Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Länna IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
251Länna IF 125manna (366)7:39:27
1. Cornelia Krafft48:26247+14:0348:26247
2. Johan Edenhamn50:25181+12:121:38:51208-39
3. Svante Gustafson40:20806+18:102:19:11207-1
3. Karolina Andersson45:351036+23:252:24:26207-1
3. Robert Cederholm45:571049+23:472:24:48207-1
3. Josefin Eriksson48:581139+26:482:27:49207-1
4. Jelmer Selling21:32729+16:582:45:58222+15
4. Oliver Erlandsson34:221386+29:482:53:33222+15
4. Britt Larsson26:041150+21:302:53:53222+15
4. Rebecka Hartvik31:071335+26:332:55:55222+15
5. Jonas Selling52:09943+20:143:45:42225+3
5. James Brewis1:02:221275+30:273:48:20225+3
5. Andreas Krafft56:091116+24:143:50:02225+3
5. Johan Strand58:471195+26:523:54:42225+3
6. Åsa Marknell Dewitt53:531158+28:194:39:35222-3
6. Sofia Krafft54:551177+29:214:43:15222-3
6. Inger Skantz54:541176+29:204:44:56222-3
6. Eleanore Nealis52:081105+26:344:46:50222-3
7. Carina Hammarling55:531091+28:555:40:49267+45
7. Johan Hartvik59:041178+32:065:42:19267+45
7. Thomas Jansson1:13:301363+46:326:00:20267+45
7. Ann-Sofie Edenhamn1:24:481402+57:506:04:23267+45
23. Aron Broman34:43172+13:526:39:06250-17
24. Lisa Lönn1:08:32279+38:137:47:38260+10
25. Emil Andersson38:182577:39:27251-9
Rasbo IK / Länna IF / OK Skogsstjärnan / Tierps SOK / Trosabygdens OK 225manna (366)ej godkänd
1. Jenny Westerbergh40:50105+6:2740:50105
2. Nils Jansson1:02:18307+24:051:43:08242+137
3. Hedvig Sundstedt51:441221+29:342:34:52281+39
3. Leonard Jansson59:451335+37:352:42:53281+39
3. Ola Mörlin1:00:331344+38:232:43:41281+39
3. Isabelle Ståhlbrandt1:05:271393+43:172:48:35281+39
4. Linda Wikstrand31:081337+26:343:06:00284+3
4. Veronica Larsson18:20337+13:463:06:55284+3
4. Alfons Westerbergh24:531061+20:193:08:34284+3
4. Maximilian Hertz34:251388+29:513:17:18284+3
5. Jonas Ståhlbrandt51:25914+19:303:57:25265-19
5. Johan Westerbergh53:06991+21:114:01:40265-19
5. Andreas Persson55:281087+23:334:02:23265-19
5. Fredrik Johansson51:10901+19:154:08:28265-19
6. Anna Westerbergh53:471152+28:135:02:15303+38
6. Ida Sundstedt1:09:261367+43:525:11:49303+38
6. Laila Elisabeth Svensson1:15:041412+49:305:16:44303+38
6. Ida Wessel1:39:351442+1:14:015:37:00303+38
7. Alex Östermanej godkändej godkänd
7. Kristina Jansson1:33:061424+1:06:08ej godkänd
7. Felix Svensson1:11:491343+44:51ej godkänd
7. Per-Olof Lundkvist1:40:241430+1:13:26ej godkänd
23. Elke Wilke1:32:24356ej godkänd
24. Erika Jansson44:04291ej godkänd
25. Elis Andersson36:39224ej godkänd

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Rasbo IK / Länna IF / OK Skogsstjärnan / Tierps SOK / Trosabygdens OK 225manna (366)ej godkänd
1. Jenny Westerbergh40:50105+6:2740:50105
2. Nils Jansson1:02:18307+24:051:43:08242+137
3. Hedvig Sundstedt51:441221+29:342:34:52281+39
3. Leonard Jansson59:451335+37:352:42:53281+39
3. Ola Mörlin1:00:331344+38:232:43:41281+39
3. Isabelle Ståhlbrandt1:05:271393+43:172:48:35281+39
4. Linda Wikstrand31:081337+26:343:06:00284+3
4. Veronica Larsson18:20337+13:463:06:55284+3
4. Alfons Westerbergh24:531061+20:193:08:34284+3
4. Maximilian Hertz34:251388+29:513:17:18284+3
5. Jonas Ståhlbrandt51:25914+19:303:57:25265-19
5. Johan Westerbergh53:06991+21:114:01:40265-19
5. Andreas Persson55:281087+23:334:02:23265-19
5. Fredrik Johansson51:10901+19:154:08:28265-19
6. Anna Westerbergh53:471152+28:135:02:15303+38
6. Ida Sundstedt1:09:261367+43:525:11:49303+38
6. Laila Elisabeth Svensson1:15:041412+49:305:16:44303+38
6. Ida Wessel1:39:351442+1:14:015:37:00303+38
7. Alex Östermanej godkändej godkänd
7. Kristina Jansson1:33:061424+1:06:08ej godkänd
7. Felix Svensson1:11:491343+44:51ej godkänd
7. Per-Olof Lundkvist1:40:241430+1:13:26ej godkänd
23. Elke Wilke1:32:24356ej godkänd
24. Erika Jansson44:04291ej godkänd
25. Elis Andersson36:39224ej godkänd

Rasbo IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Rasbo IK / Länna IF / OK Skogsstjärnan / Tierps SOK / Trosabygdens OK 225manna (366)ej godkänd
1. Jenny Westerbergh40:50105+6:2740:50105
2. Nils Jansson1:02:18307+24:051:43:08242+137
3. Hedvig Sundstedt51:441221+29:342:34:52281+39
3. Leonard Jansson59:451335+37:352:42:53281+39
3. Ola Mörlin1:00:331344+38:232:43:41281+39
3. Isabelle Ståhlbrandt1:05:271393+43:172:48:35281+39
4. Linda Wikstrand31:081337+26:343:06:00284+3
4. Veronica Larsson18:20337+13:463:06:55284+3
4. Alfons Westerbergh24:531061+20:193:08:34284+3
4. Maximilian Hertz34:251388+29:513:17:18284+3
5. Jonas Ståhlbrandt51:25914+19:303:57:25265-19
5. Johan Westerbergh53:06991+21:114:01:40265-19
5. Andreas Persson55:281087+23:334:02:23265-19
5. Fredrik Johansson51:10901+19:154:08:28265-19
6. Anna Westerbergh53:471152+28:135:02:15303+38
6. Ida Sundstedt1:09:261367+43:525:11:49303+38
6. Laila Elisabeth Svensson1:15:041412+49:305:16:44303+38
6. Ida Wessel1:39:351442+1:14:015:37:00303+38
7. Alex Östermanej godkändej godkänd
7. Kristina Jansson1:33:061424+1:06:08ej godkänd
7. Felix Svensson1:11:491343+44:51ej godkänd
7. Per-Olof Lundkvist1:40:241430+1:13:26ej godkänd
23. Elke Wilke1:32:24356ej godkänd
24. Erika Jansson44:04291ej godkänd
25. Elis Andersson36:39224ej godkänd

Tierps SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Rasbo IK / Länna IF / OK Skogsstjärnan / Tierps SOK / Trosabygdens OK 225manna (366)ej godkänd
1. Jenny Westerbergh40:50105+6:2740:50105
2. Nils Jansson1:02:18307+24:051:43:08242+137
3. Hedvig Sundstedt51:441221+29:342:34:52281+39
3. Leonard Jansson59:451335+37:352:42:53281+39
3. Ola Mörlin1:00:331344+38:232:43:41281+39
3. Isabelle Ståhlbrandt1:05:271393+43:172:48:35281+39
4. Linda Wikstrand31:081337+26:343:06:00284+3
4. Veronica Larsson18:20337+13:463:06:55284+3
4. Alfons Westerbergh24:531061+20:193:08:34284+3
4. Maximilian Hertz34:251388+29:513:17:18284+3
5. Jonas Ståhlbrandt51:25914+19:303:57:25265-19
5. Johan Westerbergh53:06991+21:114:01:40265-19
5. Andreas Persson55:281087+23:334:02:23265-19
5. Fredrik Johansson51:10901+19:154:08:28265-19
6. Anna Westerbergh53:471152+28:135:02:15303+38
6. Ida Sundstedt1:09:261367+43:525:11:49303+38
6. Laila Elisabeth Svensson1:15:041412+49:305:16:44303+38
6. Ida Wessel1:39:351442+1:14:015:37:00303+38
7. Alex Östermanej godkändej godkänd
7. Kristina Jansson1:33:061424+1:06:08ej godkänd
7. Felix Svensson1:11:491343+44:51ej godkänd
7. Per-Olof Lundkvist1:40:241430+1:13:26ej godkänd
23. Elke Wilke1:32:24356ej godkänd
24. Erika Jansson44:04291ej godkänd
25. Elis Andersson36:39224ej godkänd

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Rasbo IK / Länna IF / OK Skogsstjärnan / Tierps SOK / Trosabygdens OK 225manna (366)ej godkänd
1. Jenny Westerbergh40:50105+6:2740:50105
2. Nils Jansson1:02:18307+24:051:43:08242+137
3. Hedvig Sundstedt51:441221+29:342:34:52281+39
3. Leonard Jansson59:451335+37:352:42:53281+39
3. Ola Mörlin1:00:331344+38:232:43:41281+39
3. Isabelle Ståhlbrandt1:05:271393+43:172:48:35281+39
4. Linda Wikstrand31:081337+26:343:06:00284+3
4. Veronica Larsson18:20337+13:463:06:55284+3
4. Alfons Westerbergh24:531061+20:193:08:34284+3
4. Maximilian Hertz34:251388+29:513:17:18284+3
5. Jonas Ståhlbrandt51:25914+19:303:57:25265-19
5. Johan Westerbergh53:06991+21:114:01:40265-19
5. Andreas Persson55:281087+23:334:02:23265-19
5. Fredrik Johansson51:10901+19:154:08:28265-19
6. Anna Westerbergh53:471152+28:135:02:15303+38
6. Ida Sundstedt1:09:261367+43:525:11:49303+38
6. Laila Elisabeth Svensson1:15:041412+49:305:16:44303+38
6. Ida Wessel1:39:351442+1:14:015:37:00303+38
7. Alex Östermanej godkändej godkänd
7. Kristina Jansson1:33:061424+1:06:08ej godkänd
7. Felix Svensson1:11:491343+44:51ej godkänd
7. Per-Olof Lundkvist1:40:241430+1:13:26ej godkänd
23. Elke Wilke1:32:24356ej godkänd
24. Erika Jansson44:04291ej godkänd
25. Elis Andersson36:39224ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser