Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Nyköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Nyköpings OK 125manna (366)5:49:02
1. Ida Hylander36:3237+2:0936:3237
2. Ludvig Ek42:5859+4:451:19:3032-5
3. Ian Hamilton28:45160+6:351:48:1541+9
3. Isak Anängen29:37207+7:271:49:0741+9
3. Kasper Lagerström33:50442+11:401:53:2041+9
3. Axel Lindgren35:07522+12:571:54:3741+9
4. Frida Jarding16:13103+11:392:04:2862+21
4. Oscar Ekenborg17:19218+12:452:06:2662+21
4. Cajsa Alenius16:50153+12:162:10:1062+21
4. Emma Westerlund26:161161+21:422:20:5362+21
5. Carl Carlsson35:5467+3:592:42:2064+2
5. Didrik Hall38:14170+6:192:48:2464+2
5. Tomas Reibring44:08520+12:132:48:3664+2
5. Niklaus Rey39:01212+7:062:59:5464+2
6. Marika Nylund Ek32:43180+7:093:15:0344-20
6. Rebecka Hylander29:3974+4:053:18:1544-20
6. Alice Ek31:46158+6:123:20:1044-20
6. Signe Nilsson28:3447+3:003:28:2844-20
7. Pär Ericson37:25315+10:273:52:2840-4
7. Per Ek37:13310+10:153:55:2840-4
7. Edvin Hellsten40:26454+13:284:00:3640-4
7. Magnus Johansson34:43194+7:454:03:1140-4
23. Odin Ek25:0734+4:164:28:1835-5
24. Kristin Hylander33:3513+3:165:01:5328-7
25. Philip Carlsson47:0926+3:455:49:02280
210Nyköpings OK 325manna (366)7:47:37
1. Sandra Edhager44:33150+10:1044:33150
2. Henning Hall59:03287+20:501:43:36247+97
3. Maria Wallström36:50613+14:402:20:26264+17
3. Bengt Pettersson37:36666+15:262:21:12264+17
3. Per Berggren40:06791+17:562:23:42264+17
3. Arne Westerlund59:451335+37:352:43:21264+17
4. Melker Berggren18:42372+14:082:39:54236-28
4. Mona Forsberg23:56980+19:222:44:22236-28
4. Emil Clashammar21:02665+16:282:44:44236-28
4. Valdemar Hamilton17:00176+12:263:00:21236-28
5. Per Carlsson50:26855+18:313:34:48219-17
5. Erik Hellsten53:391004+21:443:38:23219-17
5. Niclas Clashammar1:02:071269+30:123:42:01219-17
5. Mats Hall51:01890+19:063:51:22219-17
6. Lovis Hellsten40:04588+14:304:22:05198-21
6. Lena Pettersson48:13967+22:394:23:01198-21
6. Sofie Hagberg53:551160+28:214:32:18198-21
6. Sara Hellsten41:12658+15:384:32:34198-21
7. Thorbjörn Lagerström57:481146+30:505:20:49203+5
7. Anders Magnusson50:50923+23:525:23:08203+5
7. Johan Scherlin50:35908+23:375:23:09203+5
7. Göran Forsberg1:07:511315+40:535:29:56203+5
23. Hanna Anängen40:52230+20:016:10:48207+4
24. Elinor Lindsten51:00214+20:417:01:48205-2
25. Erik Pettersson46:283217:47:37210+5
221Nyköpings OK 225manna (366)7:47:38
1. Linnea Wejås40:4299+6:1940:4299
2. Oskar Engman47:46135+9:331:28:28108+9
3. Andreas Holmqvist36:09582+13:592:04:37158+50
3. Peter Rasmussen38:20703+16:102:06:48158+50
3. Karin Palmqvist49:431163+27:332:18:11158+50
3. Patrick Holmqvist51:291216+29:192:19:57158+50
4. Miranda Fredriksson21:59783+17:252:28:47137-21
4. Ove Eriksson25:161091+20:422:29:53137-21
4. Miriam Gustafsson19:59536+15:252:38:10137-21
4. Filippa Guttke18:44384+14:102:38:41137-21
5. Dan Nilsson44:24534+12:293:23:05145+8
5. Mathias Lindgren55:111073+23:163:23:58145+8
5. Ulf Hylander47:02679+15:073:25:12145+8
5. Mats Gustafsson57:221161+25:273:27:15145+8
6. Caroline Guttke36:59411+11:254:04:14156+11
6. Katja Gustafsson41:43683+16:094:06:55156+11
6. Inga Johansson48:04959+22:304:11:09156+11
6. Eva-Lena Nilsson55:051180+29:314:19:03156+11
7. Fredrik Ekenborg45:31689+18:334:56:40205+49
7. Mikael Guttke46:43741+19:455:05:46205+49
7. Johan Palmqvist1:00:161204+33:185:07:11205+49
7. Thomas Petersson1:27:001413+1:00:025:31:14205+49
23. Magnus Fredriksson42:54252+22:036:14:08209+4
24. Andrea Balakova53:09229+22:507:07:17210+1
25. Mikael Alenius46:293227:47:38221+11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser