Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Sjövalla FK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
168Sjövalla FK 125manna (366)7:48:42
1. Eleonora Alinder37:0343+2:4037:0343
2. Hjalmar Ljungberg54:23251+16:101:31:26143+100
3. Fabian Alinder28:44158+6:342:00:10225+82
3. Linus Alinder47:461103+25:362:19:12225+82
3. Ingrid Alinder51:111201+29:012:22:37225+82
3. Wilmer Holmqvist1:01:221359+39:122:32:48225+82
4. Emelina Holmqvist20:08558+15:342:20:18196-29
4. Eric Olofsson21:52765+17:182:41:04196-29
4. Tove Wedberg-Kilnäs8:193+3:452:41:07196-29
4. Noah Hedenblom27:051205+22:312:49:42196-29
5. Tobias Holmqvist51:09899+19:143:11:27167-29
5. Edvin Ljungberg51:09899+19:143:32:16167-29
5. Martin Andersson45:14581+13:193:34:56167-29
5. Johan Hjelmér53:531014+21:583:34:57167-29
6. Åse Sundin39:20547+13:463:50:47148-19
6. Maria Logren33:52247+8:184:08:49148-19
6. Anna Svarfvar39:18544+13:444:14:14148-19
6. Linnea Wedberg-Kilnäs42:09710+16:354:14:25148-19
7. Ebbe Holmqvist50:18894+23:204:41:05153+5
7. Hannes Essunger48:35810+21:374:57:24153+5
7. Per Söderberg44:15621+17:174:58:40153+5
7. Staffan Olofsson51:05937+24:075:05:19153+5
23. Signe Lundqvist50:54289+30:035:56:13183+30
24. Märta Ljungberg45:37156+15:186:41:50177-6
25. Per-Arne Wahlgren1:06:52163+23:287:48:42168-9
316Sjövalla FK 225manna (366)7:49:00
1. Maria Holmqvist40:0485+5:4140:0485
2. Magnus Alinder55:50267+17:371:35:54183+98
3. Ingrid Hessel46:441075+24:342:22:38287+104
3. Linnea Oskarsson1:00:531351+38:432:36:47287+104
3. Jakob Arvidsson1:00:551353+38:452:36:49287+104
3. Claes Björkman1:14:261426+52:162:50:20287+104
4. Elsa Arvidsson29:031278+24:292:51:41273-14
4. Klara Wedberg-Kilnäs22:17824+17:432:59:04273-14
4. Lukas Randåker23:02895+18:282:59:51273-14
4. Vera Höglund22:59891+18:253:13:19273-14
5. Phil Mullins1:04:431311+32:483:56:24297+24
5. Hans Wedberg57:551178+26:004:11:14297+24
5. Oskar Svarfvar1:16:151411+44:204:15:19297+24
5. Lars Ljungberg1:28:571448+57:024:28:48297+24
6. Lisa Larsson52:131109+26:394:48:37302+5
6. Ulrika Logren56:381208+31:045:11:57302+5
6. Solveig Hedenblom1:02:411302+37:075:31:29302+5
6. Annika Oskarsson1:23:561429+58:225:35:10302+5
7. Andreas Hessel1:11:411341+44:436:00:18310+8
7. Maria Höglund1:01:301232+34:326:13:27310+8
7. Sören Svensson53:141009+26:166:24:43310+8
7. Jonas Lundqvist1:19:431392+52:456:54:53310+8
23. Axel Björkman1:42:413578:43:50319+9
24. Linda Hedenblom45:203157:46:293190
25. Henrik Essunger47:513267:49:00316-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser