Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Skogspojkarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83Tjalve IF Norrköping / Skogspojkarnas OK 125manna (366)6:37:47
1. Anna Wehlin40:3998+6:1640:3998
2. Albert Mollén43:0864+4:551:23:4769-29
3. Stella Rosengren35:59568+13:491:59:46124+55
3. Sofie Ettling37:59684+15:492:01:46124+55
3. Lena Malmström43:52969+21:422:07:39124+55
3. Erik Fredriksson50:031172+27:532:13:50124+55
4. Tilda Malmström22:05794+17:312:21:51105-19
4. Vincent Dahm22:06799+17:322:23:52105-19
4. Klara Zimmerman17:16212+12:422:24:55105-19
4. Gustav Hellgren16:53162+12:192:30:43105-19
5. Måns Widemark46:58672+15:033:10:50125+20
5. Johan Fröberg40:24298+8:293:11:07125+20
5. Tommy Eriksson55:341093+23:393:17:25125+20
5. Valter Fredriksson57:221161+25:273:22:17125+20
6. Josefine Dahlstedt36:46402+11:123:47:36100-25
6. Lovisa Tunesson36:25378+10:513:53:50100-25
6. Lisa Malmström33:34227+8:003:55:51100-25
6. Karolina Nygren47:24938+21:503:58:31100-25
7. Ulf Johnsson45:48703+18:504:39:38111+11
7. Sven-Johan Prytz45:49705+18:514:41:40111+11
7. Anita Seger-Wehlin44:06607+17:084:42:37111+11
7. Dag Jehrlander55:421084+28:444:43:18111+11
23. Simon Flankegård24:3427+3:435:07:5294-17
24. Hanna Kromnér37:3446+7:155:45:2691-3
25. Peter Ettling52:2165+8:576:37:4783-8

Tjalve IF Norrköping

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83Tjalve IF Norrköping / Skogspojkarnas OK 125manna (366)6:37:47
1. Anna Wehlin40:3998+6:1640:3998
2. Albert Mollén43:0864+4:551:23:4769-29
3. Stella Rosengren35:59568+13:491:59:46124+55
3. Sofie Ettling37:59684+15:492:01:46124+55
3. Lena Malmström43:52969+21:422:07:39124+55
3. Erik Fredriksson50:031172+27:532:13:50124+55
4. Tilda Malmström22:05794+17:312:21:51105-19
4. Vincent Dahm22:06799+17:322:23:52105-19
4. Klara Zimmerman17:16212+12:422:24:55105-19
4. Gustav Hellgren16:53162+12:192:30:43105-19
5. Måns Widemark46:58672+15:033:10:50125+20
5. Johan Fröberg40:24298+8:293:11:07125+20
5. Tommy Eriksson55:341093+23:393:17:25125+20
5. Valter Fredriksson57:221161+25:273:22:17125+20
6. Josefine Dahlstedt36:46402+11:123:47:36100-25
6. Lovisa Tunesson36:25378+10:513:53:50100-25
6. Lisa Malmström33:34227+8:003:55:51100-25
6. Karolina Nygren47:24938+21:503:58:31100-25
7. Ulf Johnsson45:48703+18:504:39:38111+11
7. Sven-Johan Prytz45:49705+18:514:41:40111+11
7. Anita Seger-Wehlin44:06607+17:084:42:37111+11
7. Dag Jehrlander55:421084+28:444:43:18111+11
23. Simon Flankegård24:3427+3:435:07:5294-17
24. Hanna Kromnér37:3446+7:155:45:2691-3
25. Peter Ettling52:2165+8:576:37:4783-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser