Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Herrestads AIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
167Stenungsunds OK / Herrestads AIF / OK Skärmen / Stigsökarna 125manna (366)7:48:25
1. Sofia Johansson39:2870+5:0539:2870
2. Martin Lindqvist49:29168+11:161:28:57113+43
3. Jenny Ekström43:39957+21:292:12:36178+65
3. Frida Johansson49:511166+27:412:18:48178+65
3. Mattias Wahlberg51:211210+29:112:20:18178+65
3. Mikael Fjällborg54:321276+32:222:23:29178+65
4. Birgit Hansson23:05901+18:312:35:41204+26
4. Reine Spetz21:26719+16:522:41:44204+26
4. Hilma Ekström30:351324+26:012:49:23204+26
4. Susanne Fjällborg28:061248+23:322:51:35204+26
5. Johan Spetz46:34655+14:393:22:15179-25
5. Jan Hansson48:06739+16:113:29:50179-25
5. Isak Olsson41:38380+9:433:33:13179-25
5. Willy Fjällborg47:58731+16:033:37:21179-25
6. Julia Birath42:22725+16:484:12:12201+22
6. Christina Birath57:311228+31:574:19:46201+22
6. Clara Johansson43:20768+17:464:20:41201+22
6. Lovisa Birath1:00:301274+34:564:33:43201+22
7. Arvid Ekström52:03981+25:055:04:15181-20
7. Per Spetz48:23798+21:255:09:04181-20
7. Anders Ågren40:11441+13:135:13:54181-20
7. Petter Andersson56:551120+29:575:16:41181-20
23. Annelie Johansson37:15197+16:245:53:56177-4
24. Ebba Lind47:47180+17:286:41:43176-1
25. Jonathan Rhys1:06:42161+23:187:48:25167-9

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
167Stenungsunds OK / Herrestads AIF / OK Skärmen / Stigsökarna 125manna (366)7:48:25
1. Sofia Johansson39:2870+5:0539:2870
2. Martin Lindqvist49:29168+11:161:28:57113+43
3. Jenny Ekström43:39957+21:292:12:36178+65
3. Frida Johansson49:511166+27:412:18:48178+65
3. Mattias Wahlberg51:211210+29:112:20:18178+65
3. Mikael Fjällborg54:321276+32:222:23:29178+65
4. Birgit Hansson23:05901+18:312:35:41204+26
4. Reine Spetz21:26719+16:522:41:44204+26
4. Hilma Ekström30:351324+26:012:49:23204+26
4. Susanne Fjällborg28:061248+23:322:51:35204+26
5. Johan Spetz46:34655+14:393:22:15179-25
5. Jan Hansson48:06739+16:113:29:50179-25
5. Isak Olsson41:38380+9:433:33:13179-25
5. Willy Fjällborg47:58731+16:033:37:21179-25
6. Julia Birath42:22725+16:484:12:12201+22
6. Christina Birath57:311228+31:574:19:46201+22
6. Clara Johansson43:20768+17:464:20:41201+22
6. Lovisa Birath1:00:301274+34:564:33:43201+22
7. Arvid Ekström52:03981+25:055:04:15181-20
7. Per Spetz48:23798+21:255:09:04181-20
7. Anders Ågren40:11441+13:135:13:54181-20
7. Petter Andersson56:551120+29:575:16:41181-20
23. Annelie Johansson37:15197+16:245:53:56177-4
24. Ebba Lind47:47180+17:286:41:43176-1
25. Jonathan Rhys1:06:42161+23:187:48:25167-9

Stenungsunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
167Stenungsunds OK / Herrestads AIF / OK Skärmen / Stigsökarna 125manna (366)7:48:25
1. Sofia Johansson39:2870+5:0539:2870
2. Martin Lindqvist49:29168+11:161:28:57113+43
3. Jenny Ekström43:39957+21:292:12:36178+65
3. Frida Johansson49:511166+27:412:18:48178+65
3. Mattias Wahlberg51:211210+29:112:20:18178+65
3. Mikael Fjällborg54:321276+32:222:23:29178+65
4. Birgit Hansson23:05901+18:312:35:41204+26
4. Reine Spetz21:26719+16:522:41:44204+26
4. Hilma Ekström30:351324+26:012:49:23204+26
4. Susanne Fjällborg28:061248+23:322:51:35204+26
5. Johan Spetz46:34655+14:393:22:15179-25
5. Jan Hansson48:06739+16:113:29:50179-25
5. Isak Olsson41:38380+9:433:33:13179-25
5. Willy Fjällborg47:58731+16:033:37:21179-25
6. Julia Birath42:22725+16:484:12:12201+22
6. Christina Birath57:311228+31:574:19:46201+22
6. Clara Johansson43:20768+17:464:20:41201+22
6. Lovisa Birath1:00:301274+34:564:33:43201+22
7. Arvid Ekström52:03981+25:055:04:15181-20
7. Per Spetz48:23798+21:255:09:04181-20
7. Anders Ågren40:11441+13:135:13:54181-20
7. Petter Andersson56:551120+29:575:16:41181-20
23. Annelie Johansson37:15197+16:245:53:56177-4
24. Ebba Lind47:47180+17:286:41:43176-1
25. Jonathan Rhys1:06:42161+23:187:48:25167-9

Stigsökarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
167Stenungsunds OK / Herrestads AIF / OK Skärmen / Stigsökarna 125manna (366)7:48:25
1. Sofia Johansson39:2870+5:0539:2870
2. Martin Lindqvist49:29168+11:161:28:57113+43
3. Jenny Ekström43:39957+21:292:12:36178+65
3. Frida Johansson49:511166+27:412:18:48178+65
3. Mattias Wahlberg51:211210+29:112:20:18178+65
3. Mikael Fjällborg54:321276+32:222:23:29178+65
4. Birgit Hansson23:05901+18:312:35:41204+26
4. Reine Spetz21:26719+16:522:41:44204+26
4. Hilma Ekström30:351324+26:012:49:23204+26
4. Susanne Fjällborg28:061248+23:322:51:35204+26
5. Johan Spetz46:34655+14:393:22:15179-25
5. Jan Hansson48:06739+16:113:29:50179-25
5. Isak Olsson41:38380+9:433:33:13179-25
5. Willy Fjällborg47:58731+16:033:37:21179-25
6. Julia Birath42:22725+16:484:12:12201+22
6. Christina Birath57:311228+31:574:19:46201+22
6. Clara Johansson43:20768+17:464:20:41201+22
6. Lovisa Birath1:00:301274+34:564:33:43201+22
7. Arvid Ekström52:03981+25:055:04:15181-20
7. Per Spetz48:23798+21:255:09:04181-20
7. Anders Ågren40:11441+13:135:13:54181-20
7. Petter Andersson56:551120+29:575:16:41181-20
23. Annelie Johansson37:15197+16:245:53:56177-4
24. Ebba Lind47:47180+17:286:41:43176-1
25. Jonathan Rhys1:06:42161+23:187:48:25167-9

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser