Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Hultsfreds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
300Vimmerby OK / Hultsfreds OK 125manna (366)7:39:08
1. Agneta Olivestam49:13258+14:5049:13258
2. Gustaf Nilsson1:08:25338+30:121:57:38315+57
3. Björn Axemo44:321003+22:222:42:10350+35
3. Örjan Stenflo51:171208+29:072:48:55350+35
3. Torbjörn Svensson1:00:511349+38:412:58:29350+35
3. Johan Tibbelin1:53:371453+1:31:273:51:15350+35
4. Sabina Hed28:281258+23:543:10:38341-9
4. Julia Arvidsson23:12908+18:383:12:07341-9
4. Elias Hed25:571147+21:233:24:26341-9
4. Ivar Granholm22:14820+17:404:13:29341-9
5. Patrik Arvidsson1:01:141250+29:194:11:52327-14
5. Johan Nilsson1:06:471332+34:524:18:54327-14
5. Anders Nilsson1:18:271420+46:324:42:53327-14
5. Johan Andersson53:11996+21:165:06:40327-14
6. Anna Tibbelin1:14:251409+48:515:26:17315-12
6. Ann-Sofie Falk1:08:141360+42:405:27:08315-12
6. Karina Svensson52:421121+27:085:35:35315-12
6. Emelie Andersson53:001131+27:265:59:40315-12
7. Cristian Olivestam1:09:401330+42:426:35:57307-8
7. Kenneth Antonsson1:08:501321+41:526:35:58307-8
7. Martin Hed1:00:401218+33:426:36:15307-8
7. Torbjörn Falk48:33805+21:356:48:13307-8
23. Allis Nilsson46:273417:47:36304-3
24. Anneli Arvidsson45:013077:46:10303-1
25. Per Erlandsson37:592487:39:08300-3

Vimmerby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
300Vimmerby OK / Hultsfreds OK 125manna (366)7:39:08
1. Agneta Olivestam49:13258+14:5049:13258
2. Gustaf Nilsson1:08:25338+30:121:57:38315+57
3. Björn Axemo44:321003+22:222:42:10350+35
3. Örjan Stenflo51:171208+29:072:48:55350+35
3. Torbjörn Svensson1:00:511349+38:412:58:29350+35
3. Johan Tibbelin1:53:371453+1:31:273:51:15350+35
4. Sabina Hed28:281258+23:543:10:38341-9
4. Julia Arvidsson23:12908+18:383:12:07341-9
4. Elias Hed25:571147+21:233:24:26341-9
4. Ivar Granholm22:14820+17:404:13:29341-9
5. Patrik Arvidsson1:01:141250+29:194:11:52327-14
5. Johan Nilsson1:06:471332+34:524:18:54327-14
5. Anders Nilsson1:18:271420+46:324:42:53327-14
5. Johan Andersson53:11996+21:165:06:40327-14
6. Anna Tibbelin1:14:251409+48:515:26:17315-12
6. Ann-Sofie Falk1:08:141360+42:405:27:08315-12
6. Karina Svensson52:421121+27:085:35:35315-12
6. Emelie Andersson53:001131+27:265:59:40315-12
7. Cristian Olivestam1:09:401330+42:426:35:57307-8
7. Kenneth Antonsson1:08:501321+41:526:35:58307-8
7. Martin Hed1:00:401218+33:426:36:15307-8
7. Torbjörn Falk48:33805+21:356:48:13307-8
23. Allis Nilsson46:273417:47:36304-3
24. Anneli Arvidsson45:013077:46:10303-1
25. Per Erlandsson37:592487:39:08300-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser