Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

OK Skogshjortarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
67OK Skogshjortarna 125manna (366)6:26:24
1. Anna Serralonga Arqués35:4626+1:2335:4626
2. Andréas Thern48:09143+9:561:23:5571+45
3. Max Karle30:29256+8:191:54:2453-18
3. Arvid Öhrvall33:50442+11:401:57:4553-18
3. Kjell Einarsson34:08462+11:581:58:0353-18
3. Andres Laas34:11464+12:011:58:0653-18
4. Viktor Hedström17:38254+13:042:12:0249-4
4. Klara Eberlén17:51282+13:172:15:3649-4
4. Stina Thern17:35247+13:012:15:3849-4
4. Noel Bengtsson17:35247+13:012:15:4149-4
5. Tobias Johansson39:17228+7:222:54:5357+8
5. Emil Andreasson41:56401+10:012:57:3457+8
5. Lukas Larsson42:12418+10:172:57:5357+8
5. Magnus Bertilsson45:58626+14:032:58:0057+8
6. Annie Andreasson33:46239+8:123:28:3961+4
6. Hannah Thiels32:49185+7:153:30:2361+4
6. Sandra Laas36:02359+10:283:34:0261+4
6. Ebba Thern39:05529+13:313:36:5861+4
7. Simon Krekels35:40234+8:424:04:1974+13
7. Max Tholén38:12339+11:144:08:3574+13
7. Calle Stenberg35:10213+8:124:12:0874+13
7. Henrik Olsson50:41914+23:434:24:4374+13
23. Ludvig Hedström26:1146+5:204:50:5466-8
24. Karin Thern39:2767+9:085:30:2163-3
25. Kristjan Laas56:0398+12:396:26:2467+4
312OK Skogshjortarna 225manna (366)7:38:57
1. Suzy Larsson51:47299+17:2451:47299
2. Mikael Axelsson1:38:45362+1:00:322:30:32356+57
3. Mats G Andersson42:06886+19:563:12:38344-12
3. Gustav Harryson46:071058+23:573:16:39344-12
3. Henrik Öhrvall56:301300+34:203:27:02344-12
3. Ingemar Brunsson56:591304+34:493:27:31344-12
4. Moa Bengtsson27:261221+22:523:40:04331-13
4. Erika Fredrixon24:361040+20:023:41:15331-13
4. Pär Stenberg24:231022+19:493:51:54331-13
4. Viktoria Fredrixon26:211168+21:473:53:23331-13
5. Tomas Karlsson57:211160+25:264:38:36325-6
5. Mathias Fredrixon58:341191+26:394:51:57325-6
5. Lennart Hålsjö1:00:481240+28:534:52:42325-6
5. Anders Mökander1:18:351421+46:404:58:39325-6
6. Ann Warma Laas54:331168+28:595:33:09324-1
6. Annica Tholén39:48569+14:145:38:27324-1
6. Johanna Fredrixon56:031201+30:295:48:00324-1
6. Gunilla Fredman1:21:481425+56:146:14:30324-1
7. Linus Sundberg1:02:511259+35:536:36:00314-10
7. Kristian Gustafsson1:00:491222+33:516:48:49314-10
7. Sebastian Sundberg1:10:461338+43:486:49:13314-10
7. Kalle Johansson48:55825+21:577:03:25314-10
23. Elina Fredman54:363517:55:45315+1
24. Åsa Hedström1:09:073538:10:16316+1
25. Erik Johansson37:482447:38:57312-4

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser