Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Malax IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
297Malax IF / Solf IK 125manna (366)7:43:41
1. Fia Snickars45:12161+10:4945:12161
2. Robin Udell52:39224+14:261:37:51203+42
3. Håkan Jäntti52:151235+30:052:30:06275+72
3. Caj Malmsten52:161237+30:062:30:07275+72
3. Mikael Lervik54:331277+32:232:32:24275+72
3. Kåre Särs1:07:371398+45:272:45:28275+72
4. Nicole Malmsten24:531061+20:192:54:59285+10
4. Ben Friman27:491238+23:153:00:13285+10
4. Oliver Udell24:02987+19:283:09:30285+10
4. Benjamin Särs47:371439+43:033:17:44285+10
5. Andreas Öhman56:031111+24:083:51:02268-17
5. Marcus Enegren59:131209+27:183:59:26268-17
5. Johan Holmback57:511176+25:564:07:21268-17
5. Patrik Levlin51:22912+19:274:09:06268-17
6. Tina Udell1:04:581325+39:244:56:00271+3
6. Rose-Maj Friman1:01:121285+35:385:00:38271+3
6. Virpi Snickars56:091203+30:355:05:15271+3
6. Ellinor Höstman1:03:081305+37:345:10:29271+3
7. Juha Kankaanpää50:08887+23:105:55:23302+31
7. Waldemar Särs1:31:031422+1:04:056:27:03302+31
7. Emil Holmback1:39:121429+1:12:146:39:50302+31
7. Christer Snickars1:29:591418+1:03:016:40:28302+31
23. Ines Tuohimaa46:47279+25:567:27:15296-6
24. Maria Holmback1:05:253528:06:34300+4
25. Jens Finnäs42:322967:43:41297-3

OK77

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
201OK77 225manna (366)7:42:38
1. Wilma Arrakoski50:00275+15:3750:00275
2. Mikko Ruokolainen56:38271+18:251:46:38267-8
3. Robert Weiss41:30853+19:202:28:08211-56
3. Henrik Wallén41:33854+19:232:28:11211-56
3. Tarja Turunen41:48866+19:382:28:26211-56
3. Johan Uusimäki43:08936+20:582:29:46211-56
4. Lina Karlsson20:50640+16:162:48:58221+10
4. Alexandra Backman22:43865+18:092:50:54221+10
4. Sofia Slotte24:451051+20:112:53:11221+10
4. Anders Westerlund25:341116+21:002:55:20221+10
5. Linus Jern50:50878+18:553:39:482210
5. Didier Rax49:21790+17:263:40:152210
5. Frank Örf52:44971+20:493:45:552210
5. Siima Veli56:141121+24:193:51:342210
6. Liva Westerback52:091107+26:354:32:24213-8
6. Henna Salminen40:58640+15:244:32:32213-8
6. Jenny Ray51:431090+26:094:37:38213-8
6. Michaela Weiss1:01:191287+35:454:41:07213-8
7. Ron Jymy36:09253+9:115:17:16211-2
7. Anders af Hällström49:00829+22:025:21:32211-2
7. Annika von Schoultz50:55928+23:575:23:19211-2
7. Edvin Ekman56:061095+29:085:33:44211-2
23. Benjamin Korento35:47184+14:566:09:31203-8
24. Henrika Backman50:39212+20:207:00:102030
25. Rasmus Mårtenson41:292917:42:38201-2

Solf IK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
201OK77 225manna (366)7:42:38
1. Wilma Arrakoski50:00275+15:3750:00275
2. Mikko Ruokolainen56:38271+18:251:46:38267-8
3. Robert Weiss41:30853+19:202:28:08211-56
3. Henrik Wallén41:33854+19:232:28:11211-56
3. Tarja Turunen41:48866+19:382:28:26211-56
3. Johan Uusimäki43:08936+20:582:29:46211-56
4. Lina Karlsson20:50640+16:162:48:58221+10
4. Alexandra Backman22:43865+18:092:50:54221+10
4. Sofia Slotte24:451051+20:112:53:11221+10
4. Anders Westerlund25:341116+21:002:55:20221+10
5. Linus Jern50:50878+18:553:39:482210
5. Didier Rax49:21790+17:263:40:152210
5. Frank Örf52:44971+20:493:45:552210
5. Siima Veli56:141121+24:193:51:342210
6. Liva Westerback52:091107+26:354:32:24213-8
6. Henna Salminen40:58640+15:244:32:32213-8
6. Jenny Ray51:431090+26:094:37:38213-8
6. Michaela Weiss1:01:191287+35:454:41:07213-8
7. Ron Jymy36:09253+9:115:17:16211-2
7. Anders af Hällström49:00829+22:025:21:32211-2
7. Annika von Schoultz50:55928+23:575:23:19211-2
7. Edvin Ekman56:061095+29:085:33:44211-2
23. Benjamin Korento35:47184+14:566:09:31203-8
24. Henrika Backman50:39212+20:207:00:102030
25. Rasmus Mårtenson41:292917:42:38201-2
297Malax IF / Solf IK 125manna (366)7:43:41
1. Fia Snickars45:12161+10:4945:12161
2. Robin Udell52:39224+14:261:37:51203+42
3. Håkan Jäntti52:151235+30:052:30:06275+72
3. Caj Malmsten52:161237+30:062:30:07275+72
3. Mikael Lervik54:331277+32:232:32:24275+72
3. Kåre Särs1:07:371398+45:272:45:28275+72
4. Nicole Malmsten24:531061+20:192:54:59285+10
4. Ben Friman27:491238+23:153:00:13285+10
4. Oliver Udell24:02987+19:283:09:30285+10
4. Benjamin Särs47:371439+43:033:17:44285+10
5. Andreas Öhman56:031111+24:083:51:02268-17
5. Marcus Enegren59:131209+27:183:59:26268-17
5. Johan Holmback57:511176+25:564:07:21268-17
5. Patrik Levlin51:22912+19:274:09:06268-17
6. Tina Udell1:04:581325+39:244:56:00271+3
6. Rose-Maj Friman1:01:121285+35:385:00:38271+3
6. Virpi Snickars56:091203+30:355:05:15271+3
6. Ellinor Höstman1:03:081305+37:345:10:29271+3
7. Juha Kankaanpää50:08887+23:105:55:23302+31
7. Waldemar Särs1:31:031422+1:04:056:27:03302+31
7. Emil Holmback1:39:121429+1:12:146:39:50302+31
7. Christer Snickars1:29:591418+1:03:016:40:28302+31
23. Ines Tuohimaa46:47279+25:567:27:15296-6
24. Maria Holmback1:05:253528:06:34300+4
25. Jens Finnäs42:322967:43:41297-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser