Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Sundsvalls OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Sundsvalls OK 125manna (366)5:58:47
1. Hedwig Haas39:3473+5:1139:3473
2. Anders Axling43:5274+5:391:23:2665-8
3. Axel Lundgren27:33111+5:231:50:5957-8
3. Oskar Vikström29:20193+7:101:52:4657-8
3. Hannes Lindahl34:58512+12:481:58:2457-8
3. Jan Nordin35:41547+13:311:59:0757-8
4. Elsa Granholm18:04302+13:302:09:0343-14
4. Alice Larsson17:03182+12:292:09:4943-14
4. Simon Nordlander14:0611+9:322:12:3043-14
4. Hugo Nordlander14:4426+10:102:13:5143-14
5. Thomas Rex37:25128+5:302:46:28430
5. Tobias Eliasson38:55204+7:002:51:25430
5. Pessi Liukkonen41:52393+9:572:51:41430
5. Olov Vikström39:33240+7:382:53:24430
6. Sara Lundsten28:5553+3:213:20:2042-1
6. Annika Carlberg35:19322+9:453:21:4742-1
6. Johanna Sjölund30:44112+5:103:22:2542-1
6. Jonna Jungåker33:17209+7:433:26:4142-1
7. Erik Norin35:52242+8:543:58:1741-1
7. Gustav Frænell40:27455+13:294:02:1441-1
7. Albin Kårén42:10531+15:124:02:3041-1
7. Anders Erlandsson37:05306+10:074:03:4641-1
23. Mattias Lindahl26:4456+5:534:30:3039-2
24. Stina Nordin37:0638+6:475:07:3635-4
25. Anders Vedin51:1153+7:475:58:4738+3
150Sundsvalls OK 225manna (366)7:36:14
1. Pia Lindholm47:36214+13:1347:36214
2. Jonas Åkerdahl1:00:40299+22:271:48:16277+63
3. Jonne Liukkonen29:50216+7:402:18:06221-56
3. Olof Frænell38:46725+16:362:27:02221-56
3. Petter Erlandsson42:16896+20:062:30:32221-56
3. Lukas Johansson43:32951+21:222:31:48221-56
4. Ebba Lindholm20:02543+15:282:38:08186-35
4. Andrei Kuzmin16:40143+12:062:43:42186-35
4. Wilmer Rex15:5078+11:162:47:38186-35
4. Lovisa Dufva17:45271+13:112:48:17185-36
5. Lars Henriksson48:19746+16:243:32:01208+22
5. Thomas Johansson47:14690+15:193:35:31208+22
5. Erik Toomingas52:07941+20:123:39:45208+22
5. Torbjörn Andersson1:06:531333+34:583:45:01208+23
6. Alice Palmgren33:36230+8:024:05:37191-17
6. Astrid Rex39:53575+14:194:15:24191-17
6. Elin Svensson35:03306+9:294:20:04191-17
6. Julia Nordlander51:171077+25:434:31:02191-17
7. Sara Timner50:03882+23:054:55:40174-17
7. Kristina Nordlander45:49705+18:515:01:13174-17
7. Ellinor Fransson42:08529+15:105:02:12174-17
7. Maria Jonsson44:50662+17:525:15:52174-17
23. Oskar Erlandsson30:17112+9:265:46:09159-15
24. Kadri Kalvo47:27175+17:086:33:36157-2
25. Håkan Stolt1:02:38149+19:147:36:14150-7
258Sundsvalls OK 325manna (366)7:53:53
1. Jenny Erlandsson41:34123+7:1141:34123
2. Fredrik Nordlander1:04:15319+26:021:45:49263+140
3. Anna Nordin40:52829+18:422:26:41229-34
3. Lisa Jakobsson41:37860+19:272:27:26229-34
3. Stina Feil42:18898+20:082:28:07229-34
3. Emma Johansson48:031115+25:532:33:52229-34
4. Signe Feil18:56407+14:222:46:22217-12
4. Alva Eliasson21:06675+16:322:49:13217-12
4. Kasper Larsson23:18918+18:442:49:59217-12
4. Stina Lindholm20:07556+15:332:53:59217-12
5. Ivan Kuzmin47:02679+15:073:41:01247+30
5. Henrik Lundgren59:481221+27:533:49:01247+30
5. Kajsa Hedin59:471220+27:523:49:46247+30
5. Ana Matkovic1:16:311412+44:364:02:53247+30
6. Alva Larsson43:26772+17:524:24:27243-4
6. Ylva Sandström41:02649+15:284:30:48243-4
6. Ebba Andersson43:57798+18:234:46:50243-4
6. Amanda Schönfeldt1:03:521315+38:184:52:53243-4
7. Gitte Leth57:511150+30:535:22:18266+23
7. Kerstin Frænell1:20:481396+53:505:51:36266+23
7. Lena Andersson1:04:081277+37:105:57:01266+23
7. Clary Rex1:17:181382+50:206:04:08266+23
23. Mattias Larsson34:09169+13:186:38:17248-18
24. Karin Larsson1:04:38272+34:197:42:55252+4
25. Anders Lindholm52:443307:53:53258+6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser