Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Hallstahammars OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Surahammars SOK / Hallstahammars OK / Västerås SOK 525manna (366)ej godkänd
1. Sofia Hasler1:02:20339+27:571:02:20339
2. Andreas Alsén1:05:16324+27:032:07:36333-6
3. Arvid Jonforsen48:051118+25:552:55:41354+21
3. Juha Pettersson1:01:381360+39:283:09:14354+21
3. Frida Jonforsen1:08:401404+46:303:16:16354+21
3. Carina Gunérus2:03:031454+1:40:534:10:39354+21
4. Agnes Johansson22:34844+18:003:18:15346-8
4. Clara Svensson22:36852+18:023:31:50346-8
4. Arvid Gunérus23:36948+19:023:39:52346-8
4. Ida Olsson38:501419+34:164:49:29346-8
5. Henrik Olsson1:06:111326+34:164:24:26338-8
5. Henrik Hallin56:341130+24:394:28:24338-8
5. Kristian Birath53:03985+21:084:32:55338-8
5. Rickard Jonforsen58:361193+26:415:48:05338-8
6. Lena Ramberg56:391210+31:055:29:34329-9
6. Beatrice Österberg1:04:221320+38:485:32:46329-9
6. Elisabeth Stödeman1:14:201408+48:465:38:46329-9
6. Disa Svensson1:07:021349+41:286:55:07329-9
7. Axel Olsson57:111126+30:136:29:57326-3
7. Jan Torbjörn Svensson1:00:111202+33:136:38:57326-3
7. Gustav Lund1:09:371328+42:396:39:11326-3
7. Anders Galin49:2814397:50:37326-3
23. Ellen Thorsén46:123407:47:21322-4
24. vacant ej startej start
25. Simon Svensson41:03278ej godkänd

Surahammars SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
269Surahammars SOK 125manna (366)7:38:54
1. Ida Hallin1:27:50363+53:271:27:50363
2. Viktor Öhlén1:04:08317+25:552:31:58358-5
3. Vidar Nettelmark37:01623+14:513:08:59348-10
3. Michael Larsson41:07836+18:573:13:05348-10
3. Olle Granath41:58873+19:483:13:56348-10
3. Anders Gunnarsson1:01:501363+39:403:33:48348-10
4. Albin Velander21:50761+17:163:35:46337-11
4. Tilde Johansson29:291299+24:553:38:28337-11
4. Anton Velander29:591310+25:253:43:04337-11
4. Linus Hallin25:171092+20:433:59:05337-11
5. Ulf Johansson45:46620+13:514:24:14317-20
5. Stefan Bjurstedt50:42871+18:474:26:28317-20
5. Stefan Eriksson44:47557+12:524:27:51317-20
5. Lars-Erik Hasler46:05634+14:104:45:10317-20
6. Elin Pettersson54:161167+28:425:22:07307-10
6. Wilma Thornell1:00:291273+34:555:26:57307-10
6. Rebecka Hasler1:09:101366+43:365:33:24307-10
6. Ida Stödeman55:201187+29:465:40:30307-10
7. John Gunnarsson36:33266+9:355:58:40292-15
7. Håkan Trollvad49:36857+22:386:16:33292-15
7. Mikael Utter42:58568+16:006:23:28292-15
7. Gunnar Munktelius51:56976+24:586:25:20292-15
23. Ludvig Hasler39:05212+18:147:04:25279-13
24. Anna Lund45:023087:46:11274-5
25. Magnus Thornell37:452427:38:54269-5
Surahammars SOK / Hallstahammars OK / Västerås SOK 525manna (366)ej godkänd
1. Sofia Hasler1:02:20339+27:571:02:20339
2. Andreas Alsén1:05:16324+27:032:07:36333-6
3. Arvid Jonforsen48:051118+25:552:55:41354+21
3. Juha Pettersson1:01:381360+39:283:09:14354+21
3. Frida Jonforsen1:08:401404+46:303:16:16354+21
3. Carina Gunérus2:03:031454+1:40:534:10:39354+21
4. Agnes Johansson22:34844+18:003:18:15346-8
4. Clara Svensson22:36852+18:023:31:50346-8
4. Arvid Gunérus23:36948+19:023:39:52346-8
4. Ida Olsson38:501419+34:164:49:29346-8
5. Henrik Olsson1:06:111326+34:164:24:26338-8
5. Henrik Hallin56:341130+24:394:28:24338-8
5. Kristian Birath53:03985+21:084:32:55338-8
5. Rickard Jonforsen58:361193+26:415:48:05338-8
6. Lena Ramberg56:391210+31:055:29:34329-9
6. Beatrice Österberg1:04:221320+38:485:32:46329-9
6. Elisabeth Stödeman1:14:201408+48:465:38:46329-9
6. Disa Svensson1:07:021349+41:286:55:07329-9
7. Axel Olsson57:111126+30:136:29:57326-3
7. Jan Torbjörn Svensson1:00:111202+33:136:38:57326-3
7. Gustav Lund1:09:371328+42:396:39:11326-3
7. Anders Galin49:2814397:50:37326-3
23. Ellen Thorsén46:123407:47:21322-4
24. vacant ej startej start
25. Simon Svensson41:03278ej godkänd

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Surahammars SOK / Hallstahammars OK / Västerås SOK 525manna (366)ej godkänd
1. Sofia Hasler1:02:20339+27:571:02:20339
2. Andreas Alsén1:05:16324+27:032:07:36333-6
3. Arvid Jonforsen48:051118+25:552:55:41354+21
3. Juha Pettersson1:01:381360+39:283:09:14354+21
3. Frida Jonforsen1:08:401404+46:303:16:16354+21
3. Carina Gunérus2:03:031454+1:40:534:10:39354+21
4. Agnes Johansson22:34844+18:003:18:15346-8
4. Clara Svensson22:36852+18:023:31:50346-8
4. Arvid Gunérus23:36948+19:023:39:52346-8
4. Ida Olsson38:501419+34:164:49:29346-8
5. Henrik Olsson1:06:111326+34:164:24:26338-8
5. Henrik Hallin56:341130+24:394:28:24338-8
5. Kristian Birath53:03985+21:084:32:55338-8
5. Rickard Jonforsen58:361193+26:415:48:05338-8
6. Lena Ramberg56:391210+31:055:29:34329-9
6. Beatrice Österberg1:04:221320+38:485:32:46329-9
6. Elisabeth Stödeman1:14:201408+48:465:38:46329-9
6. Disa Svensson1:07:021349+41:286:55:07329-9
7. Axel Olsson57:111126+30:136:29:57326-3
7. Jan Torbjörn Svensson1:00:111202+33:136:38:57326-3
7. Gustav Lund1:09:371328+42:396:39:11326-3
7. Anders Galin49:2814397:50:37326-3
23. Ellen Thorsén46:123407:47:21322-4
24. vacant ej startej start
25. Simon Svensson41:03278ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser