Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
106OK Klemmingen 125manna (366)6:57:52
1. Agnija Caune36:0328+1:4036:0328
2. Artjoms Rekunenko43:2368+5:101:19:2631+3
3. Micael Stamm35:35541+13:251:55:0158+27
3. Jonas Svensson35:48556+13:381:55:1458+27
3. Per Skyllberg39:28756+17:181:58:5458+27
3. Örjan Sahl40:14798+18:041:59:4058+27
4. Amanda Jansson20:07556+15:332:19:4773+15
4. Sven-Arne Nilsson24:571066+20:232:19:5873+15
4. Ann Järpling22:58890+18:242:21:5273+15
4. Katarina Sterner28:011245+23:272:23:1573+15
5. Valters Reneslacis38:32181+6:372:58:3077+4
5. Ilgvars Caune35:2343+3:282:58:3877+4
5. Lars Soldagg41:46387+9:513:03:3877+4
5. Anders Granberg47:16691+15:213:07:0377+4
6. Diana Soldagg29:4780+4:133:36:50109+32
6. Norna Molin43:35778+18:013:47:13109+32
6. Gun Molin Jansson50:231049+24:493:49:01109+32
6. Annika Davidsson1:02:051294+36:314:00:35109+32
7. John Lamb35:20223+8:224:22:33105-4
7. Peter Jäderfeldt49:05834+22:074:25:55105-4
7. johan lexell44:33640+17:354:33:34105-4
7. Edvard Davidsson39:47416+12:494:40:22105-4
23. Stefan Carlsson28:2981+7:385:08:5199-6
24. Elin Pramlid46:12165+15:535:55:03101+2
25. Björn Pramlid1:02:49153+19:256:57:52106+5
303OK Klemmingen 225manna (366)7:46:04
1. Charlotta Askeljung1:00:10330+25:471:00:10330
2. Mattias Bårström1:08:46339+30:332:08:56338+8
3. Björn Jansson42:18898+20:082:51:14294-44
3. Per Larsson44:18991+22:082:53:14294-44
3. Göran Davidsson44:341005+22:242:53:30294-44
3. Knut-Åke Hallebro45:551047+23:452:54:51294-44
4. Christofer Martinson24:05995+19:313:18:56299+5
4. Nils Holmnäs29:101285+24:363:22:24299+5
4. Tilda Larsson29:151291+24:413:22:45299+5
4. Alexander Jansson35:591399+31:253:27:13299+5
5. Ove Eriksson56:341130+24:394:19:19309+10
5. Alfred Askeljung1:00:501241+28:554:19:46309+10
5. Peter Askeljung1:09:101362+37:154:31:34309+10
5. Tomas Karlsson1:11:221387+39:274:38:35309+10
6. Katarina Ringels49:271022+23:535:28:02300-9
6. Louise-Marie Nilsson1:09:561373+44:225:29:15300-9
6. Charlotte Johnson1:12:031394+46:295:31:49300-9
6. Monica Svärd1:00:251271+34:515:31:59300-9
7. Mats Nilsson49:46868+22:486:21:45312+12
7. Lars-Ola Lundin59:511195+32:536:29:06312+12
7. Arvid Berg1:15:441373+48:466:43:46312+12
7. Mats Anderling1:30:161419+1:03:187:02:05312+12
23. Erik Johnson45:083367:46:17307-5
24. Hanna Pramlid45:053097:46:143070
25. Simon Martinsson44:553177:46:04303-4

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser