Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Strängnäs-Malmby OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
117Strängnäs-Malmby OL 125manna (366)7:05:45
1. Hillevie Svärd46:24184+12:0146:24184
2. Daniel Alneberg51:17197+13:041:37:41198+14
3. Mikael Lindqvist29:54220+7:442:07:35140-58
3. Thomas Pettersson31:32303+9:222:09:13140-58
3. Hampus Nyholm33:20411+11:102:11:01140-58
3. Erik Jonsson39:14745+17:042:16:55140-58
4. Sixten Wallin17:26231+12:522:28:27166+26
4. Hanna Lundström22:01788+17:272:29:36166+26
4. Vidar Söderholm25:311111+20:572:34:44166+26
4. Kajsa Wallin26:071156+21:332:43:02166+26
5. Olle Hägglund45:14581+13:193:19:58150-16
5. Petter Sundin51:10901+19:153:20:46150-16
5. Vincent Lindvall59:091207+27:143:27:36150-16
5. Mats Sundbüe45:31602+13:363:28:33150-16
6. Christina Alneberg34:55302+9:213:55:41142-8
6. Karin Gustafsson36:54407+11:204:04:30142-8
6. Carina Sundbüe36:08364+10:344:04:41142-8
6. Linda Sterner51:491097+26:154:11:47142-8
7. Joel Wiklund47:27766+20:294:43:08136-6
7. Stig-Johan Wiklund41:17495+14:194:45:47136-6
7. Pontus Eriksson43:15574+16:174:47:56136-6
7. Magnus Sterner42:22536+15:244:54:09136-6
23. Christer Östlund31:39131+10:485:25:48129-7
24. Anna Folkegård42:37120+12:186:08:25123-6
25. Anton Sundin57:20111+13:567:05:45117-6
319OK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 225manna (366)7:56:53
1. Felicia Von Lindern1:32:01364+57:381:32:01364
2. Magnus Jedar1:31:03361+52:503:03:04362-2
3. Dag Sundin54:021265+31:523:57:06355-7
3. Robert Lindelöf57:321313+35:224:00:36355-7
3. Bo Andersson1:09:161407+47:064:12:20355-7
3. Ejvin Von Lindern1:09:341410+47:244:12:38355-7
4. Sonja Jedar27:431235+23:094:28:19347-8
4. Matheus Hammar24:371044+20:034:37:15347-8
4. Oskar Roslund40:431425+36:094:37:49347-8
4. Kristina Hasselbo38:441417+34:104:51:04347-8
5. Jan-Erik Andersson57:041151+25:095:34:53339-8
5. Christian Björkman58:441194+26:495:35:59339-8
5. Johan Wallin1:08:011346+36:065:36:20339-8
5. Weine Wolter1:00:591248+29:045:52:03339-8
6. Marie Green59:541265+34:206:35:53331-8
6. Kerstin Alneberg Stensson1:02:221299+36:486:37:15331-8
6. Pia Hammar1:03:501314+38:166:55:53331-8
6. Linda Landin1:42:521443+1:17:187:19:12331-8
7. Ann Kalman59:101180+32:127:36:25328-3
7. Tim Sundbüe46:4114387:47:50328-3
7. Bengt Jönsson1:17:031381+50:057:52:56328-3
7. Thomas Öqvist56:5614447:58:05328-3
23. Sten Eriksson46:293427:47:38323-5
24. Sofia Kihlman52:313327:53:40322-1
25. Kjell Erikson55:443387:56:53319-3

Åkers IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
319OK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 225manna (366)7:56:53
1. Felicia Von Lindern1:32:01364+57:381:32:01364
2. Magnus Jedar1:31:03361+52:503:03:04362-2
3. Dag Sundin54:021265+31:523:57:06355-7
3. Robert Lindelöf57:321313+35:224:00:36355-7
3. Bo Andersson1:09:161407+47:064:12:20355-7
3. Ejvin Von Lindern1:09:341410+47:244:12:38355-7
4. Sonja Jedar27:431235+23:094:28:19347-8
4. Matheus Hammar24:371044+20:034:37:15347-8
4. Oskar Roslund40:431425+36:094:37:49347-8
4. Kristina Hasselbo38:441417+34:104:51:04347-8
5. Jan-Erik Andersson57:041151+25:095:34:53339-8
5. Christian Björkman58:441194+26:495:35:59339-8
5. Johan Wallin1:08:011346+36:065:36:20339-8
5. Weine Wolter1:00:591248+29:045:52:03339-8
6. Marie Green59:541265+34:206:35:53331-8
6. Kerstin Alneberg Stensson1:02:221299+36:486:37:15331-8
6. Pia Hammar1:03:501314+38:166:55:53331-8
6. Linda Landin1:42:521443+1:17:187:19:12331-8
7. Ann Kalman59:101180+32:127:36:25328-3
7. Tim Sundbüe46:4114387:47:50328-3
7. Bengt Jönsson1:17:031381+50:057:52:56328-3
7. Thomas Öqvist56:5614447:58:05328-3
23. Sten Eriksson46:293427:47:38323-5
24. Sofia Kihlman52:313327:53:40322-1
25. Kjell Erikson55:443387:56:53319-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser