Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

OK Österåker

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
133OK Österåker 125manna (366)7:19:56
1. Malin Dahlbäck47:18203+12:5547:18203
2. Tomas Albinsson52:59228+14:461:40:17225+22
3. Kenneth Lantz34:42493+12:322:14:59175-50
3. Göran Johansson35:41547+13:312:15:58175-50
3. Erik Andersson41:13841+19:032:21:30175-50
3. Anette Lantz42:49922+20:392:23:06175-50
4. Malte Albinsson18:31353+13:572:34:29145-30
4. Axel Wikner22:40858+18:062:37:39145-30
4. Simon Lundell16:37138+12:032:38:07145-30
4. Linus Nilsson17:04188+12:302:40:10145-30
5. Stefan P Svanström40:13281+8:183:20:23129-16
5. Tomas Sjökvist44:01513+12:063:22:08129-16
5. Pontus Bergström45:14581+13:193:22:53129-16
5. Håkan Dahlbäck48:41758+16:463:23:10129-16
6. Karin Åhlén38:54520+13:203:59:17137+8
6. Caroline Westbom38:34501+13:004:01:27137+8
6. Kerstin Sjökvist38:40508+13:064:01:50137+8
6. Isabelle Sjöberg48:34985+23:004:10:42137+8
7. Tobias Svensson38:52368+11:544:40:42131-6
7. Kalle Persson40:11441+13:134:41:38131-6
7. Niclas Nilsson44:08609+17:104:43:25131-6
7. Marcus Åhlén41:35504+14:374:52:17131-6
23. Peter Enoksson27:3768+6:465:19:54116-15
24. Therese Nilsson48:15184+17:566:08:09121+5
25. Tobias Andersson1:11:47172+28:237:19:56133+12
305OK Österåker 225manna (366)7:59:02
1. Kristina Canow54:26320+20:0354:26320
2. Linus Holmqvist1:14:45350+36:322:09:11339+19
3. Charlotte Wikner53:261256+31:163:02:37340+1
3. Anna Bergqvist57:401317+35:303:06:51340+1
3. Tilde Jonsson1:00:181341+38:083:09:29340+1
3. Lena Nilsson1:14:371427+52:273:23:48340+1
4. Philip Knaborg23:08906+18:343:25:45330-10
4. Carina Gullberg23:06903+18:323:32:35330-10
4. Åsa Nilsson34:261389+29:523:41:17330-10
4. Vera Hallgren28:141253+23:403:52:02330-10
5. Thomas Edwall52:52977+20:574:25:27321-9
5. Fredrik Lundell1:03:501297+31:554:29:35321-9
5. Alexandra Persson48:54770+16:594:30:11321-9
5. Ingemar Lindström1:02:021265+30:074:54:04321-9
6. Nayara Gillsparr1:01:191287+35:455:30:54309-12
6. Feline Ringnell48:55997+23:215:42:59309-12
6. Jeanette Jonsson1:16:381416+51:045:46:49309-12
6. Mikaela Wallerström1:22:541426+57:205:48:21309-12
7. Anders Wikner45:26687+18:286:32:15308-1
7. Mårten Holmström50:50923+23:526:39:11308-1
7. Peter Vestman1:04:511288+37:536:47:50308-1
7. Lisa Erlandsson1:18:321388+51:346:49:26308-1
23. Christer Nilsson50:173437:51:26305-3
24. Michaela Lundell44:162947:45:25306+1
25. Torbjörn Gillsparr57:533467:59:02305-1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser