Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Södertälje-Nykvarn OF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Södertälje-Nykvarn OF 125manna (366)5:14:29
1. Frida Jönsson Hellstadius34:5311+0:3034:5311
2. Johan Ek-Larsson40:1320+2:001:15:0612+1
3. Jens Molin24:4317+2:331:39:4918+6
3. Anders Axelsson26:3569+4:251:41:4118+6
3. Lars Bygdén27:0487+4:541:42:1018+6
3. Sven Anders Melin32:46377+10:361:47:5218+6
4. Klara Borg14:1414+9:401:54:0313-5
4. Erik Månsson17:10201+12:361:58:5113-5
4. Sofia Wigle16:50153+12:161:59:0013-5
4. Mats Hellstadius13:347+9:002:01:2613-5
5. Erik Liljequist35:2546+3:302:34:167-6
5. Rickard Ohlsson35:1841+3:232:34:187-6
5. Jesper Sjöblom40:22294+8:272:34:257-6
5. Ivar Lundanes33:5116+1:562:35:177-6
6. Moa Leijon Lind25:522+0:183:01:098+1
6. Anna Kindlundh28:4952+3:153:03:148+1
6. Maria Kleijn29:2365+3:493:03:418+1
6. Sofia Heldt31:34154+6:003:05:508+1
7. Pål Skogtjärn31:3691+4:383:32:459+1
7. Erik Wigle30:0746+3:093:33:219+1
7. Jakob Enmark28:1312+1:153:34:039+1
7. Martin Jansson30:2655+3:283:34:079+1
23. Michael Wehlin23:0513+2:143:57:125-4
24. Jeanette Jönsson Hellstadius33:2912+3:104:30:416+1
25. Ralph Street43:484+0:245:14:2960
182Södertälje-Nykvarn OF 425manna (366)8:26:13
1. Kristin Willamo40:3596+6:1240:3596
2. Tomas Fagerstedt54:58259+16:451:35:33178+82
3. Anna Bringby41:53869+19:432:17:26237+59
3. Johan Strind46:231067+24:132:21:56237+59
3. Klas Flodqvist52:111233+30:012:27:44237+59
3. Bert Koskinen1:00:591354+38:492:36:32237+59
4. Sebastian Radakovits18:43373+14:092:36:09230-7
4. Alma Gauffin22:12815+17:382:44:08230-7
4. Alexandra Stål20:09561+15:352:47:53230-7
4. Lovisa Borg21:36739+17:022:58:08230-7
5. Olof Smitt41:36377+9:413:25:44206-24
5. Viktor Löfgren50:40867+18:453:26:49206-24
5. Anders Lindeborg47:24698+15:293:35:17206-24
5. Martin Lampinen46:40659+14:453:44:48206-24
6. Lotta Grahn43:12759+17:384:10:01152-54
6. Annamari Sjöblom44:46838+19:124:10:30152-54
6. Anna Franksson31:18140+5:444:16:06152-54
6. Anne-Marie Wigle42:18720+16:444:17:35152-54
7. Mats Heldt43:35591+16:375:01:10159+7
7. Henrik Löfgren48:50820+21:525:04:56159+7
7. Christer Serrander56:381112+29:405:06:39159+7
7. Lars-Gunnar Andén58:081157+31:105:08:38159+7
23. Stina Bygdén33:33161+12:425:42:11153-6
24. Katarina Borg51:44219+21:256:33:55159+6
25. Per Anden1:52:18195+1:08:548:26:13182+23
187Södertälje-Nykvarn OF 225manna (366)7:39:34
1. Jeanette Enckell41:08114+6:4541:08114
2. Christoffer Ahlsén47:46135+9:331:28:54112-2
3. Klara Andén38:08691+15:582:07:02195+83
3. Per Bernersson46:101059+24:002:15:04195+83
3. Peter Edén49:211153+27:112:18:15195+83
3. Christina Bergström56:391302+34:292:25:33195+83
4. Axel Rystedt17:38254+13:042:32:42173-22
4. Frode Smitt29:231297+24:492:36:25173-22
4. Mildred Pettersson25:061078+20:322:43:21173-22
4. Helena Hede18:29351+13:552:44:02173-22
5. Daniel Tjernberg49:25793+17:303:22:07166-7
5. Joakim Eriksson51:30918+19:353:27:55166-7
5. Lennart Borg45:12579+13:173:29:14166-7
5. Urban Larsson51:06897+19:113:34:27166-7
6. Kristina Johander32:36178+7:024:07:03154-12
6. Moni Winsnes45:46882+20:124:13:41154-12
6. Linda Strind54:061163+28:324:16:13154-12
6. EvaLena Ericson48:52995+23:184:18:06154-12
7. Stefan Pettersson44:11614+17:135:00:24161+7
7. Bengt-Arne Franksson51:10939+24:125:04:51161+7
7. Staffan Holmberg1:00:481221+33:505:07:51161+7
7. Gunnar Eriksson51:32956+24:345:09:38161+7
23. Hans Johansson59:14309+38:236:08:52199+38
24. Annika Bygdén41:2197+11:026:50:13188-11
25. Mats Liwell38:252617:39:34187-1
Södertälje-Nykvarn OF 325manna (366)ej godkänd
1. Sofie Ohlsson46:08179+11:4546:08179
2. Henrik Willamo1:12:15345+34:021:58:23319+140
3. Vuk Radakovits48:301132+26:202:46:53286-33
3. Marlene Bigren48:571138+26:472:47:20286-33
3. Tomas Gauffin48:581139+26:482:47:21286-33
3. Jan Brolund50:421188+28:322:49:05286-33
4. Alexander Ahlsén18:43373+14:09ej godkänd
4. Lisa Edén20:41625+16:07ej godkänd
4. Vidar Moldin21:15695+16:41ej godkänd
4. Lisa Heldtej godkändej godkänd
5. Martin Bygdén48:00733+16:05ej godkänd
5. Magnus Grahn47:16691+15:21ej godkänd
5. Jonas Borg57:511176+25:56ej godkänd
5. Daniel Christensson1:05:021316+33:07ej godkänd
6. Susanne Stål42:30730+16:56ej godkänd
6. Boel Rystedt40:34622+15:00ej godkänd
6. Anna Ek48:47993+23:13ej godkänd
6. Sara Hede58:121236+32:38ej godkänd
7. Svante Sandberg49:17840+22:19ej godkänd
7. Tore Eklund53:211013+26:23ej godkänd
7. Martin Moldin49:41863+22:43ej godkänd
7. Mats Johansson43:33587+16:35ej godkänd
23. Per Molin46:44278+25:53ej godkänd
24. Marianne Pettersson50:04207+19:45ej godkänd
25. Håkan Kleijnej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser