58307-8
7. Martin Hed1:00:401218+33:426:36:15307-8
7. Torbjörn Falk48:33805+21:356:48:13307-8
23. Allis Nilsson46:273417:47:36304-3
24. Anneli Arvidsson45:013077:46:10303-1
25. Per Erlandsson37:592487:39:08300-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser