Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

OK Trian

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30OK Trian 125manna (366)5:49:48
1. Katja von Schoultz37:1248+2:4937:1248
2. Mikael Fabritius39:5914+1:461:17:1124-24
3. Petteri Muukkonen22:1011:39:21240
3. Mikko Reitti26:5376+4:431:44:04240
3. Eelis Johansson27:32109+5:221:44:43240
3. Jari Johansson32:09336+9:591:49:20240
4. Saana Kajander16:22116+11:481:55:4318-6
4. Saga Wickholm17:03182+12:292:01:0718-6
4. Thomas Nyholm18:39369+14:052:03:2218-6
4. Pekka Vuorinen15:1640+10:422:04:3618-6
5. Daniel Blomster38:05162+6:102:33:4825+7
5. Jörgen Wickholm34:1321+2:182:38:4925+7
5. Topi Hasu37:44145+5:492:41:0625+7
5. Emil Sevelius43:32485+11:372:44:3925+7
6. Karoliina Martikainen30:44112+5:103:11:5024-1
6. Inga-Lill Åberg39:47568+14:133:13:3524-1
6. Antonia Holmgren35:07310+9:333:13:5624-1
6. Anna-Sofia Marila33:33224+7:593:18:1224-1
7. Victor Mansner31:3793+4:393:43:2727+3
7. Simo Hasu32:02102+5:043:45:3727+3
7. Otto Sund31:5599+4:573:45:5127+3
7. Tobias Henriksson35:08210+8:103:53:2027+3
23. Patric Östergård25:2639+4:354:18:46270
24. Päivi Julku44:23136+14:045:03:0933+6
25. Topi Penttinen46:3918+3:155:49:4830-3
194OK Trian 225manna (366)7:38:17
1. Sanna Nuottajärvi1:02:48340+28:251:02:48340
2. Emil Lönnström1:02:42313+24:292:05:30328-12
3. Simon Nordgren33:10402+11:002:38:40301-27
3. Terese Hagman39:06739+16:562:44:36301-27
3. Nina Simosas45:491045+23:392:51:19301-27
3. Anneli Laurila52:161237+30:062:57:46301-27
4. Veeti Nuottajärvi21:36739+17:023:00:16298-3
4. Kristiina Martikainen23:02895+18:283:07:38298-3
4. Max Määttä19:04419+14:303:10:23298-3
4. Kalevi Ilonen28:311260+23:573:26:17298-3
5. Kasperi Reijonen47:00675+15:053:57:23273-25
5. Benjamin Holmgren57:341169+25:393:57:50273-25
5. Henri Pasanen50:16845+18:213:57:54273-25
5. Fredrik Blomster45:15584+13:204:11:32272-26
6. Jannica Lindahl37:43454+12:094:35:06245-28
6. Sandra Isoniemi38:30495+12:564:36:24245-28
6. Sofia Nordgren46:50920+21:164:44:40245-28
6. Emma Simosas41:50692+16:164:53:22245-27
7. Heikki Frilander44:12617+17:145:19:18207-38
7. Ove Simosas45:02672+18:045:21:26207-38
7. Marcus Kopra41:11491+14:135:25:51207-38
7. Oskari Reijonen38:00333+11:025:31:22207-38
23. Kirsi Lintula36:54193+16:036:08:16198-9
24. Johanna von Frenckell48:14183+17:556:56:30200+2
25. Jesper Lindahl37:082277:38:17194-6
OK Trian 325manna (366)ej godkänd
1. Milla Laurila48:21242+13:5848:21242
2. Lars-Johan Ahlqvist56:11269+17:581:44:32254+12
3. Anders Lindahl35:42550+13:32ej godkänd
3. Jari Pullinen46:521080+24:42ej godkänd
3. Kari Hokkaej godkändej godkänd
3. Iina Laurila1:01:521364+39:42ej godkänd
4. Mico Määttä26:051153+21:31ej godkänd
4. Arthur Wickholm21:56778+17:22ej godkänd
4. Elias Nuottajärvi25:321114+20:58ej godkänd
4. Cecilia Nordgren24:111001+19:37ej godkänd
5. Casper Linnaila50:52881+18:57ej godkänd
5. Antti Niemelä1:14:091402+42:14ej godkänd
5. Valtteri Alanko1:10:501379+38:55ej godkänd
5. Kleo Ketonen1:10:021368+38:07ej godkänd
6. Henrica Wiksten51:451092+26:11ej godkänd
6. Tuulia Kivistö43:08757+17:34ej godkänd
6. Charlotta Linnaila31:11132+5:37ej godkänd
6. Aino Pullinen1:05:521339+40:18ej godkänd
7. Maximilian Järvinen58:391167+31:41ej godkänd
7. Rune Lundgren48:36814+21:38ej godkänd
7. Mika Määttä59:131183+32:15ej godkänd
7. Vesa Isoniemi43:28584+16:30ej godkänd
23. Venla Silvennoinen51:35291+30:44ej godkänd
24. Borgman Cecilia1:04:35270+34:16ej godkänd
25. Mathias Karlå36:35223ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser