Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Rånäs OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
308Rånäs OK 225manna (366)7:39:31
1. Therése Karlsson1:15:24358+41:011:15:24358
2. Thomas Warenius59:57292+21:442:15:21350-8
3. Hans Ohlin41:25852+19:152:56:46313-37
3. Gunnar Åhlén42:31909+20:212:57:52313-37
3. Håkan Rostö44:14988+22:042:59:35313-37
3. Mattias Örtlund47:001084+24:503:02:21313-37
4. Ninni Bjärrenholt25:381122+21:043:23:30314+1
4. Helene Svensson22:35848+18:013:24:56314+1
4. Eric Henriksson32:261363+27:523:29:12314+1
4. Rolf Hjort36:241401+31:503:35:59314+1
5. Jesper Henriksson57:171159+25:224:26:29315+1
5. Emil Håsteen51:34922+19:394:27:33315+1
5. Mattias Pousette1:11:371390+39:424:35:07315+1
5. Alexander Eklund1:19:251425+47:304:44:21315+1
6. Christina Ohlin56:301205+30:565:22:59311-4
6. Karin Nilsson1:00:501279+35:165:28:23311-4
6. Agneta Karlsson1:00:411277+35:075:45:02311-4
6. Anki Pousette1:15:581414+50:245:51:05311-4
7. Juha Maanmies1:15:471374+48:496:44:10315+4
7. Rasmus Rostö1:00:291212+33:316:51:34315+4
7. Peter Johansson1:36:321426+1:09:346:59:31315+4
7. Peter Olá1:19:231391+52:257:04:25315+4
23. Lena Nyström-Nilsson51:143457:52:23312-3
24. Monica Rostö59:273468:00:36315+3
25. Anders Ohlin38:222597:39:31308-7
Rånäs OK 125manna (366)ej godkänd
1. Marianne Carlberg48:05230+13:4248:05230
2. Tiago Aires45:53106+7:401:33:58166-64
3. Per Carlberg30:53270+8:43ej godkänd
3. Lars Ohlin32:00331+9:50ej godkänd
3. Erik Viklundej godkändej godkänd
3. Roine Andersson36:53615+14:43ej godkänd
4. Alva Olá21:01662+16:27ej godkänd
4. Hugo Örtlund19:57530+15:23ej godkänd
4. Jacob Henriksson16:32131+11:58ej godkänd
4. Gustav Svensson22:40858+18:06ej godkänd
5. Thomas Ohlin40:25299+8:30ej godkänd
5. Simon Bohman40:54329+8:59ej godkänd
5. John Larsson40:22294+8:27ej godkänd
5. Oskar Sundblom44:55569+13:00ej godkänd
6. Anna Jansson41:28675+15:54ej godkänd
6. Malin Svensson46:40913+21:06ej godkänd
6. Malin Jansson46:07898+20:33ej godkänd
6. Bente Henriksson52:421121+27:08ej godkänd
7. Joel Bohman35:01208+8:03ej godkänd
7. Johannes Eklund44:38644+17:40ej godkänd
7. Kristoffer Ohlin46:38732+19:40ej godkänd
7. Henrik Sundblom37:22314+10:24ej godkänd
23. Peder Karlsson31:37130+10:46ej godkänd
24. Marica Tynell1:00:04256+29:45ej godkänd
25. Sonny Peterson56:27104+13:03ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser