Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
253IK Jarl Rättvik / Bjursås OK / Leksands OK 225manna (366)7:42:03
1. Kristin Karls49:42265+15:1949:42265
2. Jon Eklund51:19199+13:061:41:01231-34
3. Roger Eklund40:21807+18:112:21:22232+1
3. Susanna Erikers42:17897+20:072:23:18232+1
3. Monica Gustavsson47:571111+25:472:28:58232+1
3. Leif Andersson53:291257+31:192:34:30232+1
4. Anna Börjes23:26932+18:522:44:48247+15
4. Petra Wikström12:586+8:242:47:28247+15
4. Täpp Olof Almlöf24:121003+19:382:47:30247+15
4. Hilma Erikers33:351374+29:013:02:33247+15
5. Anders Almlöf57:321165+25:373:45:00215-32
5. Anders Börthas1:00:261234+28:313:45:14215-32
5. Ola Zetterström44:27540+12:323:47:00215-32
5. Peter Jansson1:00:541244+28:593:48:24215-32
6. Evelina Ruth46:27908+20:534:33:27229+14
6. Kristin Ramsell45:21868+19:474:33:45229+14
6. Anna Wikström1:02:541304+37:204:48:08229+14
6. Kristin Andersson1:03:211307+37:474:48:21229+14
7. Rikard Andersson51:37959+24:395:25:04220-9
7. Henrik Spångmyr44:25630+17:275:32:33220-9
7. Johan Holm45:01671+18:035:33:22220-9
7. Lars Spångmyr1:05:111291+38:135:38:56220-9
23. Jan Olof Dahlström1:05:21319+44:306:44:17257+37
24. Täpp Ida Almlöf1:02:32265+32:137:46:492570
25. Magnus Söderberg40:542747:42:03253-4

IK Jarl Rättvik

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
253IK Jarl Rättvik / Bjursås OK / Leksands OK 225manna (366)7:42:03
1. Kristin Karls49:42265+15:1949:42265
2. Jon Eklund51:19199+13:061:41:01231-34
3. Roger Eklund40:21807+18:112:21:22232+1
3. Susanna Erikers42:17897+20:072:23:18232+1
3. Monica Gustavsson47:571111+25:472:28:58232+1
3. Leif Andersson53:291257+31:192:34:30232+1
4. Anna Börjes23:26932+18:522:44:48247+15
4. Petra Wikström12:586+8:242:47:28247+15
4. Täpp Olof Almlöf24:121003+19:382:47:30247+15
4. Hilma Erikers33:351374+29:013:02:33247+15
5. Anders Almlöf57:321165+25:373:45:00215-32
5. Anders Börthas1:00:261234+28:313:45:14215-32
5. Ola Zetterström44:27540+12:323:47:00215-32
5. Peter Jansson1:00:541244+28:593:48:24215-32
6. Evelina Ruth46:27908+20:534:33:27229+14
6. Kristin Ramsell45:21868+19:474:33:45229+14
6. Anna Wikström1:02:541304+37:204:48:08229+14
6. Kristin Andersson1:03:211307+37:474:48:21229+14
7. Rikard Andersson51:37959+24:395:25:04220-9
7. Henrik Spångmyr44:25630+17:275:32:33220-9
7. Johan Holm45:01671+18:035:33:22220-9
7. Lars Spångmyr1:05:111291+38:135:38:56220-9
23. Jan Olof Dahlström1:05:21319+44:306:44:17257+37
24. Täpp Ida Almlöf1:02:32265+32:137:46:492570
25. Magnus Söderberg40:542747:42:03253-4

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
253IK Jarl Rättvik / Bjursås OK / Leksands OK 225manna (366)7:42:03
1. Kristin Karls49:42265+15:1949:42265
2. Jon Eklund51:19199+13:061:41:01231-34
3. Roger Eklund40:21807+18:112:21:22232+1
3. Susanna Erikers42:17897+20:072:23:18232+1
3. Monica Gustavsson47:571111+25:472:28:58232+1
3. Leif Andersson53:291257+31:192:34:30232+1
4. Anna Börjes23:26932+18:522:44:48247+15
4. Petra Wikström12:586+8:242:47:28247+15
4. Täpp Olof Almlöf24:121003+19:382:47:30247+15
4. Hilma Erikers33:351374+29:013:02:33247+15
5. Anders Almlöf57:321165+25:373:45:00215-32
5. Anders Börthas1:00:261234+28:313:45:14215-32
5. Ola Zetterström44:27540+12:323:47:00215-32
5. Peter Jansson1:00:541244+28:593:48:24215-32
6. Evelina Ruth46:27908+20:534:33:27229+14
6. Kristin Ramsell45:21868+19:474:33:45229+14
6. Anna Wikström1:02:541304+37:204:48:08229+14
6. Kristin Andersson1:03:211307+37:474:48:21229+14
7. Rikard Andersson51:37959+24:395:25:04220-9
7. Henrik Spångmyr44:25630+17:275:32:33220-9
7. Johan Holm45:01671+18:035:33:22220-9
7. Lars Spångmyr1:05:111291+38:135:38:56220-9
23. Jan Olof Dahlström1:05:21319+44:306:44:17257+37
24. Täpp Ida Almlöf1:02:32265+32:137:46:492570
25. Magnus Söderberg40:542747:42:03253-4
Leksands OK 125manna (366)ej godkänd
1. Anna Haglund45:29170+11:0645:29170
2. Göran Anlind45:55108+7:421:31:24141-29
3. Ulf Magnusson27:34113+5:241:58:58100-41
3. Klockar-Eskil Nääs29:03175+6:532:00:27100-41
3. Markus Halvarsson30:08229+7:582:01:32100-41
3. Anna-Karin Schmutz37:19651+15:092:08:43100-41
4. Ellen Funke17:50278+13:162:19:2286-14
4. Isak Dalin20:57654+16:232:19:5586-14
4. Linnea Junevik20:14569+15:402:20:4186-14
4. Tuva-Cajsa Spik17:03182+12:292:25:4686-14
5. Magnus Göras41:44386+9:49ej godkänd
5. Pontus Funke39:59272+8:04ej godkänd
5. Tomas Norman46:05634+14:10ej godkänd
5. Viktor Bergej godkändej godkänd
6. Clara Spik38:34501+13:00ej godkänd
6. Maria Junevik34:13263+8:39ej godkänd
6. Isabella Joons45:05852+19:31ej godkänd
6. Adelina Funke41:57699+16:23ej godkänd
7. Jenny Bagge Anlind40:08437+13:10ej godkänd
7. Torbjörn Söderlund42:15532+15:17ej godkänd
7. Sten-Olof Matsson47:14760+20:16ej godkänd
7. Lars Halvarsson59:311188+32:33ej godkänd
23. Elsa Göras29:54102+9:03ej godkänd
24. Marie Spångmyr45:47159+15:28ej godkänd
25. Klockar Mattias Nääs1:17:52176+34:28ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser