Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
208Eksjö SOK / SOK Aneby 225manna (366)7:34:26
1. Lina Ludvigsson49:17261+14:5449:17261
2. Simon Freyland50:44185+12:311:40:01219-42
3. Lars Nordgren32:46377+10:362:12:47215-4
3. Lotta Sundblad38:56733+16:462:18:57215-4
3. Tilda Hagelberg46:441075+24:342:26:45215-4
3. Ella Persson50:501193+28:402:30:51215-4
4. Vilmer Hagelberg27:111211+22:372:39:58198-17
4. Pelle Jakobsson24:221019+19:482:43:19198-17
4. Linnéa Edvardsson18:43373+14:092:49:34198-17
4. Julia Abaji23:33941+18:592:50:18198-17
5. Johan Kastensson50:21851+18:263:30:19176-22
5. Philip Edvardsson45:27592+13:323:35:01176-22
5. Adam Sandstedt44:56570+13:013:35:14176-22
5. Jonas Håkansson53:17999+21:223:36:36176-22
6. Hanna Pansell Edvardsson55:221189+29:484:31:58211+35
6. Anette Olsson1:03:321310+37:584:33:51211+35
6. Åsa Persson1:05:151327+39:414:40:16211+35
6. Jenny Jakobsson1:05:311334+39:574:40:45211+35
7. Alma Gustafsson46:23721+19:255:18:21225+14
7. Simon Svahn39:35410+12:375:20:20225+14
7. Manne Freyland49:40862+22:425:23:31225+14
7. Lars Hagelberg1:00:241207+33:265:40:40225+14
23. Alva Hagelberg40:40228+19:496:21:20219-6
24. Elisabeth Hagelberg53:21230+23:027:14:41222+3
25. Oskar Svahn33:171987:34:26208-14

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
208Eksjö SOK / SOK Aneby 225manna (366)7:34:26
1. Lina Ludvigsson49:17261+14:5449:17261
2. Simon Freyland50:44185+12:311:40:01219-42
3. Lars Nordgren32:46377+10:362:12:47215-4
3. Lotta Sundblad38:56733+16:462:18:57215-4
3. Tilda Hagelberg46:441075+24:342:26:45215-4
3. Ella Persson50:501193+28:402:30:51215-4
4. Vilmer Hagelberg27:111211+22:372:39:58198-17
4. Pelle Jakobsson24:221019+19:482:43:19198-17
4. Linnéa Edvardsson18:43373+14:092:49:34198-17
4. Julia Abaji23:33941+18:592:50:18198-17
5. Johan Kastensson50:21851+18:263:30:19176-22
5. Philip Edvardsson45:27592+13:323:35:01176-22
5. Adam Sandstedt44:56570+13:013:35:14176-22
5. Jonas Håkansson53:17999+21:223:36:36176-22
6. Hanna Pansell Edvardsson55:221189+29:484:31:58211+35
6. Anette Olsson1:03:321310+37:584:33:51211+35
6. Åsa Persson1:05:151327+39:414:40:16211+35
6. Jenny Jakobsson1:05:311334+39:574:40:45211+35
7. Alma Gustafsson46:23721+19:255:18:21225+14
7. Simon Svahn39:35410+12:375:20:20225+14
7. Manne Freyland49:40862+22:425:23:31225+14
7. Lars Hagelberg1:00:241207+33:265:40:40225+14
23. Alva Hagelberg40:40228+19:496:21:20219-6
24. Elisabeth Hagelberg53:21230+23:027:14:41222+3
25. Oskar Svahn33:171987:34:26208-14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser